Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Spor > Spor Dünyası > Galatasaray


Wesley ve Yolanthe'den çok özel!

Galatasaray


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 21 Nisan 2013   #1
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 20 Kasım 2012
Bulunduğu yer: Tatvan
Alter: 25
Mesajlar: 2.329
Konular: 320
Rep Puanı: 14677
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : AnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 63
Ettiği Teşekkürler: 148
Standart Wesley ve Yolanthe'den çok özel!

Türkiye’nin yeni gözde çifti, Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Wesley Sneijder ile eşi Yolanthe Cabau. Haklarında bugüne kadar çok şey yazıldı ve çizildi ama ikisi birlikte, aşklarını ilk kez anlattılar.

Wesley, Yolanthe’yle evlenmeyi daha 17’sinde kafaya koyuyor. Telefonda başlayan aşk mutlu sona, gökyüzünde, hem de İstanbul semalarında varıyor. Yolanthe ve Wesley çifti, aşklarını, hayatlarını ve Türkiye'yiHürriyet gazetesine anlattı.

Sizinkinin bir ‘televizyonda gördüm, âşık oldum’ hikayesi olduğu doğru mu?

YOLANTHE CABAU: Evet. O zamanlar bir televizyon dizisinde oynuyordum.
WESLEY SNEIJDER: Yolanthe’yi televizyonda gördüğümde daha 17 yaşımdaydım. Anneme dönüp bir gün bu kızla evleneceğim” dedim. Annem “tabi tabi” anlamında bir şeyler söyleyip güldü.
YOLANTHE: Ben de o zamanlar 16 yaşımdayım. Tabii bu olayın üzerinden yıllar geçti ve sonra beş sene önce bana ulaştı. Geleceği görmüş desenize!
YOLANTHE: Evet. Aynen öyle…

Peki nasıl tanıştınız?

WESLEY: İspanya’da oynadığım zamanlardı. Yolanthe’nin telefonuna ulaştım.
YOLANTHE: Bu kadar çabuk olmadı tabii. Her gün aramaya başladı. Ama Hollanda’da futbol oyuncularının çok iyi bir repütasyonu olmadığı için görüşmek istemedim.

Telefonu yüzüne mi kapatıyordunuz?

YOLANTHE: Daha beter! Telefon numaramı değiştirdim. Ama Wesley yine numarayı buldu. Aramaya devam etti. Hakkımda annemin bile bilmediği çok gizli şeyleri bilip söylüyordu. Nereden öğrendiğini çok merak ediyordum. Bir gün “Eğer beni yarım saat dinlersen sana numarayı nereden aldığımı anlatacağım” dedi. Konuşmayı kabul ettim. Ve tam bir buçuk saat sohbet ettik.

Neler anlattı?

YOLANTHE: Aynen şunları söyledi: “6 yaşında Ajax’ta oynamayı hayal ederdim, 7 yaşımda oynuyordum. 16 yaşımda A takımında oynamak istiyordum ve oldu. 17 yaşımda Hollanda Milli Takımı sonra Real Madrid hedefimdi. Başardım. Bütün bunlar gerçekleştikten sonra bir tek hayalim kaldı. O da Yolanthe ile evlenmek. Göreceksin o da olacak” dedi.

Numarayı nereden bulmuş?

YOLANTHE: Bir paparazziden almış. Paparazziye de “ilk yemeğe çıktığımızda fotoğrafları sen çekersin” diye söz vermiş.

Bu bir telefon aşkı yani…

YOLANTHE: Aynen öyle başladı.
WESLEY: Onunla saatlerce konuşmaya doyamadım.

ERTESİ GÜN YENİDEN GÖRMEK İSTEDİM

Bir adam kadını kendine telefonda nasıl aşık edebilir?

YOLANTHE: Konuştukça onun ne kadar büyük bir kalbi olduğunu anladım. İyi ve komik biri olduğunu düşündüm. İtiraf edeyim, aşık bile olmaya başladım. Yalnız belli etmedim tabii.

Telefondan kurtulup kanlı canlı ilk karşılaşmayı hatırlıyor musunuz?

YOLANTHE: Tabii ki hatırlıyorum!

Nasıldı?

YOLANTHE: Telefon konuşmalarımız tam üç ay sürdü. Bir gün aradı ve “yarın geliyorum” dedi. Hayatımda ilk defa bu kadar telaşlandım. Çünkü ilk defa aşık oluyordum. Saçımı, makyajımı, kıyafetlerimi defalarca değiştirdim. Arabaya bindiğim anı dün gibi hatırlıyorum: Bir Wesley’e bakıyor, sonra kafamı sağa sola çeviriyordum. O da çok stresliydi. Gözlerinin içine baktım. Çok güzel gözleri var. İşte o anda her şey çözüldü.
WESLEY: Ben de en az onun kadar heyecanlıydım. Onu gördüğümde içim kıpır kıpır oldu. Ertesi gün yine görmek istedim. Aramaya devam ettim.

Yolanthe’de sizi bukadar çeken neydi?

WESLEY: İnanılmaz bir kadın. İnsan üstü. Bitmeyen enerjisiyle herkese, her şeye yetişebiliyor.

Başka?

WESLEY: Tıpkı benim gibi mücadeleci. Tutkulu ve hırslı. (Derin bir nefes alıyor, yüzündeki keyifli gülümsemeyi görmelisiniz). O tam anlamıyla muhteşem bir kadın...

WESLEY BENİMLEYKEN EŞİNDEN AYRILMIŞTI

İyi, güzel de hakkınızda çıkan haberlere göre siz konuşmaya başladığınızda Wesley ilk eşiyle hâlâ evliymiş…

YOLANTHE: Hayır, ayrılmışlardı. Emin ol ben öyle bir kadın değilim!

Peki evlenme teklifi nasıl geldi?

YOLANTHE: Ailelerimizle birlikte Dubai’ye gidecektik. Wesley özel bir jet kiraladı. Uçak havalandıktan sonra hosteslerin anons mikrofununu eline aldı. Önce beni yanına çağırdı. Çok şamatacıdır. Bana şarkı söyletecek sandım. Ama o dizlerinin üzerine çöküp konuşma yapmaya başladı: “Babanı yeni kaybettin. Ona yakın olmanı istediğim için şu an gökyüzündeyiz. Ailenin önünde ve babanın huzurunda göklerde sana evlenme teklif ediyorum” dedi. İnanılmaz bir andı. (Bunları tercüme ederken çevirmen de duygusallaşıp ağlamaya başlıyor).
WESLEY: Tahmin et bakalım, tam o sırada uçak nereden geçiyormuş!

Yok artık Türkiye demeyeceksiniz herhalde! Bu teklif sırasında tam da Türkiye üzerinde uçtuğunuzu duymuyor muydunuz?

YOLANTHE: Bingo! Pilotumuz bize Wesley’nin evlenme teklif ettiği saati, koordinatları, hava şartlarını gösteren özel bir belge hazırladı. Türkiye’ye geldikten sonra farkettik ki evlenme teklif edildiğinde gerçekten tam İstanbul’un üzerindeydik. Demek ki tanrı her şeyi önceden planlamış.

BEŞ ÇOCUK İSTİYORUZ

Çocuk istiyor musunuz?

WESLEY: Evet. Çocuklarla birlikte kuvvetli bir takım oluşturmak istiyorum.

Ne yani 11 tane mi!

YOLANTHE: Yok canım beş tane yeter. Bakalım, inşallah... (Bunu Türkçe söylüyor).
WESLEY: Bence bir rakamla sınırlandırmayalım. Mümkün olabilecek en çok sayıda olsun... Yolanthe de benim gibi kalabalık bir aileden geliyor. O da benim gibi çocukları seviyor.

Kız mı, erkek mi?

WESLEY: Farketmez, her şeyden önce sağlıklı olmaları önemli.

Sizin ilk evliliğinizden de bir çocuğunuz var... Görüşebiliyor musunuz?

WESLEY: Her ayın bir haftası buraya geliyor ve bizimle kalıyor. Üç hafta da Hollanda’da annesiyle kalıyor.
YOLANTHE: İlk tanıdığımda oğlu 2 yaşındaydı. Daha konuşamıyordu bile. O yüzden benim bebeğim gibi. Şimdi 7 yaşına geldi.

Size reklamlarda da ‘yenge’ diyorlar. Türkiye’nin yengesi olmaktan memnun musunuz?

YOLANTHE: Sana ‘yenge’ hikayemizi anlatmak isterim. Twitter’da çok aktifim. Bir akşam baktım bir sürü insan bana “Yenge” diye tweet atıyor. Hiç bir anlam veremedim. Akşam Wesley’e sordum. O da kelimenin anlamını bilmiyordu. İnternete girip baktık. Türkçede abinin eşine ‘yenge’ dendiğini öğrendik. Çok hoşumuza gitti. Güzel benzetme. Şimdi benim de bir sürü kardeşim olmuş oldu. Artık Twitter’da biri bana olumsuz bir şey yazarsa 30 bine yakın kardeşim hemen Twitter’da yengelerini koruyor. Bu da çok hoşuma gidiyor.

Türk halkı sizi çok sevdi. Bu sıcakkanlılığınız İspanyol genlerinizden mi geliyor?

- Evet, İspanyollar kapıları herkese açık, dost canlısı ve misafirperver insanlar.

Sizin de kalabalık bir aileniz varmış. Kaç kardeşsiniz?

- Babamın annemle evliliğinden yedi kardeşim var. İkinci evliliğinden de dört kardeşim... Toplamda sekiz kız, dört erkek kardeşiz yani! Fırsat oldukça görüşüyoruz. Zaten üvey kardeşim de bugün yanımda. İki ay bizimle Türkiye’de kalacak.

Babanızın maşallahı varmış…

- Evet, evet. Tavşan gibiydi!

Ne iş yapıyordu?

- Restoran, bar ve otellerinde işletmecilik yapıyordu. Beş yıl önce kaybettik.

Anne-babanızın ayrılığı sizi nasıl etkiledi?

- İbiza’daki son bir-iki senemiz çok zor geçti. Annemle babamın anlaşmazlığı yüzünden zorluklar yaşıyorduk. Annem ayrılığın ardından önemli bir karar aldı. Yedi kardeşimle beni de alarak vatandaşı olduğu Hollanda’nın yolunu tuttu.

Sekiz çocukla tek başına...

- Annem melek kadar iyi ama bir o kadar da güçlü bir kadındı. Dedemizin yanına yerleştik. Kardeşlerimle küçücük bir odanın içinde yaşıyorduk. Gerçekten zor zamanlardı. Kardeşlerimle bir yandan dil öğrenmeye, bir yandan yeni arkadaşlıklar kurmaya çalışıyorduk.

Peki oyunculuğunuzu nasıl keşfettiler?

- Katolik olduğum için çocuk yaşlarımdan beri kiliselere gidiyorduk.

Kilisede mi keşfedildiniz yani?

- Hayır. Sabret anlatacağım… Yılbaşında kilisede İsa’nın doğumu canlandırılırdı. En büyük hayalim bir gün orada ‘Maria’ rolünü canlandırmaktı. Sonuçta başaramadım. Ama annem ilgimi farketti. Beni çeşitli oyunculuk ajanslarına yazdırdı. İlk reklam filmim Hollanda’da yayınlandı. Ortaokulu bitirdikten sonra da oyunculuk kurslarına başladım. Sonra da okulu bırakıp bu yönde devam ettim.

Ülkenizde tanınmış bir oyuncuyken her şeyi bırakıp buraya geldiniz. Bu aşk her şeye değer mi?

- Kariyerim her zaman Wesley’den sonra gelir. Onunla evlendiğimde zaten çok büyük bir futbolcu olduğunu ve dünyayı gezeceğimi biliyordum. O benden bunu istemedi, kariyerime saygısı var ama ben onu her şeyden ön planda tutuyorum.

Türkiye’yle ilgili planlarınız neler?

- Türkçe öğreniyorum. Hele dilinizi tamamen bir çözeyim bak.... Beni Türk ekranlarında görebilirsiniz. Modellikse sadece özel projelerde olabilir. Bir de mayıs ayında yeni takı koleksiyonumu bir gece kulübünde partiyle tanıtacağım.

Türkiye’de izlediğiniz diziler ve beğendiğiniz oyuncular var mı?

- Çok hareketli bir zamandayız. Bu yüzden çok fırsatım olamadı. Sarışın, yakışıklı bir oyuncudan bahsediyorlar. Hatta Wesley’nin arkadaşları “eşin onunla oynamasın” diyor. (Cep telefonumdan Kıvanç Tatlıtuğ’un resmini gösteriyorum).

Bahsettiğiniz kişi bu mu?

- Evet. Bu Kuzey! (Dizideki ismiyle hitap ediyor). Çok güzel. Onunla bir projede oynamak isterim. Yakışıklı ve hoş. Yalnız en yakışıklı benim kocam.

WESLEY BANA PLAYBACK ŞOVLAR YAPIYOR

Wesley Sneijder romantik bir adam mıdır?

- Evet, hem de çoook.

En romantik hareketi neydi?

- Birinci yıldönümümüzde eve girdiğimde tavan balonlardan görünmüyordu. Bir tane de çok büyük bir kalp almıştı. İçine ‘W ve Y’ yazdırmıştı. Bunlar Flemenkçe’de ‘biz’ anlamına geliyor. Evde banyoya kadar bütün yollara güller sermişti. Yerlerde küçük küçük mumlar vardı. Çok özeldi.

Başbaşayken neler yapıyorsunuz?

- Normal bir hayatımız var. Altımıza eşofmanlarımızı çekeriz. Ben her akşam yemek yaparım, Wesley bana yardım eder. Söylememe kızacak ama evde bana playback şovlar yapar. Film izleyip müzik dinlemeyi seviyoruz.

Futbolla aranız nasıl? Anlar mısınız?

- 16 yaşımda iki sene futbol oynamıştım. Wesley sayesinde işin tekniğini de öğrendim. Çünkü izlerken bana detaylı detaylı anlatıyor.

Sıkılmıyor musunuz?

- Hayır futbolu seviyorum. Yalnız bazen ona erkek arkadaşı olmadığımı hatırlatıyorum.

Basın sizi Beckham çiftine benzetiyor. Bundan rahatsızlık duyuyor musunuz?

- Hayır. Zaten Beckham’larla Real Madrid’den arkadaşız. Ama bizim hikayelerimiz, hayatlarımız, kişiliklerimiz çok farklı.

Futbol kanınıza nasıl girdi?

- Ben aslında bir futbol ailesinde doğup büyüdüm. Üç erkek kardeşiz. Büyük abim Ajax Academy’deyken futbol benim de hayalimdi. Ben hayalimin peşine takıldım. Ardımdan küçük kardeşim de geldi. Anlayacağın futbolla yatıp kalkıyorduk. Tüm arkadaşlarımız da futbolcu oldu. Haftada en az dört kez antremandaydık. Evde de sürekli futbol izliyorduk.

Anneniz için zor olmalı...

- Evet. Onun için zor zamanlardı. Üç erkek çocuk ve hep futbol...

Hollanda, İspanya , İtalya, Türkiye liglerini kıyaslasanız...

- Hepsi birbirinden çok farklı. Hepsinin birbirinden farklı güçlü yanları var .

Peki Türkiye’den ne umdunuz, ne buldunuz?

- Türkiye’ye gelmeden önce, sadece üç-dört büyük takım var sanıyordum. Geldiğimde gördüm ki çok daha fazla potansiyeli yüksek, kaliteli takımlar var. Ligdeki diğer takımları takip etmekten çok keyif alıyorum.

Türk seyircisi için fanatik denir. Siz nasıl buldunuz?

- İnanılmaz bir seyirci var . Heyecanlı, tutkulu... Sevdiği şeyi sonuna kadar savunuyor. Kendime çok yakın hissediyorum.AnoNyMouS13 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Wesley Sneijder'e kötü haber! mehmedcan Güncel Haberler 0 23 Ocak 2013 16:17
Wesley Sneijder'e kötü haber! ATAK T-129 Güncel Haberler 0 23 Ocak 2013 16:12
Wesley Sneijder'in En Güzel Golleri SansarSalvo Güncel Haberler 0 21 Ocak 2013 19:40
Wesley Sneijder Florya'da onurkayaatas Güncel Haberler 0 21 Ocak 2013 17:45
Dikkat! Wesley Sneijder yakabilir! onurkayaatas Güncel Haberler 0 21 Ocak 2013 16:37

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:41.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750