Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Spor > Spor Dünyası > Fenerbahçe


Başkanımız Aziz Yıldırım: "Protokol şartları yerine getirilsin"

Fenerbahçe


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 03 Mayıs 2015   #1
BySmith - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 03 Mayıs 2015
Bulunduğu yer: Sakarya
Alter: 22
Mesajlar: 15
Konular: 10
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 19
Rep Derecesi : BySmith is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
BySmith isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Post Başkanımız Aziz Yıldırım: "Protokol şartları yerine getirilsin"

Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın hemen yanında bulunan Kenan Evren Lisesi arazisine ilişkin, devletin ilgili kademeleriyle 2002 yılında bir protokol yapıldığını, aynı protokolün 2006 yılında revize edildiğini, Kulübümüzün kendi üzerine düşen protokol şartlarını yerine getirdiğini, devletin de kendi üzerine düşeni yaparak protokol şartlarını yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde yapılan ve Asbaşkanlarımız Şekip Mosturoğlu ile Turhan Şahin’in de katıldığı basın toplantısında “Fenerbahçe siyaset üstüdür, Fenerbahçe siyaset yapmaz. Ama kendi hak ve hukukunu korumak için her türlü çalışmayı hukuk çerçevesinde yapar” diyen Başkan Yıldırım, Kenan Evren Lisesi hakkında daha önce varılan mutabakatın detayları hakkında bilgiler verdi ve devlette devamlılığın esas olduğunu hatırlatarak, devletin ilgili kurumlarının üstlerine düşen görevi yerine getirmesini istedi.

Başkan Yıldırım 1 Mayıs’ı kutladı

Bu toplantıyı Fenerbahçe ve spor kamuoyunu bilgilendirmek için düzenlediklerini ve Kenan Evren Lisesi konusunda gelinen son noktayı aktarmak istediklerini belirten Başkan Aziz Yıldırım, sözlerine 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı kutlayarak başladı. Başkan Yıldırım, “Bugün1 Mayıs, işçinin emekçinin bayramını camia olarak kutluyoruz” dedi.

Koç Gurubu’na Teşekkür

Daha sonra Fenerbahçe Grundig Kadın Voleybol Takımımızın dün kazandığı şampiyonluktan bahseden Başkan Yıldırım, “Takımımız Fenerbahçe Grundig’e, tüm antrenör ve sporcular başta olmak üzere oradaki emekçilere varana kadar herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Sponsorluğun önemine dikkat çekerek Kadın Voleybol Takımımızın sponsoru Grundig ve bağlı bulunduğu Koç Grubu’na da teşekkür eden Başkan Yıldırım, “Sponsorluğun ne kadar önemli olduğunu daha önce söylemiştim. Basketbolda Ülker, voleybolda Grundig örneği ile ne kadar doğru söylediğimizi görüyoruz. Başarıların sponsorlarla geldiği görülüyor. Grundig camiası Koç Grubu’nun kuruluşudur. Buradan Sayın Rahmi Koç’a, Sayın Mustafa Koç’a ve Sayın Ali Koç’a teşekkürlerimi sunuyorum. Bu birlikteliğin ileride de sürmesini arzu ederiz” dedi.

100 Trilyon Liraya Yakın Harcama Yapıldı

Daha sonra Kenan Evren Lisesi(KEL) arazisi konusunu aktarmaya başlayan Başkan Yıldırım, “2002 yılında bir protokol yaptık. Dönemin İstanbul Valisi Erol Çakır aramızda, bugün kendisi aradı canlı şahit olduğunu söyledi. Dönemin Milli Eğitim İl Müdürü Ömer Balıbey, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve dönemin Milli Eğitim Bakanı Necdet Tekin tarafından protokol imzalanmıştır. Amacı; yan tarafımızdaki mevcut okulun arazisi Milli Emlak’a aitti ama öğretim Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktaydı. Protokol gereği, Milli Eğitim’in KEL arazisinden ayrılması için Fenerbahçe yeni bir araziye KEL ve içindeki tesisler kadar tesis yapacak, ayrıca 2 tane de kendi istediklere yere yeni okullar yapıp MEB’e verecek bunun karşılığında MEB burada öğretim yapmaktan vazgeçecekti. Biz üzerimize düşen şartları yerine getirdik ve 100 trilyon liraya yakın bir harcama yaptık. Bunun tek amacı buradaki KEL’in ayrılmasıydı. Bu arazinin satılması ve kiralanması ortada yoktu. Bu arazinin boş haline gelmesiyle birlikte Milli Emlak ve Fenerbahçe arasında yeni bir anlaşma yapılacaktı. Fenerbahçe, boş hale gelmiş olan araziyi kiralayacaktı. Arazinin o zamanki değeri 17 trilyon 834 milyar liradır; 18 trilyona yakın. 3. 7. 2003’te buranın değerinin 18 trilyon olduğu belgelenmiş. Emlak Müdürlüğü tespit etmiş ve okulun değeri 18 trilyon olarak belirlenmiş. MEB’in hakkından vazgeçmesi ile biz o günkü değeri üzerinden 18 trilyona Milli Emlak’la anlaşma yapmışız. Buraya yapacağımız otel veya başka tesislerin kazanacağı gelirin brütünün yüzde 25’ni de her ay ve her yıl Maliye’ye kira olarak ödeyecektik. Yani, mal yine Fenerbahçe’nin değil. Kamuoyunda Fenerbahçe’ye veriliyor veya satılıyor gibi bir hava var. Oysa biz yap işlet devret modeliyle burayı 49 yıllığına bünyemize alıyoruz. Ayrıca her yıl yüzde 1 de kira vereceğiz. Yani her yıl kazancımızdan yüzde 26’ya varan geliri Maliye Bakanlığına verecektik. Yılda 10 milyon kazansak, 10 senede 25 milyon dolar; sonunda devlete biz bu kadar da para verecektik. Ayrıca buraya 100 milyon dolar da yatırım yapacaktık. Peki biz neden evet dedik? Aslında bu stadı almak ve orayı onla birleştirmek, burayı devlet adına bir kompleks haline getirmek istiyorduk. 2008 Olimpiyatlarında burarın faaliyete geçmesini sağlamaktı aslında amacımız. Aslında rantlı bir proje değildi. Bizim istediğimiz, bu projede herkesin görevini yerine getirmesidir” diye konuştu.

Protokol 2006’da revize edildi

KEL konusunu görüşmek için 1 yıldan fazla bir süredir Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan 5-6 kez randevu istediklerini sonunda geçen hafta kendisinin Başbakan’a durumu bildiren bir mektup yazdığını ve geçtiğimiz günlerde Bakan Avcı ile görüştüklerini anlatan Başkan Yıldırım, “Sayın Bakan ‘Ben bu protokolü tanımam’ diyor. Muhalefetin kendisine burada bir rant olduğunu söylediğini, buranın 350 milyon dolarlık bir bedeli olduğunu, içinde tarihi eserler bulunduğunu söylediğini aktarıyor. Biz 2002’den bu yana kadar belediye ile hükümet ile gerekli bakanlarla, belediye düzeyinde Kadir Topbaş’la yaptığımız ayrıntılı çalışmalar neticesinde, alanın 3 ticaret alanına döndürülerek otel ve iş merkezi yapılacak şeklide planlama yaptık. Aslında burası, Milli Eğitim alanından çıkmış, ticaret alanına dönmüştür. Kendisi ‘Muhalefet bana önerge verir. Ben onlara bunu söyletmem. Size 17 trilyon verelim, siz bütün haklarınızdan vazgeçin. Zaten siz protokolü yerine getirmediğiniz. Konferans salonu yapmadınız. Mahkemeye veririz hiç bir şey ödemeden alırız. Dilerseniz 345 milyon getirin burayı size verelim’ diyor, Biz protokolün tümünü yerine getirdik. Hepsi imza altına alınmıştır, sıkıntımız yoktur. Her şeyi yerine getirdik, teslim ettik. 17 trilyon değer ki; bizim yaptığımız hesaplarla farklı olacaktır. Biz bunları, bankadan borçlar alarak getirip buralara yatırım yaptık. Biz kaba bir hesapla 98 trilyon bulduk Ön izini için bizden bedelini istediklerinde 1 trilyona yakın ödemeler yaptık devlete. Bu yaşanmış olaydır, devlet reddetmektedir. Protokol 2006’da revize edilmiştir. O zamanın ME Bakanı Hüseyin Çelik’in altında imzası vardır, Yani yine bu hükümet zamanında revize edilmiştir” diye konuştu.

Devlette Devamlılık Esastır

Devlette devamlılığın esas olduğunu hatırlatan Başkan Yıldırım, “Devletle bir protokol yaptık. Devletin devamlılığı esastır. Kulübümüz için de aynı şey geçerlidir. Bu protokol uygulansın; bu arazi spor kulübüne verilmelidir. Verilmelidir derken, bu arazi işadamlarına deniz kenarında otel yapmaları için verilen araziler gibidir. Sonunda yap işlet devret formülüyle devlete kalacaktır. Tesislerle beraber, statla beraber. 49 yıl sonra stat da bu arazi de devletindir. Yani Fenerbahçe’nin malı değildir” diye konuştu.

Siyasiler Önergelerini Geri Çeksin

Bazı siyasilerin konuyu bilmeden önergeler verdiğini söyleyen Başkan Yıldırım, “Onlar da konuyu incelesinler. Ya önergelerini çeksinler ya da düzeltsinler. Çünkü Bakanlık bu önergelerden dolayı yorum yapıyor” diye konuştu.

Konuyu Kongreye Getireceğiz

Ay sonunda Fenerbahçe’nin kongresinin olduğunu, gündeme ekledikleri maddeyle konuyu kongrede tartışmaya açacaklarını, orada ne çıkarsa onu uygulayacaklarını, şimdilik hukuki altyapıları oluşturduklarını belirten Başkan Yıldırım, “Mahkeme gerekiyorsa yapacağız. Fenerbahçe siyaset üstüdür. Biz bu konuyu siyasete bağlamıyoruz. Önerge verenler de yanlış yapmıştır. Tüm siyasetçiler birleşerek yapılan protokolün yerine getirilmesi gerekir. Biz siyasetin dışındayız. Biz haklıyız, sadece hakkımızı arayacağız” dedi.

Deprem Riski Var

Asbaşkanlarımızdan Turhan Şahin de yüzlerce öğrenciye hizmet veren KEL binasının Bayındırlık Bakanlığı’ndaki birçok yetkilinin raporlarında deprem riski taşıdığının çok açık belirtildiğini söyleyerek, “Bu raporlar ortadayken burada eğitim yapılması gerçekten yanlış. Biz bunları öğrendikten sonra, bize vermemek için, deprem riski olan binada yüzlerce öğrencinin hayatı riske edilerek eğitime devam ediliyor” diye konuştu.

İstanbul Vali Yardımcısı Kaya’nın İmzaladığı Belge

Başkan Aziz Yıldırım, toplantının soru cevap bölümünde İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya’nın 13.08.2013 tarihinde altında imzası bulunan belgede “ 'Fenerbahçe ile imzalanan protokolde Fenerbahçe belirlenen tüm yükümlülükleri yerine getirmiş olup, protokol ekte gönderilmiştir" dediğini aktararak, "Gördüğünüz gibi Fenerbahçe gerekenleri yapmıştır” dedi.


Bakan Avcı Protokolü Geçersiz Sayıyor

Bakan Avcı’nın bu protokolü geçersiz saydığını belirten Başkan Yıldırım, “Onun dediğine göre konuşacak bir şey yok. En üstü kademede yaptığımız konuşmada bu protokolün geçersiz olduğunu söylüyorlar” diye konuştu.

Karlılık Önemli Değil

Fenerbahçe için, arazinin verilmesinin mi yoksa masraflarının ödenmesinin mi daha karlı olduğu yolunda bir durumun söz konusu olmadığını belirten Başkan Yıldırım “Devletle Fenerbahçe arasında bir anlaşma yapılmıştır. Biz anlaşmanın uygulanmasını istiyoruz. Buna iki taraf da sahip çıkmalıdır. Karlılık sonraki iş” diye konuştu.

İlk Okulun Arazisi Fenerbahçe’nin

Başkan Yıldırım ilk yapılan okulun arazisinin üzerinde gecekonduların bulunduğunu, Fenerbahçe’nin o insanlara evlerinin bedelini ödeyerek araziyi aldığını ve devletin hizmetine verdiğini belirterek, “Yani o arazi Fenerbahçe’nin malıdır. Öbür iki arazi de devletindir ama birincisi, 16 dönümü tamamen Fenerbahçe’nindir. Bu arazinin üzenden imar planıyla yol geçirilmiş, okul yapılmış, karşısındaki yere de Valilik izin vererek görme engelliler için Lions Kulübü tarafından okul yapılığı halde, biz hayır işidir diye sesimizi çıkarmadık. Kendi arazimize kapalı salon yaparak, böyle bir okulun yapılmasına müsaade ettik. Daha sonra salonu, başka yer gösterdiler gittik orada yaptık” diyerek konuyu daha da detaylandırarak toplantıyı sonlandırdı.Üye Profil Bilgileri
Kim İslamdan Başka Bir Din Ararsa, Bilsin ki, Böyle Bir Din Kendisinden Asla Kabul Edilmeyecek ve O, Ahirette Ziyan Edenlerden Olacaktır
Al-İ İmran,85
BySmith isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Aziz Yıldırım: "1 gün bile ceza alsak..." Kheron Fenerbahçe 0 13 Temmuz 2013 15:22
Aziz Yıldırım: "1 gün bile ceza alsak..." Kheron Fenerbahçe 0 12 Temmuz 2013 22:15
"Aziz Yıldırım'ı Kaale Almıyoruz" Gökhan Spor Dünyası 0 11 Mayıs 2013 18:34
"Bu lafı Aziz Yıldırım'a yedirirler" ATAK T-129 Güncel Haberler 0 16 Ocak 2013 15:54
Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın yeni yıl mesajı SansarSalvo Fenerbahçe 0 01 Ocak 2013 21:00

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 00:02.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750