Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Tarayıcı Tabanlı Oyunlar > DarkOrBit > Darkorbit Rehber


Darkorbit Rehber

Darkorbit Rehber


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 22 Haziran 2014   #1
TheStaRz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 19 Haziran 2014
Alter: 22
Mesajlar: 198
Konular: 102
Rep Puanı: 133
Rep Gücü: 202
Rep Derecesi : TheStaRz will become famous soon enoughTheStaRz will become famous soon enough
Aldığı Teşekkürler: 5
Ettiği Teşekkürler: 0
Post Darkorbit Rehber

Darkorbit Rehber


Haritada Hareket Etme:
"Haritada nasıl hareket ederim?"

Bilmeniz gereken ilk şey geminizi nasıl hareket ettireceğinizdir.Oyun tamamen mouse yardımıyla oynanmaktadır. Mouse yardımıyla tıklayarak geminizi istediginiz yöne hareket ettirmeniz mümkündür. Bunun için sadece gitmek istediğiniz yöne mousenizi basılı tutmanız yeterlidir.
Bazen uzun mesafe katetmeniz gerekebilir. Bunun içinde sağ alt bölümde bulunan küçük haritadan uçmak istediginiz noktayı mouse yardımı ile işartleyin. Geminiz otomatik olarak oraya hareket edecektir.
1: LAZER SALDIRISI VE ROKET-MAYIN

Soru 1: Lazer saldırısı nasıl yapılır?
Cevap: Ateş edebilmen için edeciğin yaratık veya düşmanın üstüne tıklayıp ctrl tuşuna basman yeterli. Not: kendi şirketindeki kişilerin nick ismi mavi yazılıdır düşmanınki ise kırmızıdır.

Soru 2: İkili lazer saldırısı nasıl yapılır?
Cevap: En az yüzde 40 lık iki lazerin olması lazım veyat elit silahlardan alman gerekli. 0 kredilik gemide silah deposu 1 dir, diroit yada elit silah olması lazım.

Soru 3: Mavi yada Yeşil lazer saldırısı nasıl yaparım?
Cevap: Mavi yada Yeşil lazer vurmak için geminde ful lf3 (10000 uridyum luk) silah olması lazım. Örnek 0 kredilik gemide silah deposu 1 dir 1 tane lf3 ten mavi ateş edebilirsin.

Soru 4: Mayın ve Roket nasıl atarız?
Cevap: Roket atma (space) , mayın ( m ) tuşudur.

Soru 5: Gri renk ve Halka şekinde mermi nerden alırız?
Cevap: Sadece bazı kampanyalarda çıkan 2 çeşit lazer vardır. Birincisi X4 mermisidir. Vuruş gücünüzün 4 katı hasar verir ve gri renkte atarsınız. Halka şeklinde görünen X5 kalkan mermisidir. Düşman veya canavarın kalkanını emer ve size verir.

Soru 6: Mermim ve Roketim bitti nerden alıcam?
Cevap: Ana sayfa, hangardam mermi bölümünü tıkla kredi veye uridium karşılı mermi yada roket alabilirsin.

Konu 2: DARBE PUANI, KALKAN VE TAMİR OLMA

Soru 1: Darbe puanımı yükseltmek için ne yapmam lazım?
Cevap Darbe puanı uzay gemilerine göre değişir. Darbe puanı yüksek olmasını istiyorsanız Daha iyi bir gemi almanız lazım.

Soru 2 : Darbe puanım düştü nasıl yükseltirim yada tamir olurum?
Cevap : Ana sayfa hangardan,ekstraları tıkla tamir robotu al donanımdan gemine tak. Çalıştırman için aşağıda sağda robot ekstıra'ya tıkla ama gemin hareketsiz ve ateş altında olmadan tamir olur.

Soru 3: Kalkan nedir nasıl yükselir?
Cevap: Kalkan darbelere karşı geminizi daha güçlü yapar. kalkanınız yoksa ana sayfa hangardan jeneratörler bölümünden kalkan alın ve donanımdan geminize de takın. kalkan puanı daha çok olmasını istiyorsanız daha vazla takacaksınız.

Konu 3: HIZ

Soru 1: Daha hızlı olmam için ne yapmam lazım?
Cevap: Her gemin belli bir hız sınırı vardır, daha hızlı gidebilmen için ana sayfa hangardan jeneratörler bölümünden hız jeneratörü alıcaksınız.Konu 4: DİROİT

Soru 1: Diroit nedir ne işe yarar?
Cevap: Diroitlere gemine yardımcı olacak kalkan,laser,ekstıra gibi bir çok malzeme yükleyebilirsin ve bu malzemelerle gemini daha güçlü yapabilirsin.

Soru 2: Diroiti nerden alabilirim?
Cevap: Diroitleri Hangardan satın alabilirsin. Satın aldığın her yeni Diroitin fiyatı bir öncekine gore artacaktır. Hangarda Uridium yada Kredi karşılığı Diroit satın alabilirsin.

Soru 3: Diroit nasıl gelişir?
Cevap: Diroit geliştirmek için canavar veya düşman kesmeniz gerekmektedir. Strenuer ve lordakialar diroiti geliştirmezler bunun için daha büyük yaratık olmalı mordon devo sibelon vs.

Soru 4: Diroit nasıl tamir olur?
Cevap: Diroitler, canavar sizi patlatırsa yüzde 2, düşman sizi patlatırsa yüzde 3 hasar alır, toplam hasar yüzde 100 olursa diroitiniz yok olur. O yüzden hasar yüzde 100 olmadan diroiti (örneğin yüzde 95'de) tamir ettirin. Tamir etmek için ana sayfa donanımdan diroite tıkla tamir edin. Tamir ücreti 500 uridiumdur ve tamir olduğduğunda diroit 1 level düşer.

Soru 5: Flaxs ve İrisin arasındaki fark nedir?
Cevap: Krediden alınan Flaxtır ve 1 slotu vardır. Uridiumla alınan İris 2 slotu vardır yani daha fazla malzeme alır.

Soru 6: Diroit nasıl ateş eder?
Cevap: Dirotler aynı Uzay gemin de olduğu gibi ancak birine saldırdığında aktif hale gelir. Ateş etmez ancak vuruş gücünüzü etkiler.

Soru 7: Diroit level atlayınca ne olur?
Cevap: İçindeki malzeme daha kuvvetli olur. Silahın ateş gücü ve kalkan artar.

Soru 8: Slot nedir?
Cevap: Geminize yükleyebilceğiniz malzeme miktarıdır. (Mesela vegeance'ye 10 tane lazer koyabilirsiniz ancak 1 diroit (flax) alırsanız 11 lazer koyabilirsiniz ve tabi daha güçlü olursunuz.)

Konu 5: KAMUFLAJ

Soru 1: Görünmez nasıl oluruz?
Cevap: Ana sayfa hangardan ekstralar bölümünden (500 uridium) Camouflage type 1 aldığınızda sizi görünmez yapar, (Diroitler dahil) Sadece haritada görünürsünüz. Tek kullanımlıktır tekrar aktif edilmesi söz konusu değildir.

Soru 2: Kamuflajlı iken düşman bana ateş ediyor nasıl görüyor?
Cevap: Sağ alttaki Harita düşmanlar sizi kırmızı nokta şeklinde görür. Kendi şirketiniz mavi nokta görür.

Soru 3: Kamuflajın etkisi ne zaman biter tekrar kullanabilirmiyim?
Cevap: Ateş ettiğiniz zaman bozulur ancak mayın bıraktığınızda birşey olmaz. Ateş ettikten sonra tekrar aktif hale gelmez tek kullanımlıktır.

Soru 4: Kamuflaj modu yeni bir gemi aldığımda yeni gemiye aktarılıyormu?
Cevap: Evet ama ates etmedigin surece

Konu 6:GEMİYE VE DİROİTE SİLAH,KALKAN VE EKSTRA YÜKLEMEK

Soru 1: Silah aldım ama gemiye nasıl yüklüyecem?
Cevap: Ana sayfa donanım geçin acılan sayfada sağ kutunun içindeki silahın üstüne tıklayın acılan kutunun içinde (uzay gemisi) tıklayın Sol tarafa geçer gemişnize yüklenmiş olur.

Soru 2: Kalkan ve hız jeneratörü aldım nasıl yükleyecem?
Cevap: Ana sayfa donanım geçin acılan sayfada sağ kutunun içindeki kalkan veya hız jen. üstüne tıklayın acılan kutunun içinde (uzay gemisi) tıklayın Sol tarafa geçer gemişnize yüklenmiş olur.

Soru 3: Diroite silah nasıl takıcam?
Cevap: Ana sayfa donanım geçin acılan sayfada Diroiti tıklayın sağ kutunun içindeki silahın üstüne tıklayın acılan kutunun içinde (Diroit) tıklayın Sol tarafa geçer gemişnize yüklenmiş olur.

Konu 7:KONFİGURASYON

Soru 1: Konfigurasyon nedir?
Cevap: konfigurasyon taktik yerinede gecer konf 1e hız koyarsan 2ye de kalkan koyarsan normal giderken 1 ile gidersin dusman saldırısı altında olunca da 2ye basarsın oyun esnasında sag alttakı haritanın ustunde konf degistirmek icin kısa yollar var

Soru 2: Konfigurasyon ayarlarını nasıl yapacam?
Cevap: Donanımdan yapacaksınız. Üste Konfigurasyon 1 tıklayın ayarlayın sonra Konfigurasyon 2 tıklayın ayarlayın ikisini farklı düzebilirsiniz.

Konu 8: GÖREVLER


Soru 1: Görev nasıl yapıcam?
Cevap: Ana sayfada görevler tıklayıp yeşil yazılı olan görevleri secebilirsin. Kırmızı yazılı olanlar seviye yetersizliğinden kaynaklanır seviye atlarsanız kırmızılar yeşil olur.

Soru 2: Görevi nereye teslim edecem?
Cevap: Otomatik olarak biter ve size ödülünüzü verir, ödülün ne olduğunu öğrenmek için görevi alırken görebilirsiniz yahut oyundada görebilme şansınız vardır.

Soru 3: Görevi iptal edebilirmiyim?
Cevap: Görevi iptal etme imkanınız var tekrar aynı yerden görevi iptal edebilirsiniz.

Konu 9: ALIŞVERİŞ

Soru 1: Teklif nasıl verecem?
Cevap: Teklif vermek istediğiniz krediyi nokta/virgül koymadan "teklif ver" i tıklayın.
NOT: Alış veriş Sistem tarafından yapılır üyeler kesinlikle satış yapamaz.

Soru 2:Teklifi verdim Kredim gitti ama alamadm?
Cevap: Teklif verdiğinizde sol tarafta malzemenin altında sizin isminiz yazıyorsa şuanlık en yüksek teklif sizin demektir ve süre sonuna kadar sizden yüksek teklif veren olmazsa malzemeyi siz alırsınız. İsminiz yoksa kaybetmişsinizdir ve verdiniz kredi geri verilmez. Alış veriş süresi bittikten sonra kimin aldığını öğrenmek için BİTTi ye tıklayın.
Destek(Güçlendirici) nedir?Oyunu daha güçlü oynaman için bir destekdir.Bu sayede hesabın yada malzemen daha güçlü olacak etkisi dahada artacaktır.
Nasıl satın alabilirim?
DÜKKAN-DESTEKLER bölümünden uridium karşılığı yada alışverişten teklif vererek kredi karşılığında satın alabilirsiniz..

Aldığım güçlendiricilerin süreleri oyunda değilken işler mi?
Hayır, oyunda zaman geçirdiğiniz kadar süre işler, oyununuzu kapattığınız zaman süre durur..

Nasıl kullanırım?
Satın aldığınız zaman otomatik olarak devreye girer, ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz..

Nasıl abone olurum?
DÜKKAN > DESTEKLER bölümünden abone olmak istediğiniz güçlendiriciyi seçtiğiniz zaman açılan pencerenin sağ alt köşesindeki ‘’ABONE OL’’ butonuna tıkladığınız zaman aboneliğiniz başlar.

Abone olmanın faydaları nelerdir?
Güçlendirici süresi bitmeden önce, hesabınızda uridium varsa otomatikman yeni bir tane satın alır. Güçlendirici süresini uzatma esnasında meblağın yeterli değil ise, aboneliğin gereken meblağ oluşuncaya kadar dondurulur.

Aboneliğimi nasıl iptal ederim?
DÜKKAN> DESTEKLER bölümünden aboneliğinizin olduğu güçlendiriciyi seçtiğiniz zaman açılan pencerinin sağ alt köşesindeki ‘’ABONELİĞİ BİTİR’’ butonuna tıkladığınız zaman aboneliğinizi iptal edersiniz..

Aynı DESTEKTEN(güçlendiriciden) 2 tane aldığım zaman etkisi 2 kat artar mı?
2.si alındığı zaman sadece süresi uzar. Ancak aynı Desteğin(güçlendiricinin) dağıtılmışını alırsanız etkisini arttırırsınız. Mesela darbe puanı güçlendiriciyi aldığınızda darbe puanınız %10 artar, dağıtılmış darbe puanı güçlendiriciyide alırsanız darbe puanınız %20 artacaktır.
Yani Çift Destek (güçlendirici )olması için BO1 ve BO2 Darbepuanı güçlendiricisini almış olmalısınız Bu durum diğer güçlendiriciler içinde aynıdır

Ne kadar DESTEK(güçlendirici)alabilirim ?
Her oyuncu bütün güçlendirici türlerini aynı zamanda aktif edebilir,yeterki bunları satın alsın.
Aynı tür güçlendiriciyi istediğiniz kadar alarak stoklayabilirsiniz böylece kullanım süresini uzatmış olursunuz.

B01
Normal Güçlendiricidir.Hangar>Dükkan> Güçlendirciler bölümünden uridium ile veya Alışveriş teklif vererek alınabilir.

B02
Paylaşımlı güçlendiricidir özel saatlede bu işaret Hangar ve Güçlendiriciler üzerinde çıktığı zaman satışta olur. Hangar>Dükkan>Güçlendirciler tıklayarak yalnızca uridium karşılığında satın alınır.

B03
%50Tecrube/Şeref puanı güçlendiricisidir.Belirtilen gün içinde uridium satın alımında her 5000 birim için 1 gün boyunca aktif olur en fazla 5 günlük alım yapabilirsiniz.Gerçek zamanlı olarak süre işer oyunda olmasanızda aldığınız saatten itibaren geri sayım başlar.

Bu avantaj sadece ciktigi anda o gün icerisinde gecerlidir.Yani oyun ekraninizda asagidaki resmi gördügünüzde kacirmayin ve avantajdan yararlanin.

CD-B01
Yükleme desteği Bütün gemi (Citadel,Aegis,Spearhead) ve tasarım yeteneklerinin(Venom,Diminishe r,Sentinel,Solace,Sp ecrum) yükleme süresini % 20 azaltır. Destek satın alındıktan sonra 10 saatlik oyun süresi boyunca aktif olur.Dükkan destekler bölümünden her zaman satışta bulunur.
CD-B02
Yükleme desteği Bütün gemi (Citadel,Aegis,Spearhead) ve tasarım yeteneklerinin(Venom,Diminishe r,Sentinel,Solace,Sp ecrum) yükleme süresini % 30 azaltır. Destek satın alındıktan sonra 10 saatlik oyun süresi boyunca aktif olur.Özel saatlerde satışa çıkar.

*CD-B01 ve CD-B02 desteklerinin ikisinide geminizde eş zamanlı bulundurursanız %50 yetenek soğuma süresini kısaltacaktır


Destek (Güçlendirici )sürelerine nerden bakabilirim?

Hangar>Dükkan>Güçlendiricilere tıklayınız.Satın aldığınız güçlendiriciyi seçtiğinizde kalan sürenizi göreceksiniz.

Konu 10: EKSTRALAR

Soru 1: Silah deposu genişletici ne işe yarar?
Cevap: Sadece alabildigin mermı miktarını fazlalastırıyor mesela gemın 10bin mermı alıyosa siz % 50 genısleyiciyi aldın diyelim 15 bin mermı kapasitesi olur. 10 bin urilik %100 alırsanız mermı kapasitenı 2 katına cıkarır

Soru 2: Anbar genişletici ne işe yarar?
Cevap: Ambarın kapasitesini iki katına çıkarır.

Soru 3: NC-RRB CPU ne işe yarar?
Cevap: Labaratuvar CPU'sudur. Mermileri otomatik olarak ambarınızda bulunan en iyi hammadde ile besler.

Soru 4: NC-AWB/A1 ne işe yarar?
Cevap: Darbe puanınız düştüğünde, durduğunuzda otomatik olarak geminizi tamir etmeye başlar.

Konu 11: LABRATUVAR

Soru 1: Topladığımız taşları nasıl değerlendiririz?
Cevap: Değerlendir tıkla Prometium ve Enderium dan Prometid oluşturabilirsiniz. Terbium ve Enderium dan Duranium oluşturabilirsiniz. Prometid, Duranium ve Xenomit den Promerium oluştura bilirsiniz. Değerlendirdiğinizde anbarda taşlar eksildiği için yer acılır. Bu size kredi olarak biraz zarar ettirsede, ambar boşaltmakla zaman harcamazsınız.

Soru 2: Gemiyi hammaddeyle nasıl beslerim?
Cevap: Hammadde ile zenginleştirme yapmak için, laboratuvarı açın ve soldaki butonlardan güncelleştiri tıklayın. Hangi hammaddeyi kullanmak istiyorsanız onu mouse ile tutun ve istediğiniz (lazer,roket,hız,kalkan) yere sürüklüyerek koyun.

Soru 3: Lazer , Reoket, hız ve kalkanda nasıl güçlendirme yapabilirim?
Cevap: Hammaddeler size kredi sağladığı gibi geminizide güçlendirmede yardımcı olurlar. Pormetid; Mermilerin hasar verme oranını %15 arttırır. Her 1 pormetid 10 mermi ve rokette kullanılır.Duranium; Jeneratörleri (kalkan veya hız) %10 güçlendirir.
Her 1 Duranium 10 dakika sürer. Promerium; Mermilerin hasar verme oranınıa %30 artırır, jeneratörleri %20 güçledirir.

Konu 12: GEMİ VE DİROİT GÖRÜNÜMÜ

Soru 1: Kırmızı renk Bıgboy nasıl oluyor?
Cevap: Oyunu Cd den yükleyen oyuncunun gemisi tek olarak Bıgboy gemide Kırmızıdır. Oyun Cd yalnız Almanyada satılıyor.

Soru 2: Gemimde fazla lazer gözükmesi için ne yapmam lazım?
Cevap: elit silah (lf3 , lf2) alman lazım böylece geminin görünümü değişir.

Soru 3: Diroitler nasıl şekil değişir?
Cevapiroit kendi seviyesi artıkca şekli değişir.


Konu 13: KREDİ

Soru 1 : Kredi kazanmak için ne yapmam lazım?
Cevap : Kredi kazanmak için Parlayan (BOX) kutulardar, görev yapman, hammadde satman ve canavar patlatarak kazanırsın.

Soru 2: Kredi Aktarılabiliyormu?
Cevap: Klan içi üyelere klan başkanı tarafından eğer klan kasasında kredi varsa aktarılır. Bunun haricinde oyuncular birbirine kredi gönderemez. Not: Admin ve Cm oyunculara Kredi gönderemez.

Soru 3: Kredim neden düştü?
Cevap: Eğer bir klana üyesen günlük vergi alındığı için kredin düşer. Başka şekilde kullanmadıktan sonra düşmez.

Soru 4 : Kredi Urudiuma nasıl cevrilir?
Cevap: Cevrilmez

Konu 14: URUDİUM

Soru 1: Uridium nedir nerde bulabilirim?
Cevap: En iyi elit malzemeler ve gemi alınımında kullanılan sanal para. Parlayan (BOX) kutulardan, görev yapman ve canavar patlatarak kazanırsın. Not: Sms yada Kredi kartından temin edebilirsiniz.

Soru 2: SMS le Uridium nasıl alırım?
Cevap: Uridimu sms le almak için Anasayfa-kredi-hesabıma yükle 5000 uriyi sec devam de sms yi tıkla verilen BIG nonu BIG XXXXX 6600 gönder. Not: 48 kontür – 24 sms karşığı üçretlendirilir.

Soru 3: Uridium aktarıla bilinirmi?
Cevap: Aktarılmaz hiçbir oyuncu birbirine uridium gönderemez. Not: Admin ve Cm oyunculara Uridium gönderemez.

Soru 4: Uridium Krediye cevrilirmi?
Cevap: Ana sayfa dan krediye gir hesabıma yükleyi sec sol alt köşede takas tan çevire bilirsin.

Konu 15: İKRAMİYE EURO

Soru 1: İkramiye Euro nedir nasıl kullanılır?
Cevap: Oyunda bonus kutulardan çıkan ikramiyeler sanal eurodur. Her ay sonunda yapılan, büyük savaş da kazanan kişiye gerçek para olarak verilir. Harcanamaz, herhangi bir şekilde kullanılamaz.

Konu 16: KLAN

Soru 1: Klan nedir?
Cevap: Grup benzeri bir şeydir. Klan içi klan yöneticisi tarafından size kredi aktara bilir ve haberleşe bilirsiniz.

Soru 2: Klana nasıl katılıcam?
Cevap: Klana başvurmak için Oyun penceresinden klan sayfasını açın ve istediğiniz klan ismini bulup başvura tıklayın.Not başvuru 50 bin kredi ve kabul edilmesseniz krediniz gitmez.

Konu 17: TECRÜBE PUANI – RÜTBE – ŞEREF

Soru 1: Tecrübe puanı nedir?
Cevap: Bu puan arttıkca level atlarsınız. Ayrıca rütbede de etkilidir. (TP)

Soru 2: Rütbe nedir?
Cevap: Herhangi bir etkisi olmayan ancak sadece oyunda ne kadar yüksek olduğunuzu gösterme amacıyla verilen şeylerdir.

Soru 3:Rütbe nasıl yükselir?

Cevap: Tecrübe puanı, Şeref puanın artması canavar ve düşman gemilerini patlatman rütbe ve seviye ilerlemesinde büyük rolü vardır. Ayrıca servırdaki oyuncu sayısına göre rütbe puanı değişir.Not: Ayrıntılı bilgi Forumda S.S.S de rütbe sistemi var

Soru 4 :Rütbe nasıl düşer?
Cevap: Kendi şirketinden birini vurursan , başkasının çöpünü çalarsan, düşman tarafından vurulursan, radyosyonlu bölgede patlarsan oyun oynamassan ve gemini bir alt modelle değişirsen RÜTBEN DÜŞER.
-Dost gemilerini patlarark şeref kaybedersiniz.
1.gemi -100 şeref
2.gemi -200 şeref
3.gemi -300 şeref
4.gemi -400 şeref
5.gemi -500 şeref
Bu şekilde katlanarak devam etmektedir.


Soru 5: Şeref nedir?
Cevap: Rütbeyi etkileyen en önemli şeylerden biridir. Ayrıca hammadde satış fiyatınızı etkilier. Canavar öldürdürünce, görev yaptınca, düşman öldürünce şeref kazanırsınız. Kendi şirketinizden birini öldürürseniz veya başkasının çöpünü alırsanız şeref kaybedersiniz.

Konu 18: HARİTA VE PORTAL

Soru 1: X-1 ne demek ?
Cevap: Her şirketin kendi haritası farklıdır (mars-MMO, 1),(dünya-EIC, 2),(Venüs-VRU,3) yani carpı yerine kendi şirketinizin harita numarası olarak düşünün.

Soru 2: Hangi haritada olduğumu nerden, bilecem yolumu nasıl bulacam?
Cevap: Sağ altaki haritayı tıkladığınızda nerde olduğunuzu ve yolunuzu ve atlamak istediğiniz portalı gösterir.

Soru 3: Portaldan neden atlıyamıyorum?
Cevap: Her portalın belli bir seviye puanı vardır yani seviye yetersizliğinden atlayamazsınız. Not: 4-1 4-2 4-3 4-4 haritalar savaş (Pvp) haritasıdır saldırı anında portan atlayamazsınız.

Soru 4: Yeni haritalara nasıl gidebilirim?
Cevap Pvp haritalarından gecmeniz gerekli 4 – 4 atladığınızda Sol orta portal 1-5
Sağ üst portal 2-5 Sağ alt portal 3-5 tir.Not: Yeni haritalara girmek için Seviye 10 ve üzeri olmalı..

Soru 5: Portal nedir?
Cevap: Diğer haritalar geçiş bölgeleridir, haritada yuvarlak beyaz olarak gözükür. Savaş dışı bölgedir. Geldinizde üsren bir buton iner (Atla) tıklayıp diğer haritaya gecersiniz.

Soru 6: Haritanın yanındaki ibre ne işe yarar?
Cevap: Yalnız X-1 ve X-2 Haritalarında gözükür o haritada başka şirketten düşman olduğunu gösterir ipre yükselmesi ve renk koyulaşması düşman sayısının artmasıdır.

Konu 19: HAMMADDELER

Soru 1: Hammadde nerden bulacam ve nasıl toplayacam?
Cevap: X-1, X-2, X3, X4 sektöründe bulunan kırmızı (Prometıum), mavi (Endurıum) ve sarı (Terbıum) renkte olan taşlardır. Taşın üstüne tıkladığınızda anbara aktarılır.

Soru 2: Hammadde nerde satıcam?
Cevap: Ambarınız dolunca çöp veya hammadde alamazsınız. Ambarınızı boşaltmanız gerekir. Bulunduğunuz şirkete göre 1-1 (mars), 2-1 (Venüs), 3-1 (Dünya) de ki mavi kutuya gidin. Yukardan bir buton iner "Hammadde sat" diye, ona tıklayın ve satın.

Soru 3: …….. Hammadde nerde bulurum?
Prometıum kırmızı renklidir bütün haritalarda bulunur X-2 de daha çok bulunur.

Endurıum mavi renklidir X-1, X-2 , X-3, X-4 bulunur. X-3 X-4 daha cok bulunur.

Terbıum sarı renklidir X-2 X-3 X-4 bulunur. X-4 cok bulunur.

Prometıd pembe renklidir hiçbir haritada bulunmaz lab da Prometium ve Enduriumdan oluşur. Strenuer ve lordakialar hariç bütün yaratıkların cöpünden cıkar.

Duranıum yeşil renklidir hiçbir haritada bulunmaz lab da Endurium ve Terbiumdan oluşur.Strenuer ve lordakialar hariç bütün yaratıkların cöpünden cıkar.

Promerıum altın sarısı rengindedir hiçbir haritada bulunmaz lab da Prometid , Duraniumdan ve Hendmıt oluşur. Strenuer ve lordakialar hariç bütün yaratıkların cöpünden cıkar.

Hendmıt labda en iyi hammaddeyi oluştumak için ( Promerıum) kullanılır.Satılmaz hiçbir haritada bulunmaz Boos yaratık cöpünden yada alış verişten alabilirsin.


BONUS KUTULARI:
Bonus kutuları bütün haritalarda bulunan içlerinde çeşitli hediyelerin bulunduğu beyaz mavi ışıkli hediye kutularıdır.4-4 ve 4-5 haritaları hariç bütün haritalarda bulunmaktadır.

Konu 20: CANAVARLAR

Soru 1: ……… Yaratık nerde bulurum?

-=[ Streuner ]=-
Bulunduğu yer : X-1 - X-2
Kredi : 400
Tp : 400
Şeref : 2
Uridium : 1
-=[ Lordakia ]=-
Bulunduğu yer : X-2 X-3 X-4 X-5
Kredi 800
Tp 800
Şeref : 4
Uridium : 2
-=[ Saimon ]=-
Bulunduğu yer : X-3 X-4
Kredi 1600
Tp 1600
Şeref : 8
Uridium : 4
-=[ Mordon ]=-
Bulunduğu yer X-3 X-4
Kredi : 6400
Tp : 3200
Şeref : 16
Uridium : 8
-=[ Devolon ]=-
Bulunduğu yer : X-3
Kredi 12.800
Tp 6400
Şeref 32
Uridium 16
-=[ Sibelon ]=-
Bulunduğu yer X-4
Kredi 25.600
Tp 12.800
Şp 64
Uridium 32
-=[ Sibelonit ]=-
Bulunduğu yer X-5
Kredi 12.800
Tp 3200
Şeref 16
Uridium 12
-=[ Lordakium ]=-
Bulunduğu yer X-5
Kredi 204.800
Tp 25.600
Şeref 128
Uridium 64
-=[ Kristallin ]=-
Bulunduğu yer X-7
Kredi 12.800
Tp 6400
Şeref 32
Uridium 16
-=[ Kristallon ]=-
Bulunduğu yer X-7
Kredi 409.600
Tp 51.200
Şeref 256
Uridium 128
-=[ StreuneR ]=-
Bulunduğu yer X-8
Kredi 6400
Tp 3200
Şeref 16
Uridium 8
-=[ Cubikon ]=-
Bulunduğu yer X-6
Kredi 1.670.000
Tp 256.000
Şp 1024
Uridium 234
Konu 21: SEVİYELER

Soru 1: ……… Seviye kaç tp?
Seviye 01: (HARİTA) X-1 ve X-2 (kendi şirketin)
Seviye 02: 10.000 TP, (HARİTA) 3-3 ve 3-4 (kendi şirketin)
Seviye 03: 20.000TP, (DİREK GİRİŞ) 3-3 'den 3-4'e (kendi şirketin)
Seviye 04: 40.000 TP
Seviye 05: 80.000 TP, (HARİTA) 3-3 veya 3-4 (yabancı şirkete)
Seviye 06: 160.000 TP, (DİREK GİRİŞ)3-3'den 3-4'e (yabancı şirkete)
Seviye 07: 320.000 TP
Seviye 08: 640.000 TP, (PvP BÖLGESİNE GİRİŞ) 4-1, 4-2, 4-3
Seviye 09: 1.280.000 TP, (PvP BÖLGESİNE GİRİŞ) 4-4
Seviye 10: 2.560.000 TP, (HARİTA)3-5 (kendi şirketin)
Seviye 11: 5.120.000 TP, (HARİTA )3-6 ve 3-7 (kendi şirketin)
Seviye 12: 10.240.000TP, (HARİTA) 3-8 (kendi şirketin)
Seviye 13: 20.480.000 TP, (HARİTA) 3-2 (yabancı şirketlere)
Seviye 14: 40.960.000 TP, (HARİTA)3-5 (yabancı şirketlere)
Seviye 15: 81.920.000 TP, (HARİTA) 3-6 ve3-7 (yabancı şirketlere)
Seviye 16: 163.840.000 TP, (HARİTA)3-1 yabancı şirketlerin ana üslerine(başlangıç yeri-şirket) giriş erişimi (kestirme)
Seviye 17: 327.680.000 TP (TÜM HARİTALARA GİRİŞ)

Konu 22: OYUN GÖRÜNTÜSÜ VE SES

Soru 1: Sesi nasıl kapatıcam?
Cevap: Oyunun sesini kapatmak veya diğer bazı özellikleri değiştirmek için, üste "set" butonuna tıklayın. Karşınıza seçenekler gelir. Ses ve Oyun görünümü ayarlayabilirsiniz. Not: yaptığınz değişikliği sabitlemeniz için oyundan çıkın ve tekrar girin.

Konu 23: NİCK DEĞİŞME VE ŞİFRE KAYBETTEME

Soru 1: Nick nasıl değişirim?
Cevap: Ana sayfa Home dan Üye haberleri bölümünden (üyelik bilgileri değiştir) tıkla.

Soru 2: Şifrem calındı ne yapmam lazım?
Cevap: Nick ve şifreyi doğru girdiğiniz halde bu nick ve şifre bu serverde tanınmamakta derse hesabınız çalınmış olabilir. Hemen şifremi unuttuma girin ve mail adresinizi yazın. (hotmail ise gelmeyebilir) Eğer mail adresiniz de tanınmıyosa yapacak birşeyiniz yok maalesef.

Konu 24: KISAYOL TUŞLARI

Laser Saldırısı : Ctrl Tuşu

Roket Saldırısı : Space (Boşluk) Tuşu
Görünümü Büyütmek:
H - Ekrandaki görünümü büyütür.Gereksiz pencereleri kapatır.
F - Bu tuş sayesinde FPS yani Flash player hızımızı görürüz.
Mermi Değiştirmek: Mermilerinizide tuşlarınız ile değiştirebilirsiniz.Önemli olan hangi mermiyi hangi tuş bölümüne koyduğunuzdur.(Genelde oyuncular X1 mermiyi 1 bölümüne koyar.)
Tuş takımınızda rakamlar yardımıyla değişebilirsiniz.

P.e.t'i Aktifleştirip Koruma Moduna Sokmak : E tuşu Peti aktif eder R tuşu ise pet i koruma moduna alır


Konfigurasyon Değiştirmek : C Tuşu

Portaldan Atlamak : J Tuşu

Hesap güvenliği için hesabınızı kimsenin bilmediği mynet veya gmail adresine kaydediniz. Şifrenizi uzun harf rakam ve sembollerden oluşturunuz. Kendini cm diye tanıtan kimseye güvenmeyin. Uridium hilesi gibi yalanlarla hesabınızın şifresini isteyenlere şifrenizi paylaşmayın. Güvenmediklerinize şifrenizi vermeyin.Üye Profil Bilgileri
TheStaRz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16 Temmuz 2014   #2
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 27 Haziran 2014
Alter: 34
Mesajlar: 55
Konular: 35
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 59
Rep Derecesi : oynsvn is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Darkorbit Rehber

Teşekkürler..oynsvn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18 Temmuz 2014   #3
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 18 Temmuz 2014
Alter: 24
Mesajlar: 22
Konular: 2
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 26
Rep Derecesi : inseral is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Darkorbit Rehber

tesekrler .dinseral isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Rengar Rehber Berkay03 League Of Legends Stratejiler & Taktikler 2 06 Mart 2017 20:50
Ox Eventi [Rehber] TheStaRz Metin2 Genel 0 20 Haziran 2014 15:31
Rehber Literary Ikariam 0 18 Kasım 2013 19:44
Tarım Rehber Mareth Minecraft 0 10 Kasım 2013 01:52
Darkorbit, hızlı bir başlangıç için rehber KOMUNIST Darkorbit Rehber 4 05 Eylül 2012 09:42

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 15:36.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750