Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Spor > Spor Dünyası > Galatasaray


Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu

Galatasaray


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 15 Mayıs 2014   #1
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 15 Mayıs 2014
Alter: 25
Mesajlar: 42
Konular: 28
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : Javier is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 1
Ettiği Teşekkürler: 1
Standart Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU
ÜNAL AYSAL
Başkan

1941 yılında İstanbul’da doğan Ünal Aysal, Emekli Doktor Albay Fazıl Aysal’ın oğludur. İlköğrenimini Anadolu’nun 5 ayrı şehrinde tamamlayan Ünal Aysal, 1952yılında Galatasaray Lisesi’ne girerek, ortaokul ve liseyi burada tamamladı. 1961 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun olan Ünal Aysal, üniversite eğitimini İsviçre’de bulunan Neuchatel Hukuk Fakültesi’nde yaparak Uluslararası Hukuk dalında verdiği tez ile 1968 yılında hukuk diplomasını aldı ve aynı yıl İstanbul Hukuk Fakültesi’nin sınavlarını kazanarak Türk Hukuk Diploması’nı da almaya hak kazandı. 1968-70 yılları arasında İstanbul ve Erzurum’da yedek subay olarak askerlik görevini tamamlayan Ünal Aysal, hemen akabinde çalışma hayatına atıldı . 1970-72 yılları arasında 2 yıl süre ile Koç Holding bünyesinde o tarihlerde kurulmakta olan Ram Dış Ticaret A.Ş.’de ihracat koordinatörü olarak görev yapan Ünal Aysal, 1973 yılı başında Belçika’da Iminco S.A. isimli bir firmanın ticaret müdürü olarak Brüksel’de çalıştıktan sonra 1974 yılında Unit International S.A. - Brüksel’i kurdu. İlk 10 yıllık dönemde demir-çelik ve sanayi mamulleri satışı ile petrol swap işlemleri konularında faaliyet gösteren Unit International, 1984 yılından itibaren petrol ticaretinin yanı sıra elektrik üretimi ve anahtar teslim santral inşaat ile finansmanı, enerji ve turizm sektörlerindeki yatırım projelerinde ihtisaslaştı. Ünal Aysal, Unit Grubu’nun çatısı altında oluşturulan 22 yerli ve yabancı şirketin ana ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı görevlerine ek olarak, Grup dışında bazı Avrupa firmaların Yönetim Kurullarında da faal üye olarak yer almaktadır. 2012 yılında T.C. Bakanlar Kurulu kararı ile Türkiye’yi yurtdışında en üst seviyede temsil eden iş adamlarından biri sıfatı ile Cumhurbaşkanı tarafından Bakanlar Kurulu’nun onayı ile Yüksek Liyakat Madalyası ile onurlandırılmış olan Ünal Aysal, 2012 yılı Ekim ayında ise Belçika Prensi H.E Philippe Leopold Louis Marie tarafından Belçika hükümeti adına Leopold II Yüksek takdir madalyası ile ödüllendirilmiştir. Ünal Aysal, 3 çocuk babasıdır.

ÖZKAN OLCAY
2. Başkan

Özkan Olcay, 1934 yılında Samsun'da doğdu. Galatasaray Lisesi'nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi'ni bitirdi. Özkan Olcay; Pekintaş Aluform, Pekintaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Özkan Olcay Prof. Dr. Ali Uras döneminde 5 yıl, Ali Tanrıyar döneminde 2 yıl, Özhan Canaydın döneminde ise 2 yıl Yönetim Kurulu üyeliği, Türkiye Futbol Federasyonu'nda 8 yıl kesintisiz Birinci Başkan Yardımcılığı ve Başkanlık yapmıştır. İyi derecede Fransızca ve İngilizce bilen Özkan Olcay, evli ve 2 çocuk babasıdır.

ÜMİT ÖZDEMİR
Başkan Yardımcısı

Ümit Özdemir, 1948 yılında Niğde, Altunhisar'da doğdu. 1969 yılında Galatasaray Lisesi, ardından da 1973 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’den mezun oldu. Ümit Özdemir, lisans eğitiminin ardından 1975 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans bölümünden mezun oldu. Tekfen Holding’in muhtelif şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüren Ümit Özdemir, 2012 ve 2013 yıllarında Galatasaray Sportif Yatırımlar A.Ş.'de bağımsız Yönetim Kurulu üyeliği, yine aynı dönemde Galatasaray Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.'de Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Fransızca, İngilizce ve İtalyanca bilen Ümit Özdemir, evli ve 2 çocuk babasıdır.
CANDAN ERÇETİN
Başkan Yardımcısı

Candan Erçetin, 1963 yılında Kırklareli’nde doğdu. 1982 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümü ve İstanbul Belediye Konservatuvarı Şan Bölümü’nü bitirdi. Viyana Üniversitesi’nde Klasik Arkeoloji dalında yüksek lisans eğitimi gördükten sonra turizm, organizasyon, tanıtım alanlarında çalıştı. 1994-2008 yılları arası Galatasaray Lisesi’nde müzik öğretmenliği yaptı. 2007-2009 dönemi Galatasaraylılar Derneği Başkanı olarak görev aldı. 1995’ten bu yana profesyonel şarkıcılık mesleğine devam eden Candan Erçetin, halen Galatasaray Eğitim Vakfı’nda başkan yardımcılığı görevini, Galatasaray Üniversitesi’nde okutmanlık ve GSÜ Kültür ve Sanat Merkezi Koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir. Candan Erçetin, Fransızca ve Almanca biliyor.

ADNAN NAS
Genel Sekreter

Adnan Nas, 1951 yılında Mardin'de doğdu. 1972 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni ve 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi bitirdi. PricewaterhouseCoopers'un kurucu ortağı ve uzun yıllar Yönetim Kurulu Başkanı olan Adnan Nas, halen Global Yatırım Holding Grubu'nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Yönetim danışmanlığı yapan ve çeşitli sektörlerde girişimci olarak da yer alan Adnan Nas, aynı zamanda aylık Finans ve Ekonomik Yorumlar Dergisi’nin sahibidir. Adnan Nas, pek çok önde gelen sivil toplum kuruluşunda başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. 2002 yılından beri Galatasaray Spor Kulübü üyesi olan Adnan Nas, 2011 yılından itibaren ise Kulüp Yönetim Kurulu üyesidir. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Adnan Nas, evli ve bir çocuk babasıdır.
METE İKİZ
Muhasip Üye

1968 yılında İstanbul'da doğan Mete İkiz, Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmasının ardından, ABD'nin Boston şehrinde bulunan Bentley Üniversitesi'nden finans alanında MBA üst lisans derecesi aldı. Doğu Avrupa, Balkanlar ve Türkiye'de şirketlere ortak olarak yatırım yapan uluslararası bir finansal ortaklık fonunun Yatırım Direktörü olan Mete İkiz, fonun portföyünde yer alan şirketlerin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Çalışma hayatına Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Kurumsal Finansman Bölümü'nde başlamış olan Mete İkiz, TSKB'den sonra Yapı Kredi Kurumsal Finansman Bölüm Başkanı olarak birçok önde gelen şirket satın alınması, halka arz ve özelleştirme projesine imzasını atmış yatırım bankacılığı ekibini yönetti. 2000 yılında Galatasaray Spor Kulübü'ne üye olan Mete İkiz, Divan Kurulu Başkanlığı'nın Kulübün çeşitli proje ve çalışmaları hakkında Kulüp üyelerini bilgilendirmeye yönelik olarak kurmuş olduğu 12 farklı komitede görev alarak Kulüp bünyesinde birçok projede faal olarak yer aldıktan sonra, 2011-13 yılları arasında Kulübün Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Yıllardır bir hobi olarak sürdürdüğü futbol ekonomistliği kapsamında uluslararası futbol endüstrisi ve futbolda şirketleşme modelleri hakkında çeşitli çalışmaları bulunan Mete İkiz'in makaleleri günlük gazete ve futbol web sitelerinde yayınlanmakta olup, birkaç üniversitede Futbol Endüstrisi ile ilgili konferanslar vermektedir. Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği'nin (TKYD) üyesi olan Mete İkiz, TKYD bünyesinde "Kurumsal Yönetim ilkeleri Işığında Türk Futbol Kulüpleri Yönetim Rehberini hazırlayan komitede yer aldı. İngilizce ve Almanca bilen Mete İkiz, evli ve bir çocuk babasıdır.

ŞÜKRÜ ERGÜN
Kulüp Sözcüsü

1958 yılında İstanbul'da doğan Şükrü Ergün, 1977 yılında Galatasaray Lisesi'nden, 1981 yılında da Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun oldu. Şükrü Ergün, gemi işletmeciliği ihtisasını Norveç Denizcilik Akademisi'nde tamamladı. 1974-1977 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü'nde atletizm yaptı. Şükrü Ergün, halen Jotun A/S şirketinin Doğu Avrupa ve Orta Asya Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. 2002-2008 arası üç dönem Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeliği, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu başkanlığı yapan Şükrü Ergün, Türk Deniz Eğitim Vakfı, Deniz Temiz Derneği, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurullarında da görev yapmış, bir dönem de Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunmuştur. Türk-Norveç Ticaret Odası kurucu başkanı olan Şükrü Ergün, Milli Olimpiyat Komitesi üyesidir. Şükrü Ergün, evli ve 2 çocuk babasıdır.

SEDAT DOĞAN
Üye

Sedat Doğan 1971 yılında İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi’nin ardından Lozan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Halen, avukatlık yapmakta olan Doğan, çeşitli Gayrimenkul geliştirme şirketlerinde İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Galatasaray Spor Kulübü’nde 1993-1996 yılları arasında Avrupa Sorumlusu, 2001 – 2004 yılları arasında Mehmet Cansun ve Özhan Canaydın dönemlerinde Fahri Kulüp Avukatı ve Hukuk Danışmanı ve 2011 – 2013 yılları arasında Ünal Aysal döneminde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Sedat Doğan, Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu üyesidir İyi derecede İngilizce - Fransızca bilen Sedat Doğan, 2 çocuk sahibidir.

AKA GÜNDÜZ ÖZDEMİR
Üye

Aka Gündüz Özdemir, 1949 yılında Mesudiye’de doğdu. 1967 yılında Bursa Atatürk Lisesi, 1972 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu. Aynı yıl Koç Grubu şirketlerinden Beko Ticaret A.Ş.’de iş hayatına başladı.1991 yılında bu şirkete Genel Müdür olarak atandı. 2000 yılında Beko Ticaret A.Ş.’nin Arçelik A.Ş. ile birleşmesi sonucunda Arçelik A.Ş. Satış ve Pazarlama Grup Direktörü görevi ile Koç Holding A.Ş. Dayanıklı Tüketim Grup Başkan Yardımcılığı (pazarlama-satış) görevini de üstlendi. 2003 yılında Arçelik A.Ş.’ye Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Aka Gündüz Özdemir, 1 Mayıs 2007 itibariyle görevi uhdesinde kalmak kaydıyla Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığı görevine getirildi ve 1 Ağustos 2008 tarihinde Başkan ve Yönetim Kurulu üyesi görevlerini sürdürdükten sonra. 2010 yılında Koç Grubundan emekli oldu. Aka Gündüz Özdemir 2011-13 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Galatasaray Mağazacılık A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Aka Gündüz Özdemir, İngilizce bilmektedir.


ABDURRAHMAN EMİR SARIGÜL
Üye

Emir Sarıgül, 1981 yılında İstanbul' da doğdu. Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nde mezun olan Emir Sarıgül, ardından Yeditepe Üniversitesi’ni bitirerek, Londra’da bulunan American Intercontinental University’de de yabancı dil eğitimi aldı. Emir Sarıgül, halen inşaat sektöründe faaliyet gösteren Maritza Şirketler Grubu'nun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. Galatasaray Spor Kulübü'nün 1999 yılından bu yana üyesi olan Emir Sarıgül, 2010- 2013 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü’nde Yönetim Kurulu üyesi görev yaptı. Emir Sarıgül, evli ve 2 çocuk sahibidir.
MEHMET SARUHAN CİBARA
Üye

Mehmet Cibara, 1956 yılında İstanbul doğdu. Orta öğretimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Mehmet Cibara, sonrasında University of California, Berkeley de yüksek ihtisasını yapıp 1982 yılında Makine Yüksek Mühendisi olarak iş hayatına atıldı. Halen Tekon Ltd. şirketinin sahibi olan Mehmet Cibara İngilizce bilmektedir. Cibara, evli ve bir çocuk babasıdır.

AHMET YÜCE OCAKLI
Üye

1957, İstanbul doğumlu olan Ahmet Ocaklı, orta öğretimini Galatasaray Lisesi'nde tamamladı. Mezun olduğu 1977 yılından bu yana dayısı Orhan R. Yüce ile birlikte otomotiv sektöründe çalıştı. Alfa Romeo markalarının yedek parça tedarikini sağlayan Ahmet Ocaklı sonrasında Alfa Romeo markasının Türkiye distribütörlüğünde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yaptı. 1987 yılında Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin kurucu üyesi olarak derneğin faaliyete geçmesinde rol oynayan Ahmet Ocaklı, Erya Otomotiv A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Yüce Motor A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüttü. Son olarak Skoda’nın Türkiye temsilcisi Yüce Auto A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirilen Ahmet Ocaklı, Fransızca bilmektedir. Ahmet Ocaklı 2011-13 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

MEHMET EMİN İPEKDOKUYAN
Üye

Mehmet Emin İpekdokuyan, 1965 yılında Bursa’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nin ardından Anadolu Üniversitesi’ni bitirdi. Halen, metal sektörü üzerine üretim yapan bir şirketin sahibi olan İpekdokuyan, daha önce Galatasaray Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Fransızca bilen İpekdokuyan, evli ve 2 çocuk sahibidir.

MEHMET KARLI
Üye

Mehmet Karlı, 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’ni, ardından Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Oxford Üniversitesi’nde yaptı. İngilizce ve Fransızca bilen Karlı, halen Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmakta olan Mehmet Karlı evlidir.
NECATİ DEMİRKOL
Üye

1957 yılında Şanlıurfa’da doğan Necati Demirkol, eğitimini Gazi Fakültesi Eğitim Yüksek Okulu’nda tamamladı. İnşaat, maden, sanayi ve denizcilik alanlarında faaliyet gösteren şirketleri bulunan Necati Demirkol, İngilizce bilmektedir, Necati Demirkol evli ve 2 çocuk babasıdır. Necati Demirkol 2011-13 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

EBRU KÖKSAL, CFA
Üye

Ebru Köksal 1968 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Robert Kolej’in ardından Brown University’den Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler dalında çift diploma ile mezun oldu. Ebru Köksal, 1990-2000 arasında Morgan Stanley, NY, Citibank ve AIG Capital Partners’da yatırım bankacılığı, 2001 – 2011 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü ve şirketleri bünyesinde üst düzey yöneticilik, 2010-12 yılları arasında Avrupa Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, 2011-12 yıllarında Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği yaptı. 2011 yılında ise Stadium Business Awards tarafından 'Yılın Yöneticisi' ödülüne layık görüldü. Evli ve 2 çocuk annesi olan Ebru Köksal; İngilizce, Almanca ve Fransızca bilmektedir.

MERAL MERCAN
Galatasaray Lisesi Müdürü

Galatasaray Lisesine giren ilk 10 (on) kız öğrenciden biridir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız ve Roman Dilleri ve Edebiyatları Bölümü mezunudur. Fransız Filoloğu ünvanına sahiptir. Fransızca’nın yanı sıra İtalyanca ve Yunanca bilmektedir. 1982 yılında Fransızca Öğretmeni olarak göreve başlamış, Anadoluhisarı Ticaret Lisesi, Ayancık Lisesi, Cağaloglu Anadolu Lisesi'nde Fransızca öğretmenliği yaptıktan sonra 1987 yılında Kabataş Erkek Lisesi’ne Fransızca öğretmeni olarak atanmıştır. Aynı lisede 1992 yılında Müdür Yardımcısı, daha sonra Müdür Başyardımcısı olmuştur. 2005 yılında Galatasaray Lisesi’ne Müdür Başyardımcısı olarak atandıktan sonra, 16 Ocak 2007 tarihinden itibaren vekaleten yürüttüğü Müdürlük görevine 24 Ekim 2007 tarihinde Müdür olarak atanmıştır.DENETİM / SİCİL / DİSİPLİN KURULLARI


DENETİM KURULU ÜYELERİ
Kemal Erimtan (7675)
İbrahim Anıl (10655)
Ural Aküzüm (12281)


SİCİL KURULU ÜYELERİ
BAŞKAN - Serdar Eder (6514)
BAŞKAN VEKİLİ - Ali Esat Tansev (8934)
YAZMAN ÜYE - Çetin Öztürk (6827)
ÜYE - Gürkan Eliçin (7593)
ÜYE - Ali Tüzmen (8377)
ÜYE - Burçin Tuncel (9180)
ÜYE - Levent Şahinoğlu (9563)DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ
BAŞKAN - Uğurman Yelkencioğlu (3920)
BAŞKAN VEKİLİ - Celal Açar (4024)
RAPORTÖR ÜYE - Celal Emon (4636)
ÜYE - Oğuz Evrenos (3794)
ÜYE - Semih Haznedaroğlu (4144)
ÜYE - Yıldırım Baysal (4277)
ÜYE - Kunter Akyürek (6019)Javier isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Galatasaray Spor Kulübü 108 yaşında SkyGuard Galatasaray 1 28 Mart 2014 21:33
Fenerbahçe Kulübü'nün UEFA Disiplin Kurulu'na Sevki Gökhan Spor Dünyası 0 16 Haziran 2013 22:48
Serdal Adalı Yönetim Kurulu Üyelerini Basına Tanıttı Gökhan Spor Dünyası 0 12 Haziran 2013 23:40
Galatasaray'da Başkan Ünal Aysal ve Yönetim Kurulu Üyeleri İstifa Etti Gökhan Spor Dünyası 0 25 Mayıs 2013 00:11
Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı Gökhan Spor Dünyası 0 08 Mayıs 2013 17:59

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 01:39.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750