Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


VakıfBank ve KOSGEB güçlerini KOBİ’ler için birleştirdi

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 20 Ekim 2015   #1
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 23 Aralık 2013
Mesajlar: 609
Konular: 588
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 614
Rep Derecesi : deltafx is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 1
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart VakıfBank ve KOSGEB güçlerini KOBİ’ler için birleştirdi

VakıfBank ve KOSGEB güçlerini KOBİ’ler için birleştirdiKOSGEB ve VakıfBank, KOBİ’lerin ihtiyaçlarını uygun koşullarla karşılayacak bir iş birliğini hayata geçirdi. KOSGEB veri tabanına kayıtlı, güncel KOBİ beyannamesi onaylı işletmelerin faydalanabileceği iş birliği programı kapsamında sunulan “KOSGEB İş Birliği Taksitli İşletme Kredisi” ile KOBİ’ler 60 aya varan vadelerde, uygun faiz oranlarıyla masrafsız kredi kullanabilecek. İşletmeler protokol kapsamında belirlenen kredi türlerinde mevcut faiz oranları üzerinden indirim elde ederken EFT/havale gibi bankacılık işlemleri, çek defteri, kredi kartları, e-fatura, POS ve benzeri bankacılık ürün ve hizmetlerinde özel avantajlardan yararlanacak.


Farklı sektör ve segmentlerin ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirdiği kredi ve bankacılık ürünlerini reel sektörün hizmetine sunan VakıfBank, KOSGEB veri tabanına kayıtlı, güncel KOBİ beyannamesi onaylı işletmelerin finansal ihtiyaçlarını ve bankacılık hizmetlerini daha kolay ve uygun koşullarla karşılayacakları bir dönem başlattı. Türkiye’nin dört bir yanında KOBİ’lerin geliştirilmesi ve desteklenmesi için çalışmalar yürüten KOSGEB ile hayata geçirilen iş birliği programının imza töreni, KOSGEB Başkanı Recep Biçer ve VakıfBank Genel Müdürü Halil Aydoğan’ın katılımıyla Ankara KOSGEB Başkanlık binasında gerçekleştirildi.

İş birliği programı kapsamında VakıfBank, KOBİ’lere, uygun koşullarla kredi ve bankacılık hizmetleri sunacak. Aynı zamanda bankacılık ürün ve hizmetlerinde özel avantajları KOBİ’lerle buluşturan VakıfBank, işletmelerin banka bünyesinde sunulan teknolojik desteklerden yararlanmalarını sağlayacak.

“Küresel rekabette güçlenmek için finans sektörü ve reel sektör ortak akılda buluşmalı”

İmza töreninde konuşan VakıfBank Genel Müdürü Halil Aydoğan, “Türkiye’nin küresel rekabette güçlenmesi ve öne çıkması için en temel gerekliliklerden biri, istikrarlı ve yenilikçi yatırımların hayata geçirilmesidir. Bu da, finans sektörü ile reel sektörün ortak akılda buluşmasını, birbirinin ihtiyaçlarını doğru anlayarak ülke çapında müreffeh bir yaşam için yan yana ilerlemesini gerektirir. Bugün KOSGEB’le imzaladığımız protokolle, Türkiye çapında binlerce KOBİ’mize özel fırsatlar sunacak olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Son derece kapsamlı bir iş birliği programı oluşturduk. Bankacılık anlayışımızla da uyumlu olarak, KOBİ’lerimize uygun koşullarla kredi vermenin yanı sıra işletmelerin toplam maliyetlerini azaltmalarına katkıda bulunmak üzere bankacılık ürün ve hizmetlerimizde uygun koşullar sağladık ve teknolojik desteklerimizi bu pakete ekledik” dedi.


“KOBİ’lerin için maliyet yönetimine katkı yapıyoruz”

KOBİ’ler için maliyet yönetiminin öneminin farkında olduklarının altını çizen Aydoğan, “KOBİ’lerimizin bazı bankacılık işlemlerini ücretsiz yapmalarını sağlayacak 12 aylık tarife paketi, protokol kapsamında bankamızdan kredi kullanacak işletmelere hediye edilecek. Bu işletmelerimize, çek karnesi taleplerinde ve e-fatura işlemlerinde muafiyet ve indirimler sağlanacak. Protokol kapsamındaki işletmelerimize özel üye işyeri fiyatlaması yapılırken, bir yıl boyunca Businesscard’larından aidat ücreti alınmayacak. Ayrıca ihracatçı KOBİ’lerimiz için özel avantajlar getirdik. Gümrük işlemleri için geliştirdiğimiz ve sektörde tek olan Gümkart’ta bir gün opsiyon imkanı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ile imzaladığımız protokol kapsamında sunduğumuz indirimli dış ticaret paketi avantajları, bunlardan sadece birkaçı” diye konuştu.

“KOSGEB veri tabanına kayıtlı 806 bin işletmeden 31 bini desteklerden yararlanıyor”

KOSGEB Başkanı Recep Biçer ise, şu değerlendirmede bulundu:

“Bugün 81 ilde, 88 KOSGEB İl Müdürlüğü aracılığı ile KOBİ’lerimize hizmet veren KOSGEB, gün geçtikçe kendini yenileyerek ve destek programlarını günün şartlarına göre güncelleyerek KOBİ’lere destek sağlamaya devam etmektedir. 1990-2002 döneminde KOSGEB tarafından ulaşılan KOBİ sayısı 4 bin iken, 2015 yılı itibarıyla KOSGEB veri tabanına kaydedilen işletme sayısı 806 bine ulaşmıştır. Türkiye’de mevcut 3 milyon 535 bin işletmenin 806 bini KOSGEB veri tabanına kayıtlı iken, KOSGEB desteklerinden etkin olarak faydalanan işletme sayısı ise 31 bin 177’dir. Görüldüğü üzere KOSGEB desteklerinden faydalanan KOBİ sayısı Türkiye’deki KOBİ sayısına oranla arzu ettiğimiz rakamlara ulaşamamıştır. Aynı zamanda veri tabanına kayıtlı işletmelerin etkin bir şekilde KOSGEB desteklerinden faydalanması hususunda yeterli ilgiyi göstermediği görülmektedir.

KOSGEB destek programları, nakit para yardımı veya faizsiz krediden çok projeye dayalı olarak, hibe şeklinde veya geri ödemeli destek şeklindedir. KOBİ’lerimizin ilgisini daha çok nakit kredi şeklindeki destekler çekmektedir. Ancak küçük ve orta ölçekli işletmelerde ulusal ve uluslararası rekabet güçlerinin ve ülke ekonomisine sağladıkları katma değerin artırılması, proje kültürü ve bilincinin oluşturulması, işletmelerin proje yapabilme kapasitelerinin geliştirilmesi suretiyle olacaktır.

Yapılan bu protokol sayesinde işletmeler, uygun faiz oranı ve masrafsız kredi kullanmanın yanında KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırarak KOSGEB’in diğer faaliyetlerinden de yararlanma imkanı bulacaklardır.”
VAKIFBANK – KOSGEB İŞBİRLİĞİ DETAYLARI:

➢ KOBİ’lere çifte destek

- İşletmelerin KOSGEB desteklerinden yararlanabilmeleri için KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmaları ve KOBİ beyannamelerinin güncel olması gerekiyor. Bu iş birliği de KOBİ’leri KOSGEB’e üye olmaya ve KOBİ beyannamelerini güncellemeye teşvik ediyor.

- Bu yönüyle iş birliği, işletmelere çifte kazanç sağlamayı amaçlıyor. KOBİ’ler hem VakıfBank’ın sağladığı avantajlardan yararlanacak hem de KOSGEB desteklerinden istifade edebilmek için ön şartı yerine getirmiş olacaklar.

➢ KOSGEB İş Birliği Taksitli İşletme Kredisi

- İş birliği programı kapsamında özel olarak geliştirilen “KOSGEB İş birliği Taksitli İşletme Kredisi”nde işletmeler 60 aya varan vadelerde uygun faiz oranlarıyla masrafsız kredi kullanabilecek.

- Kredi ödemeleri aylık eşit taksitler şeklinde olabileceği gibi işletmelerin nakit akışlarına bağlı olarak üç ayda bir ödemeli, taksit ertelemeli veya ödemesiz dönemli olarak da düzenlenebilecek.

➢ Yurt dışı kaynaklı kredilerde avantajlı faiz oranları

- İşletmeler, VakıfBank’ın sunduğu protokol kapsamındaki kredilerden de daha uygun koşullarla yararlanabilecek. İşletmelerin uygun faiz oranlarıyla yararlanabilecekleri yurtdışı kaynaklı krediler şöyle:
o Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansmanı Projesi (TURSEFF) kapsamında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından sağlanan “Enerji Verimliliği Kredisi”, “Ticari Bina Enerji Verimliliği Kredisi”;
o Dünya Bankası iş birliğiyle sağlanan “KOBİ Enerji Verimliliği Kredisi”;
o Avrupa Yatırım Bankası (AYB) tarafından sağlanan işletme, ihracat ve yatırım kredileri;
o Kalkınmada öncelikli bölgelere yönelik olarak geliştirilen ve AYB’den sağlanan 100 milyon euro’luk kaynağa sahip “Büyüyen Anadolu’ya Kredi Kolaylıkları Programı”.

➢ İndirimli dış ticaret paketi

- İhracatçı işletmeler, VakıfBank ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) iş birliği protokolü kapsamındaki özel kredi faiz oranlarından da yararlanabilecek. Böylece ihracat işlemleri için yine uygun faiz oranlarıyla kullanma imkanı yakalayacak.

- KOBİ’ler, aynı protokol kapsamındaki indirimli dış ticaret paketi avantajlarını da kullanabilecek.

➢ Bankacılık hizmetlerinde avantajlar

- VakıfBank’tan protokol kapsamında kredi kullanan işletmeler, ilk defa çek karnesi aldıkları takdirde çek defteri bedeli ve istihbarat masrafı ödemeyecek.

- Daha önce çek karnesi almış olanlar ise yüzde 50 indirimden yararlanabilecek.

- Bankacılık işlemlerinin tek bir paket içerisinde toplandığı “Halden Anlayan Tarifeler”den “Nette Mini Tarife” paketi, protokol kapsamında kredi kullanan işletmelere bir yıl boyunca ücretsiz olarak sunulacak.

- Paket, hesap işletim ücreti muafiyeti sağladığı gibi, her 32 günlük dönemde internet üzerinden ücretsiz 25 adet havale ve 4 adet EFT işlemi yapma imkanı sunuyor.

- KOBİ’lere e-fatura oluşturma, mali mühürleme, fatura gönderme, alma ve arşivleme hizmeti veren VakıfBank, protokol kapsamındaki işletmelere bu uygulamaları yüzde 25 indirimli sunacak.

- VakıfBank Businesscard talep ederek aktif olarak kullanan işletmelerden bir yıl boyunca kart aidatı alınmayacak.

- VakıfBank POS’larını kullanan işletmeler, kendileri için hazırlanmış özel çalışma şartlarından yararlanacak.

➢ Teknolojik destek

- VakıfBank, KOBİ’lere finansal hayatlarını kolaylaştıracak teknolojik destekler de sağlayacak. Bu destekler:
o LUCA-Muhasebe Entegrasyonu,
o Kredi Kayıt Bürosu Risk Raporu,
o Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu


➢ Krediden nasıl yararlanılabilir?

- Avantajlı koşullarla kredilerden yararlanmak isteyen KOSGEB veri tabanına kayıtlı, güncel KOBİ beyannamesi onaylı işletmelerin kredi için gerekli belgeleri sağlayarak VakıfBank şubelerine başvurmaları yeterli oluyor.

- Bankanın değerlendirme kriterlerine göre krediye uygun bulunan ve KOSGEB resmi sitesindeki bilgilerine göre kurum desteklerinden yararlanma şartlarını taşıyan işletmeler, gerekli teminatları ve diğer kredi kullanım koşullarını sağladıktan sonra krediyi alabiliyor.deltafx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
VakıfBank’tan KOBİ’lere 100 milyon euro kredi deltafx Güncel Haberler 0 26 Haziran 2015 08:38
VakıfBank’tan KOBİ’lere çifte kredi deltafx Güncel Haberler 0 03 Eylül 2014 09:54
VakıfBank’tan KOBİ’lere yaz kredisi deltafx Güncel Haberler 0 17 Haziran 2014 15:02
Microsoft ve Oracle güçlerini birleştirdi! alamado Bilim ve Teknoloji 0 27 Haziran 2013 22:57
Trend Micro ve Interpol güçlerini birleştirdi! alamado Bilim ve Teknoloji 0 27 Haziran 2013 22:54

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 00:48.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750