Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Spor > Spor Dünyası > Fenerbahçe


"Teslim olmayacağız" (Detay)

Fenerbahçe


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 28 Haziran 2013   #1
Dota Player
RememberMe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 21 Temmuz 2012
Bulunduğu yer: Kayboldu.
Mesajlar: 4.128
Konular: 885
Rep Puanı: 53676
Rep Gücü: 4134
Rep Derecesi : RememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 198
Ettiği Teşekkürler: 149
RememberMe isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart "Teslim olmayacağız" (Detay)UEFA Disiplin Kurulu'nun "2+1 yıllığına Avrupa'dan men" cezası vermesinin ardından hareketli günlerin yaşandığı Fenerbahçe'de sular durulmuyor.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım "Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı" unvanıyla bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya katılan yönetici Talat Yılmaz "Rastlantı denilmesi çok zor olaylar peş peşe geliyor" dedi.

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamaları:

"TESLİM OLMAYACAĞIZ"
Yıldırım, kendisi üzerinden Fenerbahçe ile hesaplaşmalara izin vermeyeceğini belirterek, şunları kaydetti:
"Fenerbahçe'ye sonuçlar değil başlangıçlar vermeye geldim. Fenerbahçe bugün ekonomik olarak Avrupa'nın sayılı kulüplerinden biri olduysa bu başlangıçların sayesindedir. Beni sevenler de sevmeyenler de çok iyi bilir ki, Aziz Yıldırım'ın tek düşüncesi Fenerbahçe'dir. Ancak herkes bilir ki Aziz Yıldırım ne teslim olur ne de teslim eder. Fenerbahçe için giriştiğimiz mücadelede teslim olmayacağız."

"KELLEMİ İSTEYENLERİN KURSAĞINDA KALACAK"
Fenerbahçe'nin çok zor günlerden geçtiğini belirten Yıldırım, bu günlerden kurtulmak için Fenerbahçelilerin birleşmesi gerektiğini savunarak, şu ifadeleri kullandı:
"Herkesin aklına gelen ilk soru 'Beni Fenerbahçe'den koparmaya çalışanlar ve Fenerbahçe'yi ele geçirmek isteyenler amacına ulaşacak mı?' Kısaca, Aziz Yıldırım'ın istifa edip, kaçıp kaçmayacağını merak ediyorlar. Benim kellemi isteyenlerin kursaklarında kalacak. Herkes bunu bilsin. Gün, bırakıp gitme ya da kişesel çıkarlar için Fenerbahçe'ye ihanet etme günü değil. Gün, birlik beraberlik günüdür."

"CESARETİNİZ YOKSA SONSUZA KADAR SUSUN..."
UEFA'daki hukuk süreci tamamlanınca olağanüstü kongre yapabileceklerini aktaran Aziz Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Fenerbahçe'yi kapalı kapılar ardında bölmeye, taraftar grupları üzerinden türlü oyunlarla kulübü karıştırmaya çalışanlara ve üstelik bunu Fenerbahçe'de başkan olma uğruna yapanlara bu son çağrımdır. Gelin önce elbirliğiyle Fenerbahçe'yi düzlüğe çıkaralım. Türkiye'yi ve Fenerbahçe'yi hak etmediği bu hukuk garabetlerinden kurtaralım. Ondan sonra da yüz yüze hesaplaşalım. Avrupa'daki hukuk mücadelemizin tamamlanmasından hemen sonra Fenerbahçe'ye yakışır bir olağanüstü kongre yapalım. Kulüpten ihraç edilenlerin hepsi için genel kurula affedilmeleri için teklif götüreceğim. Ne söyleyeceğiniz varsa orada söyleyin? Mücadelenizi orada sürdürün, mahkeme kapılarında değil. Buna cesaretiniz yoksa sonsuza kadar susun ve Fenerbahçe'den uzak durun."

"HERKES BU GERÇEĞİ ZAMANLA GÖRECEK"
Fenerbahçe için çok şey yaptığını dile getiren Yıldırım, "Fenerbahçe'yi hiçbir zaman siyasete bulaştırmadım. Fenerbahçe Başkanı sıfatıyla kendime menfaat sağlamadım. Kendi taraftarımı dolandırmaya hiç kalkışmadım. Fenerbahçe, Türkiye Cumhuriyeti'dir, Kuva-i Milliye'dir. Hapis yattım, belki daha da yatacağım ama bu mücadeleye devam edeceğim. Fenerbahçe'yi hiçbir zaman teslim etmeyeceğiz. Adalet arayan Fenerbahçelilerin ve büyük Türkiye'nin gerçeği Fenerbahçe'dir. Herkes bu gerçeği zamanla öğrenecek" ifadelerini kullandı.

"F.BAHÇE ZARAR GÖRMESİN DİYE SUSUYORUM"
Kendisinin görebileceği olası zararların belli olduğunu aktaran Yıldırım, şunları kaydetti:
"Fenerbahçe zarar görmesin diye susuyorum. Çünkü benim göreceğim zarar belli. Ya gideceğim 4 sene daha hapis yatacağım ya da iddia edilenlerin doğru olmadığını, demokrasi içinde olmaması gereken mahkemelerin verdiği kararla alınan cezaların haklı olmadığını ispatlayacağım. Burada kararı Yargıtay verecektir. Bu konu en çok Fenerbahçe'yi ilgilendirecektir. Şahıslar önemli değil, Fenerbahçe'ye yönelik karalamalar bizleri üzer. Biz kişiler olarak duruşumuzu hapiste yattığımız dönemde de gösterdik."

"TRABZONSPOR BAŞKANI'NIN DA CEZA ALMASI İSTENDİ"
Aziz Yıldırım, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan şike soruşturması sürecinde adı geçen bazı kulüplerin sonradan dışarıda bırakıldığını savunurken, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun "agresif' olarak nitelendirdiği tavırlarına değindi.

Büyük kaos olacağı düşüncesiyle bazı kulüplerin sürecin dışında bırakıldığını savunan Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:
"Bu sürece dahil edilmeyenler, kendilerini şimdi kamuoyu önünde haklı görüyorlar. Susma nedenimiz, kulüpler arasında, taraftarlar arasında kavganın, kinin olmasını istemememiz. Susma hakkımızı kullandık. Belki de kötü ettik ama Türkiye'nin kardeş kanı dökülecek vaziyete gelmemesi için içimize attık. Biz 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararlarıyla suçlanıyoruz ancak aynı şekilde Trabzonspor'un o dönemdeki başkanı ile bazı kişilerin de cezalandırılması için istekte bulunuldu. Kimse bunları konuşmuyor."

"SİVASSPOR BAŞKANI KENDİSİNE NE ALATTI? AÇIKLASIN!"
Trabzonspor'a, Mehmet Ali Yılmaz'ı dışında tutarak, kendi başkanları kadar desteği olduğunu aktaran Yıldırım, şöyle konuştu:
"Yayın havuzu gelirleri konusunda, dördüncü büyük olarak yanımıza aldık. Haklarının savunucusu olduk. Bu konunun şahitleri vardır. Ama iki yıldır Trabzonspor'da kin gütme üzerine kurulmuş bir politika var. Trabzonspor aslında bu davanın içindedir. Dosyadan ayrılma sebebi de bize karşı yapılan operasyonun onları da kapsamamasının istenmesidir. Bu dava, sadece Aziz Yıldırım, yöneticiler ve Fenerbahçe cezalandırılsın diye yapılan bir operasyon olduğu için Trabzonspor ayrılmıştır. Trabzonspor'a yeni bir başkan geldi ve kendisi bu süreci agresif bir şekilde yürüteceğini düşünerek böyle bir tavır ortaya koydu. Böyle olmaması gerektiğini düşündüğümüz için cevap vermedik. Ona bir sorum var. İstanbul'da yapılan Kulüpler Birliği toplantısında, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz kendisine şike süreciyle ilgili ne ne anlattı, ne sordu? Kamuoyuna açıklasın. Açıklamazsa, ben yazılı olarak açıklayacağım. Kendisi agresiflikten, ahlaktan, etikten, delikanlılıkan bahsediyor. Arkasını doldurursanız hepsi güzel özellikler."

"SUÇSUZ OLDUĞUMUZA İNANMIYORULAR"
UEFA Disiplin Kurulu'na savunma yaparken, kendileriyle ilgili hazırlanan raporda demokrasi olmadığını söylediklerini aktaran Yıldırım, "Tüm müfettiş raporu, 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği karara dayanıyordu. 'Avrupa'dan özel mahkemeler kaldırılsın diye bağırıyorsunuz, bizi ise onların suçlama belgeleriyle yargılıyorsunuz' dedik" açıklamasında bulundu.

"3 TEMMUZ OLAYI UEFA'DA DEVAM EDİYOR"
Alınan kararda en önemli hususun, kulüpler ile kişilerin ayrılması olduğuna dikkati çeken Aziz Yıldırım, daha sonra şöyle konuştu:
"Şahısların ve kulüplerin ayrılmaması gerektiğini söyleyen UEFA, bugün şahıslara ceza vermeyip, kulüplere verdi. Şahıslara, 'sen suç işlemedin ama kulüp suç işledi' demektir bu. Fenerbahçe Kulübü'ne de cezayı, daha önce UEFA'ya verdiğimiz taahhüt mektubuna aykırılık olduğu gerekçesiyle verdiler. Aslında 3 Temmuz olayı UEFA'da devam ediyor. Öyle anlatmışlar ki, bizim suçsuz olduğumuza inanmıyorlar. 'Benimle ilgili bir tape gösterin, para verdiğim ya da suç işlediğime dair bir tape ortaya koyun, tüm suçlamaları kabul edeceğim' dedim. Hiçbir şey yok. Dosyayı bile okumamışlar."

"UEFA'YA BASKI YAPILIYOR"
"Üst seviyedeki yöneticilere başka dostlarımız vasıtasıyla sorduruyoruz; 'Yöneticiler hapisteyken neden UEFA Şampiyonlar Ligi'ne aldınız da şimdi yöneticiler dışarda ve Yargıtay kararı belli bir süreç içinde belli olacakken beklemeden böyle bir karar aldınız.' Üzerlerinde baskı olduğunu kaydetmişler. Bunu söyleyen Infantino ve Platini. Bu baskının kimden olduğunu da sorduk. Kısa zaman içinde bildireceklerini aktardılar. Baskıların çoğunlukla Türkiye'den bazı kulüpler ile uzantıları tarafından yapıldığını biliyoruz. En az 8-10 grubun lobi yaptığı bilgisi geliyor."

"TFF ALDIĞI KARARLARIN ARKASINDA DURSUN"
Süreçte Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) tutumuna tepki gösteren Aziz Yıldırım, "Randevu alıp UEFA'ya görüşmeye gittiler. Kendilerine ilettiğimiz belgeleri götürüp veremediler. Aldıkları kararların arkasında dursunlar yeter" dedi.

Kendilerine karşı bilinçi olarak başlatıldığını ileri süren 3 Temmuz sürecinin devam ettiğini aktaran ve süreçte yaşanan aksaklıkları hatırlatan Yıldırım, şöyle devam etti:
"İlk Etik Kurulu raporu hazırlanırken hiçbirimize danışılmadı. Ardından ikinci Etik Kurulu raporunu hazırlarken bizi hapiste ziyaret ederek sorular sordular. En basiti Emenike olayı. Nerede bu çanta? Yanıtı yok. Sonrasında TFF yanlış bir ceza verdi. Sportif açıdan ceza verilmesi gerekirken, başka bir şeyin içine soktular.

"BÖYLE ŞİKE OLMAZ"
"Oylama yapıyorlar ve Şekip Mosturoğlu lehine 6-1 çıkıyor. Sonra başkaları devreye giriyor, bu kez 6-1 Şekip Bey aleyhine karar çıkıyor. Yargılanıyor ve bir sene futboldan men cezası alıyor. Suçlu gibi mahkemelerin sonucunu bekliyor. İnsanlarda vicdan yok mu? TFF karar alırken, 'ben seni seviyorum veya sevmiyorum' diyerek ceza verebilir mi? Fenerbahçe suç işlemişse küme düşürürsünüz. Ama her takıma da aynı işlemi yaparsınız. Böyle şike olmaz. Bu şike davası değil. Bu bir operasyordur ve Türkiye gerçeğinin ta kendisidir. Herkes bu işe öyle bakmalı."

"UEFA'YA YAPILAN BASKILAR ÜLKE İÇİNDEN"
Aziz Yıldırım, yargıl****** sadece Fenerbahçe değil, Türk futbolu olduğunu dile getirirken, UEFA üzerindeki tüm baskıların da ülke içinden geldiğini savundu.

"UEFA'ya küm baskılar, içerideki 'Türküm' diyen, Türk sporu içinde olan insanlar tarafından yapılıyor" ifadesini kullanan Yıldırım, şöyle devam etti:
"UEFA Disiplin Kurulu'nda çok iyi savunma yapılmıştır. Raporda bizlere ceza verilmemesi bile büyük bir olaydır. Bu öyle görülmeli. 'Siz suçsuzsunuz ama yalan beyan verdiğiniz için cezalandırıyorum' diyor UEFA. İş o noktaya geldi. UEFA Tahkim Kurulu'nda da en iyisini yapacağız. Bir uçağı doldurup, herkesi götüreceğiz. Tüm şahitleri dinletip, davanın Fenerbahçe lehine olmasını el birliğiyle sağlayacağız."

"BİZ ŞİKE YAPMADIK"
Raporda 5 ayrı maçta şike yapmaktan suçlandıklarını hatırlatan Aziz Yıldırım, "Hepsi de çok kolay savunulacak şeylerdir. Biz şike yapmadık. Türkiye'de en temiziz diyecek kulüpten daha temiz olduğumuzu tekrar söylüyorum" derken, Yargıtay kararını bekledikleri için yargıyla ilgili özellikle açıklamada bulunadıklarını aktardı.

ERZİK VE DEMİRÖREN'E TEPKİ
Aziz Yıldırım, konuşmasında UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ile TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i sert bir dille eleştirdi.

"UEFA'da dava var, Sayın Şenes Erzik ortada yok. Yıldırım Demirören konuşmuyor. Peki kim savunacak? Usuller hakkında, toplantı zamanı hakkında, gerekirse belgelerin götürülmesi hakkında, en azından kurulların aldığı kararları savunabilecek kimse yok mu ortada?" ifadelerini kullanan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

"BU, TÜRK SPORUNUN DAVASI"
"UEFA Genel Sekreteri Infantino'nun TFF'ye daha önce gönderdiği bir yazı var. Fenerbahçe'nin Avrupa kupalarına 1 yıl katılmaması durumunda, başka yaptırımda bulunmayacaklarını belirten ifadeler var. Şimdi bu yazıyı kulübe göndermediklerini, TFF'ye gönderdiklerini söylüyorlar. O zaman TFF ile aralarında ne anlaşma yaptılar? Bu sözü TFF'ye verdilerse, çıkıp yetkililerin sözlerini yerine getirmelerini söylemesi gerekir. Ama herkes bir yere yatmış. Sayın Erzik ve Sayın Demirören çıkıp açıklama yapmalılar. Bu dava sadece Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın değil, Türk sporunun davası. Aklanacak olan sadece bizler değiliz. Haklı olmadığmız bir konu olsa, o zaman anlarız. Steaua Bükreş davasında parayı veren verdiğini, alan aldığını söylüyor, yine de ceza verilmiyor. Bizden ise kimse çıkıp buna bir açıklamada bulunmuyor."

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın, Mehmet Ali Aydınlar'ın TFF Başkanlığına seçilmeden önce şike davası sürecinden haberdar olduğunu ima ettiğini de ileri süren Aziz Yıldırım, "Egemen Bağış'ın sözleri düşündürücüdür. Demek ki bu organize bir iş" değerlendirmesinde bulundu.

YILDIRIM'DAN ÜNAL AYSAL'A...
Ayrıca, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın, daha önce yaptığı bir değerlendirmede UEFA Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe'ye ceza vereceği şeklindeki sözlerine de göndermede bulunan Yıldırım, "Bir kulüp başkanının, UEFA kararını önceden söylemesiyle yeni bir şey daha öğrenmiş olduk. Demek ki UEFA evraklarını açıyor ve herkes okuyabiliyor. Sadece siz ve biz öğrenemiyoruz. Ancak orada olabilecek insanlar bunu bilebileceği için, bir teşkilatları olduğunu daha iyi anlıyoruz" şeklinde konuştu.

RECEP ÖZCAN'A TEPKİ
Aziz Yıldırım, İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açarak kendisinin ve iki yönetim kurulu üyesinin görevlerine ihtiyati tedbir kararı aldıran eski yönetici Recep Özcan'a tepki gösterdi. Karara bağlanan dava dışında 11 tane daha dava olduğunu öğrendiğini aktaran Yıldırım, Recep Özcan'ın geçmişinin çeşitli suç ve şaibelerle dolu olduğunu savundu.

Yıldırım, şunları kaydetti:
"Biri hırsızlık yapıyor, hepimiz de seyrediyoruz. Recep Özcan kulüpten ihraç edilmiştir ve bunu herkes bilsin. Kendisi Sayın Ali Şen döneminde yönetimde yer almış biridir. Daha sonra Haluk Ulusoy döneminde TFF Disiplin Kurulu'nda da görev almış. TFF'de çalıştığı dönemden kendisiyle ilgili suçlamalar var. Konya'da bir hakime rüşvet vermekten, rüşvet verme ve almaya aracılık etmekten, suç örgütü kurmaktan, görevini kötüye kullanmatan, mal varlığını aklamaktan göz altına alınmış, hapis yatmış biridir. Davaları devam ediyor ve bu suç örgütünde oğlu da var. Yaptığı hadiselerle ilgili elimde çok şey var. Bizi suçlayan, hakkımızda konuşan insanın biraz temiz olması lazım."

"GALATASARAY İLE İLİŞKİLERİ ÇOK ENSTERESAN"
Kendilerinin Fenerbahçe için yargılandıklarını söyleyen Yıldırım, Recep Özcan'ı bir organizasyonun üyesi olmakla suçlarken, şöyle konuştu:
"Bizimle ilgili Şahin Ulu diye biri daha suç duyurusu yapıyor. Bunlar ekipler ve beraber çalışıyorlar. Bir araya gelip hakkımızda dava açıyorlar. TFF Disiplin Kurulu'nda çalıştığı dönemde de Galatasaray idarecisi Adnan Sezgin'le aralarında cezayı azaltmak için yapılan konuşmalar var. Galatasaray'la ilişkileri çok enteresan. Bizim için en son işlem yapabilecek insanlar bunlardır. Ama Türkiye'deki ekseni kaymış yargı sisteminden dolayı her şey olabiliyor. Enteresan tarafı, UEFA kararı çıkmadan bu karar geliyor.

"SİZ AZİZ YILDIRIM'I GÖNDEREMEZSİNİZ"
"Bunun için bugün burada Fenerbahçe Futbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı olarak konuşuyorum. Ben hapisteyken başkan seçildim. O zaman neden aday olmadınız? Beni seçtirmeseydiniz daha doğru olmaz mıydı? Bütün mesele, 'Aziz Yıldırım gitsin.' Siz Aziz Yıldırım'ı gönderemezsiniz, ancak genel kurul kararıyla gider. Hakim de kendisini yasa koyucu yerine koyuyor. Bu yol açılırsa her türlü karar alınabilir. Hakim bulup ayarlarsanız, Türkiye'de herkesi görevden alabilirsiniz. Ayıptır. Biz yargıya güvenemeyecek miyiz. 25 milyon Fenerbahçeli bu karara üzülüyor. O zaman bırakalım genel kurulları, herkes mahkemeye gitsin ve yönetici olsun. Bilsinler ki, ölene kadar mücadele edeceğim, ölene kadar hesaplaşacağım. Bunlara destek verenler, arkalarında duranlar, bu işleri yaptıranlar ortaya çıkmalı. Fenerbahce'ye zarar veriyorlar. Fenerbahçe onlara bu izni vermeyecektir."

"UEFA ÇATIRDAYABİLİR"
Aziz Yıldırım, şunları kaydetti:

"İleriye dönük devam ediyoruz. Başka bir planımız yok. Şu var; Türkiye'de bir yargı var. Yargıtay'da da bizim dava devam ediyor. Yargıtay'ın vereceği karar bütün bu konuştuklarımızı sil baştan ya yeniden yapılandıracak ya aynı sistem devam edecek. Bütün hadise yargı kararıdır. UEFA, tahkimde, CAS'ta verilecek her karar sonuçta buraya bağlı kalacak. Yargıtay'ın vereceği karar Fenerbahçe'nin yol haritasını gösterecek. Biraz beklememiz lazım. Mesela bir yıl ceza çektiğimizden bahsetmiyorlar. Gündeme taşıyacağız tabii ki. Ceza 2 yıl. Bir yıl, 5 sene içinde bu tür işlere girilirse verilecek. Biz 1 yılını çektik aslında. Bu açıklığı da kullanacağız. Tahkimden ümitliyiz. Belki de UEFA'nın en şanssız, kendini en zora sokacak davasıdır bu. Onu da bilin. UEFA çatırdayabilir. Şikeyle, kulüplerle şahısları ayırdığın anda UEFA'nın bütün kuralları off olur. Bunu zaman gösterecek herkese."

CAS DAVASI NEDEN ÇEKİLDİ?
Aziz Yıldırım, 2011-2012 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi'nden men edilmelerinin ardından Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) açtıkları davayı neden geriye çektikleri konusundaki sorular üzerine, şöyle konuştu:
"Bunları bizim söylememiz gereksiz. Bu kararları aldıranların söylemesi daha uygun olur. Onun için söylemiyoruz. Çok gizli değil. Fenerbahçe'nin de ülkenin de menfaatine olan bir şey. Ne olabilir? 2020 Olimpiyatları hedefi vardı. Kalkmazsa dosya sıkıntı olabilir, bu olabilir. Onun yanında başka konular vardır. 'Kaldırın' dediler biz de kaldırdık."

Yıldırım, konuyla ilgili daha sonra yöneltilen bir soru üzerine de, "Ben hapisteydim. 'Bu davanın çekilmesi isteniyor' dendi. Bir söz verildi mi, ben bilmiyorum. Bana gelip de 'Şundan dolayı çekiliyoruz' denmedi. 'Çekilmesi isteniyor' dendi. 'Ben imzalamıyorum' dedim. 'Siz yönetim olarak toplanın size bırakıyorum' dedim" diye konuştu.

"TEŞEKKÜR ETMEM LAZIM MI?"
TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in, sürece yönelik çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür edilmesini ifade ettiği açıklaması hatırlatılarak, "Teşekkür edecek misiniz?" sorusuna Aziz Yıldırım, "Etmem lazım mı? Etmem lazımsa ederiz" cevabını verdi.

"BİR TANE OYUNCUYU ÇAĞIRIP SORMADILAR"
Yıldırım, "Şike sürecinde adı geçen diğer kulüpler veya kişilerin savunmasını alması gerekir mi?" sorusuna, "Ben UEFA Başkanı değilim" cevabını verdi. Yıldırım daha sonra konuşmasına şöyle devam etti:
"Onu bırak da Türkiye Cumhuriyeti'nin yargısı diyor ki; Eskişehirspor maçı... Tapeye göre vatandaş antrenörler konuşuyor ve seneye 'Fenerbahçe bu liberoyu alacak' diyor. Sen bunu nasıl söylüyorsun, elinde belge, bilgi var mı? Ama hiç çağırmıyor. Bir tane oyuncuyu çağırıp sormadılar. Diyorlar ki 'Eskişehirspor'a prim verdi.' Ankaragüçlü futbolcuları çağırsana. Onun için UEFA'nın çağırması abes olur. Çağırmaz. Sen çağırmıyorsun ki onlar çağırsın."

"BU DAVANIN İÇİNDE 63 KİŞİ VAR"
Yargıtay kararını beklemenin önemli olduğunu dile getiren Yıldırım, "Biraz daha bekleyelim. Yargıtay kararı bitsin. Yalnız ben yokum bu davanın içinde. Bu davanın içinde 63 kişi var. Her konuştuğum söz 63 kişiyi de bağlıyor. Şahsımla ilgili olsa çıkar konuşurum. Köroğlu gibi oynarız. Ama öyle değil. Benim düşüncemde olmayan, hayat tarzı başka olan, başka beklentileri olan insanlar var. Yargıtay kararı belli olsun sonra ayrışma başlar, konuşuruz" ifadelerini kullandı.

Yıldırım, "Özel yetkili mahkemeler neden Fenerbahçe'yi hedef aldı?" sorusunu, "Müsade ederseniz siyasete girmeyelim" diyerek yanıtlamadı.

OSCAR CARDOZO...
Aziz Yıldırım, bir soru üzerine futbol takımı teknik direktörünü yarın açıklayacaklarını, yeni teknik adamın yarından itibaren göreve başlayacağını ifade etti. Yıldırım, transferini düşündükleri Benfica'da forma giyen Oscar Cardozo konusunda "Fiyatları bizim dediğimiz rakamlara gelirse alacağız" diye konuştu.

"PES ETMEK DİYE BİR ŞEY YOK, HESAPLARINI VERECEKLER"
Mücadeleyi seven insanlar olduklarını kaydeden Aziz Yıldırım, "Pes etmek diye bir şey yok" ifadesini kullandı.

Fenerbahçe'nin bu süreçten zarar görmeden geçmesini istediklerini anlatan Yıldırım, şöyle konuştu:
"Türkiye bazı şeyler yaşamıştır. Bugün Türkiye'de genelkurmay başkanı terörden içeride hapistir. Bunu söylediğiniz zaman bir yerde artık başka bir şey konuşulamaz. Yani sözün bittiği yerdir burası. Bunu değerlendirirken böyle değerlendirmek lazım. Şike suçuyla bu şekilde yaparsan sen bunu... Bütün kulüpleri dinleseydin bu hadiseleri hepsini tapelere koyardın, yazardın, gelirdin. Niye yargılamadılar diğerlerini? Burada bir amaç vardı. Bu amacı da hergün söylüyoruz. Söyleye söyleye bıktık. Yargı bittikten sonra bu, yıllarca konuşulacaktır yine. 10 yıl sonra bunların neden yapıldığını öğreneceğiz. Şu anda biz de çok şey bilmiyoruz. Normal zamanda 5. Asliye'nin aldığı karar olabilir mi? Burası spor kulübü. Burada menfaat yoktur. Burada bir ülkü var. Yükseltmek istediğimiz bir kulüp var. Hepsi bunu çiğnediler. Ama hesaplarını verecekler."

Yıldırım, "Fenerbahçe 1 yıl daha Avrupa'ya gitmeseydi süreç kapanır mıydı?" sorusuna "Ben de bir soru sorayım. Bu soruşturmalar olmasaydı, sportif olarak soruşturmayı doğru dürüst yapsalardı bu davalar olur muydu?" şeklinde cevap verdi.

TALAT YILMAZ'IN KONUŞMASI
Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Talat Yılmaz, toplantının son bölümünde yaptığı konuşmada şunları aktardı:

"Sayın Başkanın ifadesinde bizi yasal olmayan yoldan takip edilmemiz sonucu 6222 sayılı yasa hazırlanmış, bu yasa da başkanı doğrular mahiyette, sanki yüzlerce kişiyi öldürmüş. 40 bin kişinin katiline dahi istenmeyen bir ceza talep etmiş savcı. 150 küsür yıl. İnsanın aklına bunun tam bir komplo olduğu ve asıl maksadın Aziz Yıldırım üzerinden Fenerbahçe'yi ele geçirme operasyonu olduğunu 5 yaşındaki çocuk bile artık biliyor."

Fenerbahçe'nin, demokrasinin işlediği bir kulüp olduğunu, yönetimlerin sandıkla değiştiğini anlatan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

"Herkes aday olabilir, seçime katılabilir, sandıktan çıkar. Hiçbir mani yok. Fenerbahçe üzerinden şahsi çıkarlarının peşinden koşan ve Fenerbahçe'ye zarar veren insanlar hakkında da tüzük hükümleri uygulanıyor. Fenerbahçe'nin 17 bin küsür üyesi koyun sürüsü değil. Bu insanların herbirisinin şahsiyeti var. Bu sözler Fenerbahçe kongre üyeleri için bir hakarettir. Başkanın söylediği gibi, kimin eteğinde taş varsa, kimin fikri varsa, kim Fenerbahçe'ye hizmet edebilecekse, önümüzdeki günlerde yapacağımız genel kurula katılır, aday olur ve katılanların oylarıyla seçilir. Ama böyle karnından konuşmak, saman altından şey yapmak, bel altından vurmaya çalışmak yönetime değil Fenerbahçe'ye zarar verir."

"UEFA İLE İLGİLİ DOĞRU HABERLER YAPALIM"
Bu arada, Aziz Yıldırım, toplantı sona ererken son olarak, "Lütfen UEFA ile ilgili bilhassa doğru haber yapalım. Onlar da yanılmasınlar. Biz de savunmamızı daha rahat yapalım. İnşallah Türk sporunun temize çıktığı günleri hep beraber görürüz. Fenerbahçeliler de merak etmesinler, bu sene içerde elimizden gelen sportif başarıyı kazanacağız" şeklinde ifadeler kullandı.

Toplantıda kulüp yetkilileri, Aziz Yıldırım'ı mahkemeye veren Recep Özcan'ın alelacele kulüpten ihraç edildiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını, Özcan'ın 14 Haziran'da ihraç edildiğini bildirdi. Diğer yandan, Fenerbahçe Kulübü kongre üyesi Recep Özcan, Borsa İstanbul Başkanlığı'na gönderdiği açıklamada, Aziz Yıldırım hakkında İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nce verilen yönetim kurulu başkanlığı görevinden alınmasına ilişkin kararın, Fenerbahçe Futbol AŞ'deki görevini de kapsadığını savundu.Üye Profil Bilgileri

Skype : RememberMe115

Bil ki, önemli değildir kaç kez yenildiğin. Çünkü asıl önemli olan, kaç yenilgiden sonra yeniden doğrulabildiğin.

Sessizliğin çığlıklarını duyuyormusunuz?...


Eğitim bir vazoyu suyla doldurmak değil , bir çiçeğe kendi tarzında büyüyebilmesi için yardımcı olmaktır.

Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar.
Forget to Remember
RememberMe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
[15.02.2013] ""Babes"" Premium Account zezak +18 Adult Premium Hesaplar 2 11 Aralık 2015 02:08
"Uredium"'u ve "Credits" i nasıl okuyorsunuz ? :) Furkan53 Dark Orbit Genel & Muhabbet 34 22 Haziran 2013 16:17
"Çılgın" patentlerine bir yenisini ekleyen Google, sihirli gözlüğüne yeni bir "arkada TrendyTurk Bilim ve Teknoloji 0 05 Mayıs 2013 17:06
[15.02.2013] ""Babes"" Premium Account zezak +18 Adult Premium Hesaplar 1 16 Şubat 2013 00:07
[15.02.2013] ""Babes"" Premium Account zezak +18 Adult Premium Hesaplar 1 16 Şubat 2013 00:07

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:09.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750