Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Erzurum doğudaki ilk çağrıyı aldı 10 yılda 1,1 milyar TL kazandı

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 11 Aralık 2015   #1
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 23 Ekim 2015
Mesajlar: 762
Konular: 762
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 765
Rep Derecesi : demirdoven is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Erzurum doğudaki ilk çağrıyı aldı 10 yılda 1,1 milyar TL kazandı

Turkcell Global Bilgi Erzurum çağrı merkezi 10. yılını kutluyor
Erzurum doğudaki ilk çağrıyı aldı
10 yılda 1,1 milyar TL kazandı
Turkcell Global Bilgi tarafından Anadolu’daki genç nüfus işsizliğinin azaltılmasına katkı için 10 yıl önce Erzurum’a kurulan doğunun ilk çağrı merkezi, kent ekonomisine 1,1 milyar lira katkı sağladı. Turkcell’in Erzurum ile öncülüğünü yaptığı Anadolu’daki çağrı merkezleri bugün 50’ye yakın ilde 38 binin üzerinde kişiye istihdam sağlıyor.
Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Anadolu’ya yatırım yaparken sektöre öncülük etmeyi planlıyorduk. Hedefimize ulaştığımız için mutluyuz. Çağrı merkezi bizim için müşterinin sorununa çözüm bulan bir müşteri memnuniyeti fabrikasıdır” dedi.

ERZURUM – Turkcell, Ankara’nın doğusundaki illerde istihdamı canlandırmak amacıyla ilk teknoloji yatırımını yaptığı Erzurum’daki Turkcell Global Bilgi Çağrı Merkezi’nin 10. yılını kutladı. Çağrı merkezinin 10.yılı vesilesiyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Biz 10 yıl önce bir atılım başlattık. Anadolu’nun ilk çağrı merkezini Erzurum’da kurduk. 10 yıl önce 29 arkadaşımızla çıktığımız yolculuğumuzda bugün 1224 kişiye ulaştık. Bugüne kadar ise yaklaşık 6 bin kişiye istihdam olanağı yarattık. Erzurum ekonomisine bu sürede dolaylı etkilerle de birlikte toplam 1,1 milyar lira katkı sağladık” dedi.
Doğu Anadolu’ya yatırım yaparken genç nüfusun ve işsizliğin yoğun olduğu bölgelerde istihdam sağlama hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Terzioğlu, “Erzurum'a yaptığımız yatırım ile sektöre öncülük edeceğimizi, bu yatırımın bölgesel gelişime ve dönüşüme önemli bir katkı sunacağını öngörüyorduk. İstihdamın yanı sıra buna paralel yaşam kalitesine de doğrudan etkisi olacağını biliyorduk. Bu nedenle Anadolu'da bu yatırımı yaparak sektöre öncülük etmek ve bu hedeflerimizi gerçekleştirmek bizim için çok önemliydi” açıklamasını yaptı.
Anadolu’da 38 bin kişiye iş kapısı
Erzurum Çağrı Merkezi kurulana kadar Ankara’nın doğusunda hiçbir çağrı merkezi olmadığının altını çizen Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, “Turkcell’den sonra bugün Anadolu’da 50’ye yakın ilde çağrı merkezi açıldı” diye konuştu. Türkiye’deki çağrı merkezleri bugün 83 binin üzerinde kişiye istihdam sağlıyor. Çağrı merkezlerindeki istihdamın yüzde 46’sı ise İstanbul, Ankara ve İzmir dışındaki Anadolu’daki çağrı merkezlerinde çalışıyor.

Sektöre eğitimli insan gücü
Turkcell Global Bilgi Erzurum Çağrı Merkezi kurulduktan sonra nitelikli eleman ihtiyacı sebebiyle Atatürk Üniversitesi bünyesinde Çağrı Merkezi Yönetimi Meslek Yüksek Okulu açıldı. Özel sektör - üniversite işbirliğiyle 2011 yılında açılan meslek yüksekokulu bugüne kadar 500’ün üzerinde mezun verdi.
Fiber internet varsa iş de var
Turkcell Global Bilgi bünyesinde 210 müşteri temsilcisinin evden çalıştığını, bunu fiber optik altyapının mümkün kıldığını aktaran Terzioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kasım ayında Amerika’da düzenlenen “Contact Center World” ödüllerinde “En iyi Home Agent” (evden çalışma modeli) ve “En iyi Self Servis” kategorilerinde dünya birincisi olduk. Fiber internet altyapısı evden çalışma modelinin gelişmesi için çok önemli. Çünkü evden çalışırken kesintisiz ve hızlı bağlantı ile kaliteli hizmet sağlayabilmek için fiber internet alt yapı şart. Yani bir anlamda fiber internet demek, istihdam demek.”
****
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ MERKEZİ: TURKCELL GLOBAL BİLGİ
Turkcell Global Bilgi, müşteri memnuniyetindeki 16 yıllık tecrübesinin yanında teknolojik yenilikleri yakından takip ederek, yeni nesil müşteri yönetiminde yaratıcı çözümler sunuyor. Kurulduğu günden bu yana sektörde hep ilklerin öncüsü olan Turkcell Global Bilgi, kullandığı teknolojiler ve kurguladığı iş modelleri ile uluslararası arenada da önemli başarılara imza atıyor.
12 bin kişi çalışıyor
Turkcell Global Bilgi, Türkiye’de 20, Ukrayna’da 4 olmak üzere toplam 24 lokasyonda, 750’si yurtdışında olmak üzere 12 bin kişiye istihdam sağlıyor. Günde ortalama 550 bin çağrı karşılayan Turkcell Global Bilgi, Türkiye’de 70 milyon, Ukrayna ve Rusya’da ise 10 milyondan fazla kişiye birçok kanaldan hizmet sunuyor. Turkcell Global Bilgi öncülüğünde başlayan Türkiye’ye yayılma hareketiyle sektöre farklı bir açılım getirerek ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. Özellikle kadınların ve engellilerin de çalışma hayatına katılmasına imkân sağlarken istihdamda fırsat eşitliği yaratıyor.
Turkcell Global Bilgi, Ukrayna yatırımıyla da yurtdışında hizmet vermeye başlayan ilk ve tek çağrı merkezidir. Turkcell Global Bilgi, bugün Ukrayna dış kaynak çağrı merkezi pazarında gelir olarak birinci sırada, Rusya’da ise dış kaynak çağrı merkezi pazarında büyüklük olarak ilk 10’da yer alıyor.

TURKCELL GLOBAL BİLGİ ERZURUM ÇAĞRI MERKEZİ
Kuruluş Yılı: 2005
Çalışan Sayısı: 1.224
Toplam Yatırım Miktarı: Yaklaşık 9 Milyon TL
Erzurum Ekonomisine Katkısı: Yaklaşık 1,1 Milyar TL
Günlük Çağrı Adedi: 33.000
Çalışan Yaş Ortalaması: 27

EVİ, ARABASI VE KOCAMAN AİLESİ OLDU
Çağla Uğraş
Kışı soğuk, yürekleri sıcacık insanların şehri Erzurum’da 1993 yılında tam da Dünya Engelliler Günü’nde dünyaya geldim. Dünyaya geldiğimde engelli olduğum, annemin kucağına gidene kadar ben dâhil herkesten gizlenmişti. Hayallerime koşmak için ellerimin üzerinde yürümek zorunda kalacağımdan habersizdim, ama hep gülüyordum. Yürüme engelimi ortadan kaldırmak için aile büyüklerimiz ilk etapta tedavime direnç gösterip babamdan kaderci olmasını istemişler. O koca yürekli adam kimseyi dinlemeden ameliyat olmamı sağlamış ve bugün ayakta durmamı sağlayan tohumların yeşerme sebebi oldu. Ekonomik durumumuz çok kötüyken umudunu kaybetmeyen babam ek işler yaparak daha fazla para kazanıp bana destek oluyordu. Zaman hızla ilerlerken engelim de umutlarım karşısında benim gibi büyüyordu. Yılmadan korkmadan birçok acıya rağmen yürüyemeyen, daha sonra elleri üzerine yol alan o küçük kız, bastonla yürüyecek güne ulaşmıştı. En çok da rengârenk ayakkabıları giyemiyor olmak üzüyordu beni. Bir kez denedim aslında. Ama düşüp bacağımı ve kalça kemiğimi kırdım, yine olmamıştı yürüyememiştim. Kırıkların tedavisi sonrasında ortopedik ayakkabı ile tanıştım 12 yaşında yürümeye çalışan bir bebek gibi babamın beni yürütmeye çalışması ve ortopedik ayakkabı ile ayakta durmayı öğrendim. Üniversiteyi kazanmama rağmen babamın trafik kazası geçirince gidemedim. 2011 yılında Turkcell Global Bilgi Ailesi’ne katıldığımda bu durumdaydım ve para kazanmam gerekiyordu. Hayallerim için çalıştım, umudumu kaybetmedim. Artık iki ayağımız üzerinde duruyordum. İkinci ailemin verdiği destekle babamı iyileştirdik, evimizi aldık, arabamızı aldık. Zor zamanlarda üniversite okumak hayalken şimdi 2. Üniversitemi okuyorum. Turkcell benim ayaklarım oldu, üzerinde yürüdüğüm ellerim oldu, tutunduğum bastonlarım oldu, umudum oldu, koca yürekli babam oldu. Turkcell’i çok seviyorum.

ÇEYİZİMİ DE KENDİM YAPACAĞIM
Kübra Yalçın
2 yaşımdayken babamı kaybettim. Annemle beraber yaşıyoruz. Büyük abimin başına gelen talihsiz bir olay nedeniyle çalışmam gerekiyordu. Daha önce hiç çalışmamıştım ve çalışacağım ortam ve iş önemliydi. Bir arkadaşım Erzurum’ da Turkcell’ in çağrı merkezi olduğunu ve oraya da başvurup şansımı deneyebileceğimi söyledi. Çok bilgim yoktu ama sonuçta Turkcell adını duymam bile beni rahatlatmıştı. 2009 yılında ilk çağrımı aldım ve artık bende Turkcell çalışanıydım. Aldığım maaşım öylece borçlara gidiyordu ve harçlığım bile kalmıyordu. Fakat başarımız sürekli takdir edildiği için istisnasız her ay Migros hediye çeki kazanıyordum ve bu sayede evin gerekli ihtiyaçlarını karşılayabiliyordum. Annemin ameliyat olması gerekiyordu. Tek başıma bunu başaramıyordum ve yine benim Turkcell ailem maddi manevi her anlamda yanımda oldu ve annemi en iyi şekilde ameliyat ettirdik. Oturduğumuz kiralık ev yıkılacaktı ve benim acil ucuz bir ev bulmam gerekiyordu. Büyük ailem benim için 1 yıllık kira parası toparlamışlar ve daha önce hiç oturmadığım kadar lüks bir ev kiralamışlar. Hayalini kurduğum telefona bile Turkcell Global Bilgi sayesinde kavuştum. Borçlarım azaldı ve nişanlandım. İşim sayesinde çeyizimi de emeğimle yapacağım. Şuan kendine güvenen, her işi başarıyla tamamlayan, yarına umutla bakan bir Kübra Yalçın var. İyi ki Erzurum’ a bu operasyon kurulmuş ve iyi ki ben bu ailenin bir parçasıyım.demirdoven isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13 Aralık 2015   #2
Risus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 13 Aralık 2015
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 6
Konular: 1
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 9
Rep Derecesi : Risus is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Erzurum doğudaki ilk çağrıyı aldı 10 yılda 1,1 milyar TL kazandı

Konuyu düzenlesen daha güzel olacağını düşünüyorum . Yazı tipi olsun vs .Risus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Turkcell’den ülke ekonomisine 3 yılda 4,5 milyar TL katkı deltafx Bilişim Haberleri 0 29 Nisan 2015 15:44
Yılda 80 milyar dolar çöpe gidiyor! Shady Güncel Haberler 0 05 Temmuz 2014 18:34
Erzurum'da Yaz Literary Komik Yazılar & Fıkralar 0 17 Kasım 2013 15:59
Yahoo Tumblr’ı 1,1 milyar dolara satın aldı Gandalf Bilim ve Teknoloji 0 07 Haziran 2013 13:20
Türkiye'de yılda 30 milyar lirayı yutan karadelik! onurkayaatas Güncel Haberler 0 21 Ocak 2013 19:02

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:35.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750