Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Spor > Spor Dünyası > Fenerbahçe


Başkan Aziz Yıldırım Türk Basketbolunun gerçeklerini ortaya döktü

Fenerbahçe


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 15 Haziran 2014   #1
Maachuz Q - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 09 Haziran 2014
Bulunduğu yer: Edirne
Mesajlar: 30
Konular: 7
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 34
Rep Derecesi : Maachuz Q is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 3
Ettiği Teşekkürler: 1
Standart Başkan Aziz Yıldırım Türk Basketbolunun gerçeklerini ortaya döktü


Başkanımız Aziz Yıldırım ve Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu ile Yöneticimiz Ahmet Özokur, Beko Basketbol Ligi Final Serisi’nde yaşananlar ve Türkiye Basketbol Federasyonu ile ilgili geniş kapsamlı bir basın toplantısı düzenledi.Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde gerçekleştirilen toplantıda görüntüler eşliğinde, final serisinde yaşanan skandal niteliğindeki gerçekler aktarıldı.
Başkanımız Aziz Yıldırım; TBF yönetimi, yanlı hakemler ile rakip takım yönetici ve antrenörlerine ağır eleştirilerde bulundu ama gereğini yapacaklarını ve Fenerbahçe Ülker’in şampiyon olacağını söyledi.
İslam aleminin Berat Kandilini kutlayarak sözlerine başlayan Başkanımız Aziz Yıldırım, Genel Sekreterimiz Mahmut Uslu ve Ahmet Özokur, bugün annesini yitiren oyuncumuz Oğuz Savaş’a da başsağlığı dilediler.

Aziz Yıldırım: "18 kez küfür edildi"

Başkan Aziz Yıldırım "Biz Türk basketbolundaki gerçekleri ortaya koymak istiyoruz. Fenerbahçe ve diğer kulüpler kendisine düşeni yapmalı. Amacımız Türk Basketbolunu ne yapması gerektiğini anlatmak. Fenerbahçe, Ülker çalışmasıyla basketbolu seven bir seyirci kitlesi oluşturdu. Türkiye’deki sorunun tek sebebi seyirci değildir. Türkiye Basketbolunun durumu hakemlerin, sporcuların, yöneticilerin ve basının durumudur. Bunu yalnızca bir yere yıkmak, Türk Basketboluna yakışmaz. 4 maçta 18 defa küfür edildi. Bu küfürlerin camiamıza ve sporcularımıza yapılması endişe verici. Hiçbir anons yapılmadı. Bizim sahamızda Ergin Ataman doping yaptı tezahüratına maçın başında anons yapılarak mücadele gücümüz kısılmıştır. Bize ne yapılıyorsa diğerlerine de aynısı yapılsın" dedi.

Aziz Yıldırım: "Sorunu savcının çözmesi lazım"

Başkan Yıldırım, "12 bin kişilik salona 16 bin kişi gelmiş. Devletten bekliyoruz. Futbolda passolig ile yeni bir çığır açılmış ama siz basketbolda 16 bin kişiyi, biletli biletsiz sahaya doldurarak oyuncuları tahrik ettiriyor oradakilere küfür ettiriyorsunuz. Bunun bir karşılığı olmalı. 6222 ile bunun suç duyurusunun yapılması lazım. Kimse yapmıyorsa ben buradan suç duyurusu yapıyorum. Taraftarlarla ilgili sorunu savcının çözmezsi lazım.Biri sahanın içine girmiş seyircilere bağırıyor. Bunu çözmek savcının işidir. Devlet uygulamasını yaparsa bunun önüne geçeriz" dedi.


Aziz Yıldırım: "Obradovic tavrını Fenerbahçe’den yana koydu"

Aziz Yıldırım, "Dünyanın en önemli antrenörlerinden birini getirdik. Türk Basketboluna faydalı olsun istedik. Milli takıma istediler, biz kabul ettik. Ama biz, hem Milli Takım hem Fenerbahçe olmaz dedik. Obradovic tavrını Fenerbahçe’den yana koydu. Kendisi ’Ben Türkiye’de basketbolu ileri götürmek, çalışmak için geldim savaşmak için gelmedim. Ama savaşmam isteniyorsa, ben de savaşırım. Ama benim amacım basketbolu ülkede sevdirmek ve Avrupa’da bir yere taşımak’ diyor. Bunu iyi hazmetmek lazım" dedi.

Aziz Yıldırım: "Ergin Ataman oyuncularının yüzüne nasıl bakacak?"

Aziz Yıldırım, "Sayın Ergin Ataman milli takım antrenörü oldu. Artık bütün sporcuları kucaklaması lazım. Yarın onlarla çalışacak. Yarın onların yüzlerine nasıl bakacak? Nasıl çalışacaklar? Biz Fenerbahçe olarak bunları Milli Takıma göndermiyoruz dersek ne yapacak? Daha itidalli olması gereken Ergin Ataman maalesef bu maçtaki olayların bir yerinde yer almıştır" dedi.


Aziz Yıldırım: "Hakemin görevi oyuncunun ceza almasını önlemek değildir"

Aziz Yıldırım, "Türkiye’de basketbol hakemleri miadını doldurmuştur. Artık yeni genç hakemlerini girmesi lazımdır. Geçmişte rahmetli Hasan Doğan’ın futbolda yaptığı gibi bazı hakemler bu camianın dışına çekilmelidir. Bir hakemin görevi, olay esnasında rakip takım oyuncusunu kolundan çekerek onun ceza almasını önlemek değildir. Varsa bir tepkisi koysun cezasını da verirsin" dedi.


Aziz Yıldırım: "İtirazıma rağmen 2 maçta da locada ağırladık"


Başkan Yıldırım, " Fenerbahçe Ülker olarak rakibimizi 2 maçta da; benim itirazıma rağmen; Ahmet Bey ısrarla ’Onları locada ağırlayalım’ dedi ve onlara karşı en ufak bir küfür yapmadık. Tam tersi kendileri aralarında kavga ettiler. Ama bizim yöneticilerimize kadınlar maçında neler yaptıklarını biliyoruz. Sonraki maçlarda da yöneticilerimizin ne sıkıntılar çektiklerini biliyorsunuz. Biz de onların yaptığını yaparız ama bu basketbola bir şey katmaz, geriye götürür" dedi.


Aziz Yıldırım: "Basın tarafsız yorum yazmalı"

Başkan Yıldırım, "Basına çok önemli görevler düşüyor. Maçtan sonra Lig TV’de yorum yapılıyor. Lig TV yorumcuları, yorum yaparken tarafsız olmalı. Birisinin oğlu Fenerbahçe’de birisinin oğlu Galatasaray’da çalışabilir. Bunlar yorumculuğu etkilememeli. Herkes kendi menfaatine göre yorum yapmamalı. Yenmek yenilmek önemli değil ama biz şampiyon olacağız. Buna güveniyoruz. Biz gereğini gerektiği şekilde yapacağız ve şampiyon olacağız. Ergin Ataman tüm köşe yazarlarını arıyor konuşuyor ama Obradovic kimseyi aramıyor, sadece görevini yapıyor. Her tarafla oynuyorlar. Oynadıkları değerli basın da hiçbir şey yapmıyor. Basın bu maçtan sonra, ’Galatasaray yenmiştir ama şu şu olaylar da olmuştur’ demeli. Neyse, onu söylemelisiniz. Aksi halde nasıl yarın her yer karışıyorsa bu tribünler de karışır" dedi.


Aziz Yıldırım: "Bu ülkeye şike belasını sokanlar bize ’Şikeci’ diye bağıramaz"

Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe’de futbolda başka yerde küfür duyuyor musunuz? Diğer kulüplerin de bunları yapması lazım. 18 defa şahsımıza küfür etmişle. ’Şike var’ diye bağırmışlar. Ama Türkiye’ye şikeyi sokan Galatasaray kulübüdür. Geçmişte 8-0’ları 6-0’ları unutmadık. Yurtdışındakileri de Ahmet Çakar söylüyor. Beşiktaş maçıyla ilgili yabancı oyuncusunu ayartıp gönderdiklerini sizlere yazdınız. Fenerbahçe bu şike davasından aklanacaktır. Her gün yeni bir belge çıkıyor. Bize şikeyi öğretenler, bu ülkeye şike belasını soranlar bize şikeci diye bağıramazlar" diye konuştu.

Mahmut Uslu: "Yasa çok net"

Mahmut Uslu, "Bana yapılanlar buna benzer bir salonda yapıldı. Hepsini ibret olsun diye savcılığa şikayet ettim. Yasa çok net, bu yasa sadece şike için mi çıktı? Bu savcılar ne yapar? Bütün maç boyunca bunu yaparsanız, bizim el hareketlerini modernleştirmişler. Kendi arşivlerinde, polisin arşivinde var. Bu insanlar neden sorgulamaya çekilmez. Yasa çok açık" dedi.

Başkan Aziz Yıldırım: "Evrakta oynama yapmışlar

Görüntüler ve evraklar eşliğinde açıklamalar yapan Başkan Yıldırım, "İki teknik faul veriyorlar. İki teknik faulde 4 yabancı sahanın içinde… Basketbol kural kitabından okuyorum teknik faulü kime çalarsınız? Sorumlu coachsa coacha çalarsınız. Benche ne zaman çalarsınız? Onlar bir şey yaparsa çalarsınız. Bu evrakta oynamalar bulunuyor. Demek ki birinci cezayı coach almamış iki tane daha çalmış ve dışarıya yollamışlar. Madem ki teknik faulü coach yaptı üçüncü faulü vermemeniz lazım. Değerli basın kasti faul nedir? Kasti faul düşünerek, bilerek rakip oyucuya hareket yapmaktır. İsteyerek yapmıyorsanız kasti olmaz. Ama arkadan bilerek itiyorsanız bu kasti fauldür" dedi.


Başkan Yıldırım: "Fatih Söylemezoğlu geçmişte de benzer davranışlar yaptı"

Başkan Yıldırım, "Maalesef Türkiye Basketbol Federasyonu son 10 yılda hakem yetiştirememiş ve bu insanlara mahkum ediyorlar. Fatih Söylemezoğlu, geçmişte de benzeri davranışlar yapıp maç sonucuna etki etmiştir. Basketbolu bilenler tarafından kınanan bir hakemdir. Murat Bilecik maçlarımıza gelmesin diye beyan ettiğimiz bir hakem. Karşıyakaspor ile yaptığımız maçlarda aleyhimize düdükler çalmıştır.Cuma günü oynanacak maçtaki hakemleri uyarıyorum. Ne Fenerbahçe’nin ne de karşı takımın lehine karar vermeyin kim haklıysa ona hakkını verin. Cuma günü oynanacak maçın hakemlerin de oyuncularımızla ilgili sorunları bulunuyor. Türk basketboluna yeni bir isim gelmelidir. Biz bu konulara da müdahale edeceğiz. Aynı şekilde voleybol için de" diye konuştu.


Aziz Yıldırım: "Herkes birbirine bir yerden bağlı"

Başkan Yıldırım, "Yorumcuların tarafsız olması gerekiyor. Ben buradan federasyona ve lig TV’ye soruyorum ne kadar para ödüyorsunuz? Hangi kurumdan ne kadar para veriliyor. Ya Lig TV tarafsız yayın yapsın ya da bıraksınlar. Verilen para havuzdaki paranın yüzde 25’idir. Varsa aksi bir kanıtları çıksın söylesin. Herkes birbirine bir yerden bağlı" diye konuştu.

Aziz Yıldırım: "Önemli olan adalet"

Aziz Yıldırım, "Bir Galatasaray’ın antrenörünü ve artık Milli Takım antrenörünü görüyorsunuz. Aslında hem Galatasaray’ı hem de milli Takımı çalıştıracak. Bizde de Tanjevic vardı. Bir kere onun böyle bir hareketini gördünüz mü? Onun efendiliği nerede Ergin Ataman’ın davranışları nerede? Ergin Ataman, Milli Takım antrenöründe ahlak olmalıdır. İnsanlar antrenörlüğü gelebilirler ama uzun yaşayamazlar orada. Bütün takım sporcularını kucaklaması gerekiyor. Taraf olursa orada kalamaz. Fenerbahçe camiası onu orada tutturmaz. Ergin Ataman Galatasaraylı olabilir. Davranışlarını iyi ayarlarsa karşı da çıkmayız. Turgay Demirel’i biz destekledik. O kulüpten bu kulüpten olması değil bizim isteğimiz adil olması. Fenerbahçe havlusunu yerde tekmeliyor. Gerektiğinde hesabı sorulur. Milli Takıma Fenerbahçe’den oyuncu alacaksınız, bu insanlar nasıl saygı gösterecek size" diye konuştu.


Aziz Yıldırım: "Hakem kararını önce Ergin Ataman’a söylüyor"

Başkan Yıldırım, "Hakem Obradovic’e diskalifiye olduğunu söylemeden gidip 4. hakem Ergin Ataman’a ’Sen merak etme diskalifiye ettik’ diyor. Bunun ses kaydını da bulacağız. Biz takımımıza güveniyoruz. Şampiyon olacağız. Biz takımımıza güveniyoruz. Şampiyonluğun kalite ve ahlakla gelmesi gerekiyor. Değerli basın olaya girmeli köşe yazarları telefonla konuştukları kişilere göre yazı yazmamalı. Rica ediyorum değerli basından, doğru olarak görün doğru olarak yazın" diye konuştu.


Aziz Yıldırım: "Skorborda bir şey yazmamız gerekirse ’Geçmiş olsun’ yazarız"

Aziz Yıldırım, "Skorborda yazdıklarını İstanbul’un her yerine yazarız, ama bu ahlaklı bir tutum değil. Onları hep yeniyoruz onlardan hep sportif olarak öndeyiz. Tribünlerde kalite olarak da onlardan öndeyiz. Skorboarda bir şey yazmamız gerekirse "Geçmiş Olsun" yazarız. Obradovic gibi değerli hocalara sahip çıkın. Bunlar Türk sporunu yükseltecek insanlardır" diye konuştu.


Ahmet Özokur: "Obradovic bu maçta takımının başında olmalıydı"

Ahmet Özokur ise, "Başkanımızın da dediği gibi parkede şampiyon olacağız. Obradovic’in bu maçta salonda takımının başında olması gerekiyordu ancak o orada olmasa da Fenerbahçe Ülker parkede kazanan takım olacaktır" dedi.

Mahmut Uslu: "Bakan ve üst makamlara sesleniyorum"

Mahmut Uslu, "Türkiye Basketbol Milli Takımlarındaki oyuncuların 200’ünün100 küsuru Fenerbahçe kulübünden geliyor. Bu tip şeyleri; Spordan Sorumlu Bakana ve daha üst makamlara sesleniyorum ,buna bir çözüm bulunmalı. Benim işim değil diyip kenara çekilemezler. Bu kadar emek veriyoruz, 15 yıl önce yeni bir jenerasyon yaratmıştık hakemler konusunda ancak ilerletilmemiş. Bazı basketbol yazarlarının da gelmemesine ayrıca teessüf ediyoruz" diyerek toplantıyı sonlandırdı.Maachuz Q isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Genç fenerbahçeliler'den, başkan aziz yıldırım'a tepki Shooterfanas Spor Dünyası 0 20 Mayıs 2014 22:49
Başkan Aziz Yıldırım Cardozo'yu resmen açıkladı Kheron Fenerbahçe 0 14 Temmuz 2013 18:05
Aziz başkan teftişte... W.Sneijder Fenerbahçe 0 13 Temmuz 2013 06:29
Aziz Yıldırım'a bir şok daha! Team SoloMid Fenerbahçe 0 03 Temmuz 2013 01:24
Aziz Yıldırım artık başkan değil! LiveYourLifes Spor Dünyası 0 27 Haziran 2013 23:08

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:51.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750