Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


DeFacto’nun başarıları “Hall Of Fame” ile ödüllendirildi

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 09 Kasım 2015   #1
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 23 Aralık 2013
Mesajlar: 609
Konular: 588
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 614
Rep Derecesi : deltafx is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 1
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart DeFacto’nun başarıları “Hall Of Fame” ile ödüllendirildi

DeFacto’nun başarıları “Hall Of Fame” ile ödüllendirildi


Strateji Oscar’ı DeFacto’nun


Hazır giyim ve moda sektörünün lider markalarından DeFacto, Harvardlı profesörler tarafından stratejilerini en başarılı şekilde uygulayan şirketlere verilen “Hall Of Fame” ödülüne layık bulundu. Türkiye’ye hazır giyim ve moda sektöründe ilk kez Mükemmeliyet Ödülü’nü kazandıran DeFacto, sektöre en son giren oyunculardan biri olmasına rağmen 10 yıl gibi kısa bir sürede yurt içinde 277, yurt dışında 37 mağazalık zincire ulaştı. DeFacto’nun bu başarısı, uluslararası strateji yönetimi otoriteleri tarafından da teyit edilmiş oldu.
DeFacto’nun üstün performansı, Harvard Business Review'de yer alacak ve örnek başarı hikâyesi olarak tüm dünyayla paylaşılacak. Global marka olmak için yelken açan DeFacto, 2024 hedefini ise 7 kıtada 1.200 mağazalık bir zincir oluşturmak olarak belirledi.

DeFacto, Palladium Executing Strategy tarafından verilen dünyanın en prestijli strateji ve performans yönetimi ödüllerinden “Hall of Fame”i alan Türkiye’nin ilk hazır giyim ve moda markası oldu. Vizyonunu hazır giyim ve moda sektöründe global bir marka olmak şeklinde belirleyen DeFacto, hedeflerine ulaşmak için planlarını strateji ve değişim yönetimi ile uyguluyor. Son 10 yılda çarpıcı büyüme rakamlarına ulaşan ve bir başarı hikâyesi ortaya koyan DeFacto, stratejisini başarılı bir şekilde hayata geçirmesi nedeniyle ödüle layık görüldü.

Harvard Business Review'de başarı hikâyesi olarak anlatılacak

Uluslararası iş dünyası tarafından Strateji Yönetiminin Oscar’ı kabul edilen “Hall of Fame” ödülü, dünyanın en önemli 50 düşünürü arasında yer alan, Dr. Robert Kaplan ve Dr. David Norton tarafından geliştirilen “Strateji Odaklı Organizasyon Modeli”ni başarıyla hayata geçirebilen şirketlere veriliyor. Global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen DeFacto’nun ödül getiren bu yönetim modeli ve performansı, ayrıca Harvard Business Review'da yer alacak ve dünyaya başarı hikâyesi olarak anlatılacak.

DeFacto’nun “Strateji Oscar”ını kazandıran hikâyesi

Kuruluş döneminden itibaren bir dünya markası olma vizyonuyla stratejilerini belirleyen DeFacto, pazarda farklılaşan hedeflere odaklandı. Bu süreçte hem mağaza bazında hem de şirketin genelinde performansları değerlendirmek için Strateji Odaklı Organizasyon Modeli’ni benimseyen şirketin gelirleri, 10 yılda 1 milyar TL’yi aştı ve 2014 sonu itibarıyla 1 milyar 180 milyon TL oldu. Türkiye’nin en büyük 500 şirketi sıralamalarında hızla üst sıralara tırmanan DeFacto, Fortune 500 listesinde 2010 yılında 245’inci sıradayken, 2014’te 117’inci sıraya yükseldi; geçtiğimiz yıl Capital 500 listesinde de 158’nci sırada yer almayı başardı. DeFacto’nun başarılarının dünyaca ünlü yatırımcı Franklin Templeton’un da ilgisini çekmesi ile yapılan stratejik ortaklık ise, DeFacto’nun global marka olma konusunda ne kadar kararlı olduğunun bir diğer işareti olarak değerlendiriliyor.

Önder Şenol: “Sektörde fark yaratmaya devam edeceğiz”

Palladium Group tarafından 3 Kasım 2015’te Boston’da düzenlenen törene katılarak ödülü Harvard Üniversitesi profesörlerinin elinden alan Defacto CFO’su (Finans ve Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı) Önder Şenol, ödülle ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi:
“Başarıya ulaşmak için stratejileri doğru belirlemek kadar, strateji odaklı bir organizasyonla bu planların herkesin anlayacağı şekilde tercüme edilmesi ve tüm çalışanların şirket stratejileri ve hedefleri ile uyumunun sağlanması son derece kritik. Bunun için belirlenen her yeni dönem, değişimi başlatacak liderlere, uyumlu bir ekip çalışmasına ve güçlü bir stratejik yönetim metodolojisine ihtiyaç var. DeFacto olarak zoru başardığımız ve dünyanın önde gelen strateji otoriteleri tarafından verilen bu ödülü hazır giyim ve moda sektöründe ilk kez ülkemize getirdiğimiz için gururluyuz. Şu anda sektördeki lider markalardan biriyiz. Yurt içinde olduğu gibi uluslararası pazarda da hızlı ve istikrarlı büyümemizi sürdürüyoruz. 10 yılda yaklaşık 1,2 milyar TL’lik büyüklüğe ulaşan DeFacto, bugün Türkiye’de 63 şehirde 277, yurt dışında 9 ülkede 37 mağazasıyla bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor. Elde ettiğimiz bu başarıyı sürdürülebilir kılmak bizim için çok önemli. Yeni dönemde de hep daha ileriyi gösteren hedeflerimize aynı mükemmellikle ulaşmaya ve fark yaratmaya devam edeceğiz.”

Şenol: “Birçok organizasyon için problem strateji belirlemede değil, hayata geçirmede””
Yapılan araştırmalara göre, şirketlerin doğru belirledikleri stratejileri hayata geçirmedeki başarı oranının yalnızca yüzde 10 olduğunu belirten Önder Şenol; “Strateji odaklı organizasyon yöntemi, büyüme stratejimizi yönetmek için ihtiyacımız olan bazı net araç ve çerçeveleri bize sağlıyor. Bu geliştirilmiş yöntem sayesinde, stratejiyi önceliklendirebiliyor ve onu tüm şirkete etkin şekilde anlatabiliyoruz. DeFacto’da stratejilerimizi hayata geçirirken, önce stratejik hedeflerimizi belirleyerek planlamayı yapıyoruz. İkinci aşamada stratejilerin herkes tarafından anlaşılabilmesi ve içselleştirilebilmesi için hedeflerimizi strateji haritalarımıza yerleştiriyoruz. Tüm çalışanların şirket stratejileri hakkında bilgi sahibi olduğundan ve bireysel hedeflerine stratejik hedeflerin yansıtıldığından emin olduktan sonra kritik olan üçüncü aşamaya geçiriyoruz. Stratejilerin uygulaması aşamasında stratejik değişim yönetimi ile gerekli kaynak ve yetkinlikleri geliştirerek hedeflere odaklanmayı ve doğru uygulamayı sağlıyoruz.”

“DeFacto mükemmele yolculuk için hazır ”

Şenol, iş dünyasında başarı için stratejik değişim yönetiminin zorunluluğuna işaret ederek, “Özellikle hazır giyim ve moda sektörü için bu kural olmazsa olmazdır. Değişimin yönetimi konusunda, dünyada örnek gösterilen bir başarıya ulaşan DeFacto, 10 yıl önce Türkiye’de tek bir mağaza ile başladığı yolculukta, dünyanın en önemli otoriteleri tarafından ödüllendirilen bir noktaya ulaştı. Büyüme sürecimiz devam ediyor ve yeni başarı hikâyeleri yazacağımız bir döneme giriyoruz. Hedefimiz, uluslararası düzeyde büyümeyi sürdürerek gerçek anlamda global bir marka olmak. Bu doğrultuda stratejilerimizi, kritik süreçlerimizi, yetkinliklerimizi belirledik, dünyaca ünlü yatırımcı Templeton ile stratejik ortaklık için imzalarımızı attık ve hedeflerimize sağlam adımlar ile ilerliyoruz. ” dedi.

“Sürdürülebilir büyüme dönemi başlıyor”

DeFacto’nun gelecek 5 yılını “sürdürülebilir büyüme dönemi” olarak niteleyen Önder Şenol, müşteri eğilimleriyle hazır giyim ve moda sektörünün hızla değiştiğine, Türkiye’yi cazip bir pazar olarak gören uluslararası markalardan kaynaklanan yoğun bir rekabetin yaşandığına işaret etti. Şenol, şirketin 2024 hedeflerini ise 7 kıtada toplam 1.200 mağazalık bir zincir haline gelmek ve hâlihazırda 1 milyar 180 milyon TL olan gelirleri 9 katına çıkarmak olarak sıraladı.

"Hall of Fame" neden önemli?

Harvard Üniversitesi profesörlerinden Robert Kaplan ve David Norton'ın geliştirdiği “Strateji Odaklı Organizasyon” modeli, dünyanın en önemli strateji yönetim çerçevesi olarak kabul ediliyor. Dünya genelinde bu modeli benimseyen şirketler, dünyanın yönetim ve strateji alanında en önemli danışmanlarından, Dr. Robert Kaplan ve Dr. David Norton tarafından değerlendiriliyor. Bu değerlendirme sonucunda; modeli dünyada en başarılı uygulayan, stratejilerini kusursuz bir performansla hayata geçirebilen şirketlere Palladium Balanced Scorecard Hall of Fame ödülü veriliyor. Ödül kazanan kuruluşların bu üstün performansları sonrasında da işletme yönetimi ve stratejik yönetim alanında referans kaynaklar arasında yer alan Harvard Business Review'de yer alıyor ve örnek başarı hikâyesi olarak tüm dünyayla paylaşılıyor. Böylece, strateji yönetiminin ‘Oscar’ı olarak kabul edilen “Hall of Fame”i almaya hak kazanan firmaların sürdürülebilir büyümedeki istikrar ve kararlılığı, uluslararası iş dünyası nezdinde teyit edilmiş oluyor.

"Strateji odaklı organizasyon" nedir?
Strateji Odaklı Organizasyon, stratejik değişimin üst düzey liderler tarafından harekete geçirilmesi, stratejinin operasyonel terimlere ve kavramlara dönüştürülmesi, şirket birimlerinin stratejilerle hizalanması, stratejilerin herkesin günlük işi/görevi haline getirilmesi ve stratejilerin devamlı bir süreç olarak yönetilmesini temel alan bir yaklaşımdır. Dr. Robert Kaplan ve Dr. David Norton'ın 1996'dan bu yana geliştirdiği bu yöntemler, dünyanın en önde gelen strateji yönetim çerçevesi olarak bilinmektedir.deltafx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
DeFacto’nun ilk özel koleksiyonuna Buse Terim imzası deltafx Güncel Haberler 0 06 Kasım 2015 17:12
DeFacto Gürcistan pazarında deltafx Güncel Haberler 0 19 Ekim 2015 16:41
CMO Club’da “En İyi 10 Pazarlama Lideri” ödüllendirildi deltafx Bilişim Haberleri 0 31 Mart 2015 22:17
Turkcell Akademi’ye Brandon Hall’den üç “mükemmeliyet” ödülü deltafx Bilişim Haberleri 0 20 Eylül 2014 18:41
Hall Of Fame Team SoloMid Mp3, Mp4 Müzikler 0 16 Nisan 2013 15:23

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 21:14.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750