Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Tarayıcı Tabanlı Oyunlar > DarkOrBit > Darkorbit Rehber


Yeni Takım İmha Maçı SSS

Darkorbit Rehber


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 19 Ağustos 2013   #1
Dota Player
RememberMe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 21 Temmuz 2012
Bulunduğu yer: Kayboldu.
Mesajlar: 4.128
Konular: 885
Rep Puanı: 53676
Rep Gücü: 4134
Rep Derecesi : RememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 198
Ettiği Teşekkürler: 149
RememberMe isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Yeni Takım İmha Maçı SSS

Giriş

Team Death Match (TDM), şirket genelinde geçerli olan bir ödül için bütün şirketlerin birbiriyle mücadele ettiği, DarkOrbit'teki bir etkinlik oyunudur. Her karşılaşma, belirli bir haritada iki şirket arasında yapılacaktır. 100 puana ilk ulaşan takım veya süre dolduğunda en fazla puana sahip olan takım karşılaşmayı kazanır. Kazanılan her karşılaşma için şirketin skorborddaki TDM toplamına bir puan eklenecektir. Oyuncular seviyelerine bağlı olarak iki gruba ayrılacaktır: 8-13 ve 14+.

Eşleştirme

İki tür eşleştirme vardır.
- İlk karşılaşmalar
- Yeni karşılaşmalar/Kazanan haritada kalır
İlk karşılaşmalar: Bir TDM başladığında üç karşılaşma oluşturulacak ve her şirket aynı anda iki karşılaşmada bulunacaktır:
- MMO - EIC
- EIC - VRU
- MMO - VRU
Yeni karşılaşmalar/Kazanan haritada kalır:
- Bir karşılaşma sona erdiğinde kazanan takım karşılaşmada kalmamayı tercih ederse, ilk karşılaşma kurallarına göre yeni bir karşılaşma oluşturulacaktır. Kazanan takım haritada kalmayı seçerse, daha önce karşılaşmadıkları bir şirketle karşılaşacaktır.
TDM Kaydı

Bütün x-1 haritalarında bir TDM dubası olacaktır. Pilotlar bu dubaya yakın uçtuklarında, dubanın üzerinde bir TDM lobi düğmesi belirecektir. Bu düğmeye tıklatıldığında bir lobi arayüzü açılır. 8. seviyenin altındaki oyuncular da TDM dubasını görecek, ancak lobiye gitmek yerine, TDM'ye katılabilmeleri için en az 8. seviyede olmaları gerektiğini belirten bir uyarı alacaklardır.

Lobi Kullanıcı Arayüzü (UI)
- Lobi başlığına oyuncu seviyesi eklenir (8-13 veya 14+) ve UI'de sadece geçerli seviye aralığına uygun karşılaşmalar gösterilir ve otomatik olarak güncellenir.
- Har karşılaşmanın, aşağıdaki bilgileri içeren kendine özel sırası vardır (belirtilen numaralar kendi fraksiyonunuza aittir):
o Devam etmekte olan karşılaşmalar yeşil renkli küçük bir simgeyle işaretlidir
o Oyuncular: X / 8 (örneğin 6/8)
o Puanlar: O ana kadar kazanılan puan sayısı (öldürülen sayısından ölüm sayısı çıkarılarak bulunur)
o Kuyrukta: Sırada bekleyen oyuncu sayısı
o Rakip: Düşman fraksiyonlarından biri
- Yalnızca oyuncunun şirketinin karşılaşmaları görüntülenecek ve sona eren oyunlar lobiden kaldırılacaktır.
- Oyuncu bir karşılaşma sırasını seçtiğinde, söz konusu sıra vurgulanır ve karşılaşma bilgileri güncellenir:
o Katılan iki şirketin o ana kadarki puanları ve katılan oyuncu sayısı gösterilir.
o Karşılaşma başlamışsa, kalan süre gösterilecektir.
o Yetersiz oyuncu sayısı nedeniyle karşılaşma başlamamışsa, karşılaşmanın başlayabilmesi için kaç oyuncu gerektiği belirtilecektir.
- Oyuncu bir karşılaşmaya katılabilmek için Katıl düğmesine tıklattığında, aşağıdaki koşullar karşılanmışsa, TDM haritasına yollanacaktır:
o Oyuncunun o anda bir Galaksi Kapısında, JPA'da ya da Grup Kapısında olmaması. Bir oyuncu henüz başlamamış bir TDM karşılaşmasına kaydolur ve yukarıda adı geçen haritalardan birine girerse, TDM kuyruğundan çıkarılacaktır.
o Oyuncunun gereken seviyede olması.
o Oyuncunun başka bir TDM karşılaşmasında bulunuyor olmaması.
o Her iki takımından da en az üç oyuncunun katılmış olması:
- Aksi durumda, karşılaşma başlatma koşulları yerine getirilene kadar oyuncu - TDM kuyruğuna ekli olarak kalır.
o Bir karşılaşmanın önceden başlamış olması halinde, karşılaşma halen devam ediyor ve kendi takımında maksimum oyuncu sayısına ulaşılmamışsa, oyuncunun katılmasına izin verilir. Maksimum sayıya zaten ulaşılmışsa, oyuncu TDM kuyruğuna eklenecektir.
Lobi davranışı
- Bir oyuncu TDM kuyruğuna eklendiğinde, kuyruktaki sırası her değiştiğinde sunucu bildirimiyle bilgilendirilecektir.
- Oyuncu, halihazırda bir kuyrukta olsa bile yeni bir kuyruğa girebilir. Bu durumda oyuncu mevcut kuyruktan çıkarılır ve yeni kuyruğa eklenir; yani oyuncu tek seferde yalnızca bir karşılaşmanın kuyruğunda olabilir.
- Bir karşılaşmanın kuyruğuna girildiğinde, Katıl düğmesi Terket olarak güncellenir. Oyuncu Terket düğmesine tıklattığında kuyruktan çıkar.
- Oyuncu, oturumunu veya oyun istemcisini kapatırsa, bütün kuyruklardan çıkarılacaktır.
- Kuyruktayken fraksiyon değiştiren oyuncu, bütün kuyruklardan çıkarılacaktır; bunun karşılaşma sırasında olması halinde, oyuncu karşılaşmadan çıkarılacaktır.
- Bir karşılaşmaya başlamanın ön koşulları karşılandığında, oyuncu bununla ilgili bilgilendirilir ve bir geri sayım göstergesi görüntülenir. Oyuncunun bu süre içinde katılımını onaylaması gerekir. Onay vermemesi halinde oyuncu kuyruktan çıkarılacaktır. Oyuncu ayrıca Kuyruğu Terket düğmesine tıklatarak kendiliğinden kuyruktan çıkabilir.
Özel durumlar
- Bir oyuncu bir karşılaşma için kuyruğa alınmış, ancak oyuncunun sırası gelmeden karşılaşma sona ermişse, oyuncuya yeniden denemesini söyleyen bir metin görüntülenir.
TDM Oyun Mekaniği

TDM haritası, iki dirilme bölgesinin bulunduğu yarım boy bir haritadır. Öldürüldükten sonra haritada yeniden dirilen oyuncular, 20 saniyeliğine kişisel SKB alırlar.
Oyuncu TDM haritasındayken bir etkinlik penceresini açıp mevcut istatistikleri görebilir
- Katılan 2 şirket için karşılaşma sayacı
- Oyuncunun kalan can sayısı
- Karşılaşmanın bitmesine kalan süre
- 3 şirketin tümü için toplam etkinlik skoru

Karşılaşma kuralları
- Karşılaşma 20 saniye sonra başlar. Bu süre zarfında oyuncular dirildikleri alandan çıkamaz ve birbirlerine saldıramazlar.
- Takımlar öldürme başına 1 puan alırlar.
- Her oyuncu karşılaşmaya 3 canla başlar ve öldürüldüğünde bir can kaybeder.
- 100 puana ulaşan ilk takım kazanır.
- Dost birliğe ateş açılamaz.
- Karşılaşma 15 dakika sürecektir, ancak takımlardan birinin 100 puana süre dolmadan ulaşması halinde erken bitecektir. Aksi durumda, en fazla puanı toplamış takım kazanır; beraberlik durumunda ise her iki takım da kaybetmiş sayılır.
- Kazanan takım, şirketinin toplam etkinlik skoruna 1 puan ekler.
- Bir oyuncu, öldürülmeden istediği zaman TDM'den çıkabilir. Bunun için her şirketin dirilme alanında bir simge bulunacak ve oyuncu devam etmekte olan karşılaşmadan çıkma seçeneğine sahip olacaktır. Oyuncu bu işlevi kullanırsa kendisine sonuç ekranı gösterilecek ve herhangi bir ödül almayacaktır.
- Oyuncu bir karşılaşmadayken seviyesi artar ve artık mevcut seviye aralığının dışında kalırsa, mevcut karşılaşmayı bitirmesine izin verilecek ve haritadan atılmayacaktır. Ancak oyuncu kuyruktayken seviye aralığının dışına çıkarsa kuyruktan çıkarılacaktır.
- Bir takım 30 saniyenin üstünde rakipsiz kalırsa, karşılaşma sonlanacak ve herhangi bir ödül verilmeyecektir.

Ölüm ekranı

Oyuncu, TDM haritasında öldürüldüğünde, kendisine aşağıdaki seçeneklerin bulunduğu ölüm ekranı gösterilir:
- 15 saniyelik geri sayımın ardından, TDM haritasında şirketinin dirilme noktasında yeniden dirilmek.
- 15 saniyelik geri sayım dolduğunda, serbest TDM yeniden dirilme seçeneğinin yerine varsayılan x-1 haritasında onarım seçeneği gelecektir.
- Ölüm ekranında oyuncunun kalan canları gösterilecektir. Bütün canlarını kaybetmişse oyuncu yalnızca x-1 haritasında dirilebilecektir.
Karşılaşma Sonucu Penceresi
Karşılaşma Sonucu Penceresi, TDM sona erdiğinde veya oyuncu bütün canlarını tükettiğinde ekrana gelecektir. Bu pencere ekranda 30 saniye boyunca kalır. Oyuncular pencereyi kapatır ya da 30 saniyelik süre geçerse, oyuncular kendi X-1 haritalarına yollanırlar.
Karşılaşma Sonucu Penceresinde aşağıdakiler görüntülenir:
- Pencere manşetinde kazanılmışsa Kazandın, kaybedilmişse Yenildin, bütün canlar tüketilmişse de Bütün Canlarını Kaybettin yazacaktır.
- Size ait istatistikler sol sekmede gösterilirken rakip şirketin istatistikleri sağ sekmede gösterilecektir:
o Katılan tüm oyuncuların ayrı ayrı istatistikleri
o Öldürme/Ölüm
o Puan (öldürme eksi ölüm)
o Verilen toplam hasar
o Alınan toplam hasar
o En çok hasar (tek seferde verilen en yüksek hasar)
o Kazanma serisi: Bütün etkinlik boyunca ard arda kazanılmış maksimum karşılaşma sayısı
- Tıklattığınızda kazanmış olduğunuz ödülleri görebileceğiniz Ödüller simgesi görüntülenecektir.

Ödüller


Şirket Geneli Ödülleri:

Etkinliğin sonunda en çok puana sahip şirket, yalnızca 24 saatlik bir süre boyunca, aşağıdaki istiflenebilir Destekleri kazanacaktır:
- %10 daha yüksekmaden satış fiyatı
- Bonus kutu ganimetlerinde %10 artış (ekstra enerji hariç, bonus kutularının bütün içeriğini artıracaktır).
- %10 daha fazla TP (Desteklerde görüntülenmez/Desteklere eklenmez). Bu bonus, kazanan şirketin oyuncuları tarafından öldürülen tüm NPC'ler ve düşmanlar için otomatik olarak uygulanacaktır.
Beraberlik durumunda, hiçbir şirket kazanmış sayılmaz ve bu nedenle şirket geneli ödülleri de verilmez.
Kişisel Pilot Ödülü:
Oyuncular, kaybeden takımda olsalar da, etkinliğin sonunda veya bütün canları tükettiklerinde kişisel performans ödülleri alacaklardır. Ödüller farklılık gösterecek olup, oyuncu ne kadar fazla rakip öldürmüşse o kadar iyi ödüller alacaktır. Oyuncunun ölüm sayısı öldürme sayısından fazla olsa bile, oyuncuya küçük bir ödül verilecektir. "Kaybeden ödülü" denilen bu ödül karşılaşma başına yalnızca bir defa verilecektir. Oyuncu bütün canlarını kaybettikten sonra aynı karşılaşmaya yeniden katılır ve bütün canlarını yeniden kaybederse, kaybeden ödülünü ikinci defa alamayacaktır.


Başarılar/Unvanlar:
- Ölüm Karşılaşması Kahramanı: TDM'de toplam 200 öldürme sayısına ulaşılması gerekir
- Ölüm Karşılaşması Savaşçısı: TDM'de toplam 500 öldürme sayısına ulaşılması gerekir
- Ölüm Karşılaşması Lideri: TDM'de toplam 1000 öldürme sayı20 Ağustos Salı
Takım İmha Maçı(YENİ)TSİ: 19.00 - 22.00

21 Ağustos Çarşamba

Takım İmha Maçı (YENİ)TSİ: 16.00 - 19.00
Bayrağı Yakala (CTB) TSİ: 20.00 - 22.00

22 Ağustos Perşembe
İstila Haritası TSİ: 20.00 - 23.00

23 Ağustos Cuma
Takım İmha Maçı (YENİ) TSİ: 19.00 - 22.00Üye Profil Bilgileri

Skype : RememberMe115

Bil ki, önemli değildir kaç kez yenildiğin. Çünkü asıl önemli olan, kaç yenilgiden sonra yeniden doğrulabildiğin.

Sessizliğin çığlıklarını duyuyormusunuz?...


Eğitim bir vazoyu suyla doldurmak değil , bir çiçeğe kendi tarzında büyüyebilmesi için yardımcı olmaktır.

Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar.
Forget to Remember

Konu RememberMe tarafından (23 Ağustos 2013 Saat 11:02 ) değiştirilmiştir.
RememberMe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22 Ağustos 2013   #2
PorWaersa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 29 Temmuz 2013
Bulunduğu yer: 2-2
Alter: 19
Mesajlar: 35
Konular: 7
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 40
Rep Derecesi : PorWaersa is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 1
Standart Cevap: Yeni Takım İmha Maçı SSS

bizim çarlar banlı banlı olmasa katılırdıkÜye Profil Bilgileri
PorWaersa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23 Ağustos 2013   #3
Dota Player
RememberMe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 21 Temmuz 2012
Bulunduğu yer: Kayboldu.
Mesajlar: 4.128
Konular: 885
Rep Puanı: 53676
Rep Gücü: 4134
Rep Derecesi : RememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 198
Ettiği Teşekkürler: 149
RememberMe isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Yeni Takım İmha Maçı SSS

PorWaersa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bizim çarlar banlı banlı olmasa katılırdık
ben de katılmadım fakat sektör kontrolün yerini tutmaz gibi söylenenler var bugün denemek isterimÜye Profil Bilgileri

Skype : RememberMe115

Bil ki, önemli değildir kaç kez yenildiğin. Çünkü asıl önemli olan, kaç yenilgiden sonra yeniden doğrulabildiğin.

Sessizliğin çığlıklarını duyuyormusunuz?...


Eğitim bir vazoyu suyla doldurmak değil , bir çiçeğe kendi tarzında büyüyebilmesi için yardımcı olmaktır.

Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar.
Forget to Remember
RememberMe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Haxball Takım Rengi Değiştirme [Yeni Çıktı] Gandalf Haxball 19 24 Temmuz 2017 19:50
İmha edilmiş flaxlar mı ? Şimdi flaxları krediyle tamir edin ! CrayzTurk Darkorbit Sorular,Sorunlar ve Üye Paylaşımları 17 25 Mayıs 2013 16:15
Takım İmha Maçı- Ve nasıl geliştirilebilir Aliaena Dark Orbit Genel & Muhabbet 8 20 Ocak 2013 11:52
Kaç Kez İmha Oldunuz? taro11 Dark Orbit Genel & Muhabbet 16 10 Ağustos 2012 01:23
Kaç Kez İmha Oldunuz? :cevabı deepistanblu Dark Orbit Genel & Muhabbet 1 09 Ağustos 2012 23:03

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 21:48.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751