Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Tarayıcı Tabanlı Oyunlar > DarkOrBit > Darkorbit Rehber


Darkorbit Etkinlikleri Ve Özellikleri

Darkorbit Rehber


Konu Kapatılmıştır
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 12 Ağustos 2012   #1
Turkuaz ▼ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 01 Temmuz 2012
Bulunduğu yer: İSTANBUL
Alter: 27
Mesajlar: 670
Konular: 45
Rep Puanı: 1126
Rep Gücü: 676
Rep Derecesi : Turkuaz ▼ has much to be proud ofTurkuaz ▼ has much to be proud ofTurkuaz ▼ has much to be proud ofTurkuaz ▼ has much to be proud ofTurkuaz ▼ has much to be proud ofTurkuaz ▼ has much to be proud ofTurkuaz ▼ has much to be proud ofTurkuaz ▼ has much to be proud ofTurkuaz ▼ has much to be proud of
Aldığı Teşekkürler: 1
Ettiği Teşekkürler: 0
Lightbulb Darkorbit Etkinlikleri Ve Özellikleri

ISTILA
İstila kapısı nedir?
Etkinlik olarak sunulan amacı eğlenmeniz ve oyundaki hedeflerinize ulaşabilmenizde size biraz daha yardımı dokunması için hazırlanmış galaxy gates benzeri özel bir haritadır.

Nasıl girilir?
İstila Haritalarına giriş portalları levelinize göre şirket haritalarınıza dağıtılmiştır ve bu portallar haritaların ortasında bulunur.Sıra almak için istila portalına gimeniz j tuşuna basmanız veya oyun ekranınızda bulunan sağ üst köşede bulunan halka şeklindeki Atlayış'a basmanız yeterlidir. Bundan sonra haritadan çıkmayarak sıranızın gelmesini bekleyebilirsiniz.

Yalnız dikkat istila portalları saldırıya korumalı bölge değildir bu portalda beklemeniz halinde saldırılara açık olursunuz.

Sıra aldıktan sonra dilerseniz saldırıya korumalı bölge olan diğer portallara giderek bekleyebilirsiniz böylelikle patlatılma riskinizi aza indirgemiş olursunuz.

Unutmayınız haritayı terk ederseniz,patlatılırsanız yada oyundan çıkış alırsanız yada bağlantınız koparsa yeniden sıra almanız gerekir.

İstila portalları ve giriş levelleri nelerdir?
Aşağıda belirtilen level aralıkları belirtilen haritalardan istila haritasına giriş için sıra almaları gerekmektedir.
•5-9 level arası x-1 haritanızdaki ortada açılan istila portalından

•10-14 level arası x-3 haritanızdaki ortada açılan istila portalından

•15 level ve üstü x-5 haritasındaki ortada istila portalından

Bu haritaya giriş belli bir oyuncu sayısıyla sınırlandırılmıştır ve bu limit dolduğunda haritaya girebilmek için sıranızın gelmesini beklemek zorundasınız.Sıranızın gelme süresi ise istiladan çıkan oyuncu sayısına göre değişir.

Tüm istiladaki yaratıklar aynımıdır?
Levellere göre haritalara konumlandırılmıl istiladaki yaratıkların geliş sırası o günkü istila için aynıdır,fark istilaların zorluk dereceleridir.

X-1 haritasındaki istila haritası kolay
x-3 haritasındaki istila haritası orta
x-5 haritasındaki istila haritası zor

Olarak katagorilendirilmiştir.Bunun nedeni tahmin edebileceğiniz gibi Gemilerin donanım güçleri önceden ön görülerek levellere göre donanımının zayıf olaması beklenen gemilerin istilada fazla zorlanmadan kasılabilmeleri içindir.Bu yüzden x-1, x-3 ,x-5 haritasındaki yaratıklar aynı olsada darbe puanı,kalkanı,verdiği hasarlar farklıdır,ödüllerde ise fark yoktur.

İstila kapısında ne yapılır?
Sırayla yaratıklar gelir bu yaratıkları keserek ödüllerini alır ve kısa sürede kasılırsınız. Tecrube/şeref /rütbe puanlarınızı yükseltir kredi,uridium miktarınızı arttırırsınız.

Hangi yaratıklar gelir?
Bir nevi galaxy gates ve delta kapısı benzeri sıralı ve dalgalar halinde karışık olarak yaratıklar gelmektedir bu her zaman aynı sırada ve yaratık sayısında gelecek anlamına gelmez çünkü haritadaki yaratıklar her istila için suprizdir ve genellikle en son yaratık ise sadece bu haritaya özgü Kucirbiumlar gelir.Kucirbiumlarıda kestikten sonra döngü yeniden başlar.( genellikle Kucirbiumlar 2 ayrı posta olarak gelmektedir,ancak bu mutlak böyle olacak anlamına gelmez)

Bu haritadaki yaratıkların bir özelliğide uber ve cubikonlar gibi kendisine ateş eden tüm oyunculara ödüllerini paylaştırmasıdır.

Kucirbium:İstila kapısında en fazla kredi ve ödül kazandığınız yaratıktır.En son bölümde 3 adet İnsta Kalkanlı Boss Kuçirbium ve bu her bir Boss Kucirbiumun etrafında bir miktar küçük kucirbium gelmektedir.İnsta kalkanı düşmeden Boss kucirbiumu kesemezsiniz.Bu yüzden önce küçük kucirbiumları kesmelisiniz.

Not:Bu özel yaratıklar nadirde olsa bazen istila kapısının son dalgasında npc olarak verilmez,ancak o günkü İstila Kapısnda verilmişse etkinlik süresi bitinceye kadar döngüde verilmeye devam eder.

İstila kapısında ne gibi ödüller alınır?
Kestiğiniz yaratıklardan tp,şp,uridium,kredi ve çöplerinden değerli hammaddeler alırsınız.Bu haritadaki yaratıklar belirtildiği gibi uber ve Cubikonlar gibi kendisine ateş eden ve haritayı terk etmeyen oyunculara verdikleri hasarla doğru orantılı o yaratığa ateş eden oyuncu sayısıyla ters orantılı olarak ödülleri paylaştırır.Bu özetle şu anlama gelir;bir yaratığa ateş eden oyuncu sayısı az ve sizin verdiğiniz hasar yüksekse alacağınız ödül daha fazla olacaktır.
İstila kapısını bitirdiğiniz için ayrıca bir ödül verilmez.

Nasıl çıkılır?
Haritadan çıkış mümkün değildir ancak patladığınızda çıkabilirsiniz yada etkinlik bittiğinde otomatik olarak haritalarınızın hangarına atılırsınız

İstila tekrar ne zaman çıkar?Bu etkinlik için belli gün yada saat yoktur bazen supriz olarak ama genellikle özel kutlamalarda ve festivallerde yada sevilen bir etkinlik olduğundan daha fazla eğlenmeniz amaçlandığında çıkartılır ve çıkmadan önce sizlere forum üzerinden duyursu yapılır Genel Duyuruları ve Oyun Bültenini Takip ediniz.

İstilada Hakkında bazı detaylar

•Haritada kendi şirket üyeleriniz size ateş edebilir,sizde ateş edebilirsiniz.

•Haritaya kamufle atlayabilirsiniz veya haritada Kamufle alabilirsiniz.
•Haritaya atladığınızda siz ateş etmeden kamufleniz açılmaz ancak şunlar istisna kamufle açan EMP-01 Mayına çarparsanız yada yakınınızda Ema Bombası atılırsa kamufle açılır.

•12 level ve üstüyseniz x-3 haritasındaki istilada patladığınızda veya etkinlik bittiğinde x-8 hangara atılırsınız.
•Levelinize göre gireceğiniz istila portalı oyun ana sayfanızdaki canlı skor kısmında yazar.
CTB

CTB
CTB oyuncular arasındaki adıyla şamandıra bir tür bayrak yarışıdır amaç düşman şirketin x-2 haritasında bulunan kendi şirketinizin şamandırasını x-2 haritanıza getirerek sayı yapmaktır.
•1 saatlik dilimde en fazla sayı yapan şirket oyunu ve ödülü kazanır.
•Ödül ise bir sonraki 1 saatlik dilimde verilir ve kazanan şirketin tüm üyeleri faydalanır.
•Beraberlik durumunda ise ödülü berabere kalan şirketler kazanmış sayılır.
•Verilecek ödülü ise ana sayfanızdan canlı skorun yazıldığı bölümden görebilirsiniz
•Şamandırayı taşıyan üye şamandıra üstündeyken imha edilirse gemi tamiri ücretsizdir.Bu sadece şamandırayı taşıyan üye için geçerlidir.

Nasıl Oynanır?
Düşman şirket x-2 haritasındaki kendi şirketinizin şamandırası üzerine tıkladığınızda şamandıra otomatik olarak size geçer ve eğer kamufleniz varsa açılır.
•Şamandırayı taşıyan oyuncunun gemi türü farketmeden gemi hızı sabitlenir.
•Oyuncu şamandırayı kaybetmeden kendi şirketindeki x-2 haritasına getirerek puan alınır.
•Şamandırayı taşıyan oyuncu imha olduğunda kendi şirketinden bir başka oyuncu şamandırayı alıp götürmez ise bir süre sonra şamadıra düşman şirketteki yerine geri döner.
•Düşman şirketin x-2 haritasına girebilmek için leveliniz 13 olması zorunludur.
TIM

TİM nedir?
Açılımı Takım İmha Maçı olan etkinlik iki düşman şirket üyelerinin 10'arlı takımlar halinde 4 dakika boyunca savaştıkları kısa bir savaş turnuvasıdır

Nasıl katılınır?
Tim portalları level sınırlandırılmasına göre 2 haritaya konumlandırılmıştır.Sıra almak için tim portalına gelerek j tuşuna basmanız ve haritayı terk etmemeniz gerekmektedir eğer haritadan çıkarsanız tim girebilmek için tekrar sıra almanız gerekir.
•12 levele kadar olan oyuncular x-4 haritasındaki tim portalından
•13 level ve üstü olan oyuncular x-6 haritasındaki tim portalından
En çok üyeyle hayatta kalan takım kazanır ve hayatta kalan üyeler küçük ödüller alarak bir sonraki turnuvaya katılır.Bu patlayıncaya kadar böyle devam eder.Oyuncu patladığında ise hangarda doğar ve devam edebilmek için tekrar sıra almak zorundadır.

Beraberlik durumunda her iki takımda maçı kaybeder x-4/x-6 haritalarına geri atılır üyeler devam etmek istiyorsa tekrar sıra alır.

Yeterli rakip oyuncu bulunamadağı zaman x-4/x-6 haritanıza tekrar geri atılırsınız. Rağbet tüm şirketlerce ne kadar fazla olursa Tim savaş haritasına o kadar çabuk çekilirsiniz.

Tim savaş becerilerinizi ve düşman şirket takımlarına karşı gücünüzü gösterdiğiniz 4 dakikalık savaş arenasıdır.Ekstra bir ödül verilmez.
•Timde patladığınızda gemi tamiriniz ücretsizdir ve Droitleriniz hasar almaz.

Kazanan takımın hayatta kalan üyelerine verilen küçük hediyeler

Dikkat her timde verilen ödüller değişebilir genellikle aşağıdaki gibi ödüller verilir bazen hepsi bazen bir kısmı verilir.Her timde hepsi verilir anlamına gelmez.

•3 euro ikramiye
•33 xenomit
•3333 tecrube puanı
•333 şeref puanı
•33 Adet UCB-100 mermisi
•Galaksi kapıları için ekstra enerji

SPACEBALL
Spaceball 4-4 haritasında oynanan bir tür futboll maçıdır.Amaç harita ortasındaki spaceball topunu kendi şirketinin portalına götürerek gol atmaktır.Böylece şirketinize sayı kazandırısınız hemde gol olduğunda çıkan çöplerden çeşitli oyun hediyeleri alırsınız (Uridium,roket,lazer mermisi,ikramiye ve benzeri)
Topa en güçlü vuran şirket kendi portalına çevirerek topu sürer,ne kadar çok hasar verilirse top o kadar hızlı portala doğru gidecektir ve çıkan çöplerden verilen ödüller daha fazla olacaktır.

Spaceball boyunca en fazla sayı yapan şirket verilecek ödülü belirtilen süreliğine kazanır ve bundan tüm şirket üyeleri yararlanır.Verilecek ödül ise ana sayfanızdan canlı skor yazan yerde belirtilmektedir.

Spaceball boyunca 4-4 haritasındaki tüm patlamalarınız bedavadır ve droitleriniz hasar almaz.

Sevilen bir etkinlik ve şirketinizle omuz omuza mücadele ederek eğleneceğiniz bir yarışmadır.Güçlü olan daha önemlisi iyi savaşan kazanır.

Sapaceball başladığında şirketinizin x-2 haritasının ortasında bir portal açılır bu portaldan 4-4 haritasına kestirme olarak çıkılır.Spaceballde iken x-2 haritanızda açılan portal saldırıya korumalı değildir.Spaceball bittiğinde bu zaten portal kaldırılır.

SIZMA OYUNU
Genel Hatlarıyla;
Bu Sızma oyunu farklı haritalarda ortaya çıkan gruplaşmış kamuflajlı yaratıklar üzerine olacak.
Bu haritalarda oyuncuların amacı bu Komando Yaratıkları bulmak,kamuflajlarını bozmak ve yok etmek.
Geri güvenliğe atlamak için bu Komando yaratıkları bulup yok etmeniz için 10 dakika sürenizin olduğu bir pencere çıkacak.
Tüm takımı yok etmek şirketinize bunun olduğu haritalarda puanlar verecek. Savaş haritalarında bu grupları yok etmek sadece NPC (yaratık) ödüllerine ek olarak sıralama puanı verecek,şirket puanı değil.
Bu komando yaratıklar özel olarak etiketlenmiş ve normal yaratıklardan fazla Bonus verecek.
Her şirket kendi haritalarında aynı sızma miktarı alacak.
Yaratıkların sızmasısı farklı haritalarda ve kendi haritalarında eşit tutulacak,yani eğer komandoların ortaya çıktığı 1-1 de görülürse aynı zamanda 2-1 ve 3-1 de de olacak.
Komando yaratıkları kimin yok ettiği önemli değil, eğer yaratıklar zaman bitmeden yok edilirse haritada bulunan şirket puan alacak.
Komando Yaratık Grupları
Komando yaratıkların görevi düşman haritalarında gizlenmek olduğundan ateş açmazlar.
İletişim
Komando yaratıkların sızması çılgın bot ya da ICY yaratığı gibi duyurulacak. Eğer sadece şirket haritasındaysa sadece bu harita mesajı alacak, eğer Savaş haritasındaysa tüm oyuncular bu mesajı alacak.
Komando yaratıkların haritada kaldıkları süre boyunca oyun haritasında o haritada bulunan tüm oyuncularda bir geri sayım belirecek.
Tüm Komando yaratıklar temizlendikten sonra zaferi belirten final mesajı yayınlanacak ve oyuncular yaratıkların yenildiğini anlayabilecekler.
Tüm şirket sıralaması diğer yarışmalarda olduğu gibi yan çubukta belirecek.
Sıralama ve Ödüller
Sıralama her şirketin kendi haritasında tamamen yok ettiği sızma birliklerine göre olacaktır. Savaş haritalarında yok etilen birlikler sıralamaya sayılmayacaktır.
Emegi Geçen Arkadaslara Teşekkür Ederim.Alıntıdır.Üye Profil Bilgileri
Profilim:[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
İletişim:[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
BlueSpark and SuperNatural:[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Turkuaz ▼ isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 12 Ağustos 2012   #2
DarThWadeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2012
Alter: 27
Mesajlar: 47
Konular: 4
Rep Puanı: 14
Rep Gücü: 53
Rep Derecesi : DarThWadeR is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Darkorbit Etkinlikleri Ve Özellikleri

Bilgilendirme İçin Teşekkürler .DarThWadeR isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 12 Ağustos 2012   #3
Eskilerden
abdulmecit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 26 Şubat 2012
Bulunduğu yer: İstanbul
Alter: 20
Mesajlar: 1.137
Konular: 68
Rep Puanı: 4246
Rep Gücü: 1144
Rep Derecesi : abdulmecit has a reputation beyond reputeabdulmecit has a reputation beyond reputeabdulmecit has a reputation beyond reputeabdulmecit has a reputation beyond reputeabdulmecit has a reputation beyond reputeabdulmecit has a reputation beyond reputeabdulmecit has a reputation beyond reputeabdulmecit has a reputation beyond reputeabdulmecit has a reputation beyond reputeabdulmecit has a reputation beyond reputeabdulmecit has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 13
Ettiği Teşekkürler: 8
Standart Cevap: Darkorbit Etkinlikleri Ve Özellikleri

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Aynı konu forumda mevcut
Konu kilit!abdulmecit isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
citadel özellikleri ? secretkaan Darkorbit Sorular,Sorunlar ve Üye Paylaşımları 13 01 Temmuz 2017 18:00
ForkStealth v0.0.7 Ve Özellikleri. Edriyınn Darkorbit Botlar ve Buglar 13 10 Eylül 2012 11:49
pbdo bot aegis özellikleri Balkessd Darkorbit Botlar ve Buglar 2 29 Ağustos 2012 14:23

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 14:19.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750