Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Tarayıcı Tabanlı Oyunlar > DarkOrBit > Darkorbit Rehber


Sektör Kontrolü Maçlarına Hazır Olun!

Darkorbit Rehber


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 06 Şubat 2013   #1
Dota Player
RememberMe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 21 Temmuz 2012
Bulunduğu yer: Kayboldu.
Mesajlar: 4.128
Konular: 885
Rep Puanı: 53676
Rep Gücü: 4134
Rep Derecesi : RememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 198
Ettiği Teşekkürler: 149
RememberMe isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Sektör Kontrolü Maçlarına Hazır Olun!

Diğer şirketlere karşı mücadele edip onlara kimin patron olduğunu gösterin!
Merhaba uzay pilotları,

Bir araya gelip şirketinizin egemenliği için savaşma vakti geldi! Yeni Sektör Kontrolü
özelliği şu şekilde işliyor:

Gelecekte X-1 haritalarında sizi doğrudan müsabakalara götürecek olan özel şamandıralar bulacaksınız. Burada üç şirket kıran kırana mücadele edecek. Her iki şirket takımı beş üyeye ulaşınca, maç başlayabilir. Maç başına bir şirket için en fazla 15 katılımcı bulunabilir.
Sonra mücadele başlar. En başta her fraksiyonun belirli sayıda bileti olur. Diğer takımın oyuncularını yenerek ve kontrol noktalarını fethederek rakip takımın bilet sayısını düşürebilirsiniz. Maçın sonunda elinde hala bilet stoku bulunan takım kazanır. Hadi pilotlar, silahlarınızı doldurun. ve mücadeleye başlayın!


DarkOrbit Takımı

Detaylı olarak:

Sektör Kontrolü – Genel Bilgi
Sektör Kontrolü adlı etkinlik oyunu özel bir haritada oynanacak. Hedef kontrol noktalarını fethetmek ve böylece rakip şirketin elindeki bilet sayısını düşürmek (ve tabii ki onun pilotlarını imha etmek).
Her şirketin maç başında belirli sayıda bileti olur ve biletler maç sırasında tükenir. Bu süreci hızlandırmak için rakip takımın pilotlarını öldürmeli ve haritada kontrol noktalarını fethetmelisiniz.
Kontrol noktalarını fethetmek düşmanın bilet sayısını düşürmenizi ve zafere doğru koşmanızı sağlar.
Seviye İmha Kapısı’ndaki gibi, Sektör Kontrolü de farklı seviyelerdeki oyuncular için iki farklı grupta oynanır.
İlk grup Seviye 8 – 13’teki oyuncular içindir ve buraya X-1’teki sektör kontrol noktasından girilir. İkinci grup ise Seviye 14 - ∞’deki oyuncular içindir ve yine X-1’teki sektör kontrol noktasından girilir.
Haritaya ve Maça Girmek / Terketmek
X-1 haritalarının ortasında sektör kontrol şamandırası bulunur. Buraya yaklaşırsanız, size sektör kontrol lobisine yönlendirecek olan bir sembol ortaya çıkar.
Lobide devam eden maçların, katılan oyuncuların ve maç durumunun genel görünümü mevcuttur. Herhangi bir maça girmek için bekleme listesine kaydolun. Eğer şirketinizden maksimum sayıda oyuncu maçtaysa (15) beklemeniz gerekir. Bir oyuncu maçı terkettiğinde, bekleme listesinde o şirketten başka bir oyuncu onun yerine maça girer.
Devam eden maç bittikten sonraki maç için bekleme listesindeki oyuncular tercih edilir.
Önemli!
Bekleme listesindeki oyuncular normal haritalarda bulunabilir. Ancak özel giriş kuralları bulunan haritalarda; Jackpot Battle, Galaksi Kapısı, Grup Kapısı, vs.’de bulunamazlar. Oyuncular bu haritalardan birine girerlerse, sektör kontrolü bekleme listesinden çıkarılır ve şu mesajı alırlar: “Şu anda bulunduğun yer sektör kontrol bekleme listesi sistemiyle uyumlu değil. Bekleme listesinden çıkarıldın.”
Sektör Kontrolü - Eşleştirme
En az iki şirketin 5 oyuncusu maç için beklediği takdirde maç başlar. Bu koşul gerçekleşmediği sürece maç kesinlikle başlamaz.
En az iki şirketin 5 oyuncusu maç için beklediği takdirde, söz konusu oyuncular sektör kontrolü haritasına götürülür.
Aynı zamanda, 30 saniyelik gerisayım başlar ve bu süre içinde diğer oyuncular haritaya girer.
Her takımın maksimum 15 oyuncusu bulunabilir. Oyuncular isterlerse maçtan ayrılabilirler. Bu durumda onların şirketinden bekleme listesinde bulunan diğer oyuncular maça girer.
Maçta yer olduğu sürece sektör kontrolü haritasına devamlı yeni oyuncular gönderilir.
30 saniyelik gerisayım boyunca oyuncular başlama noktalarından ayrılamazlar, böylece bütün şirketlerin başlama koşulları aynı olur.
Gerisayım bitince maç başlar.
Maçın Başlaması
En az iki şirketin 5 oyuncusu maç için beklediği takdirde maç başlar.
30 saniyelik gerisayım boyunca oyuncular başlama noktalarından ayrılamazlar.
Kamuflaj her zamanki gibi işler. Yalnız bir kontrol noktasının yakınında bulunan kamuflajlı oyuncular kontrol noktasının fethedilmesine ve savunulmasına etki etmez. Bu Spearhead’in mükemmel kamuflajı için de geçerlidir.
Oyuncular istedikleri zaman sektör kontrolü maçını terkedebilirler ve bunun için öldürülmeleri gerekmez. Şirketlerin başlama bölgesinde “açık kapı sembolü” bulunur, burada maçtan çıkılabilir. Oyuncular maçtan çıktıkları takdirde, takımları yense bile hiç bonus almazlar.
Kullanıcı Arayüzü - Client
Uzay haritasındaki puan tablosunda şirketlerin güncel bilet sayısı görülebilir.
Şirketin biletleri hızla tükeniyorsa veya bitmek üzereyse, gösterge kırmızı yanıp söner. Yanıp sönme hızı biletlerin tükenme hızına bağlıdır.
Dirilme Noktaları
Her şirketin oyuncularının dirilebileceği bir dirilme noktası bulunur. Bu nokta diğer şirketler tarafından fethedilemez!
Dirilme noktasının maçın başında gemi hareketini 30 saniyeliğine devre dışı bırakan bir kafes bölgesi bulunur. Böylece internet bağlantısı yavaş olan oyuncular olumsuz etkilenmezler.
Ayrıca, dirilme noktasının kendi şirketinin bütün oyuncuları için saniyede 10.000 DP tamir eden bir tamir alanı bulunur.
Kontrol Noktaları
Her şirketin oyuncularının dirilebileceği bir başlangıç noktası bulunur. Bu alan diğer şirketler tarafından ele geçirilemez. Burası kontrol noktası değildir.
Haritada öldürülen oyuncular orada dirilir ve kişisel bir SKB alırlar.
Başlangıç noktalarının etrafında ilgili şirketin oyuncuları için tamir alanı bulunur. Burada etraftaki gemilerin DP’leri hemen tamir edilir.
Bunun dışında, haritada bütün başlangıç noktalarına eşit uzaklıktaki 4 kontrol noktası bulunur. Kontrol noktasının merkezinde şamandıra bulunur.
Maçın İşleyişi
Sektör kontrolü iki şekilde kazanılabilir: Kontrol noktalarını ele geçirerek ve düşman oyuncuları imha ederek.
Kontrol Noktalarının Ele Geçirilmesi
Kontrol noktaları etraflarında bulunan bir grup oyuncu tarafından ele geçirilebilir. Bunun için şu kurallar geçerlidir:
Şirketten en az 1 oyuncunun kontrol noktasının yarıçapında bulunması gerekir.
Kontrol noktası nötr ise ve saldıran gruplar aynı ebattaysa hiçbir şey olmaz.
Kontrol noktası yakınlardaki bir ya da daha fazla oyuncu tarafından ele geçirilebilir. Bu grubun oyuncu sayısı kontrol noktasını savunan düşman şirketinkinden daha fazla olmalıdır.
Eğer kontrol noktasının yarıçapında belirli bir şirketten daha fazla sayıda oyuncu varsa, noktayı ele geçirirler veya ellerinde tutarlar.
Eğer kontrol noktasının yarıçapındaki şirketlerin oyuncu sayısı aynıysa, kontrol noktası savunan grubun elinde kalır.
Ele geçirme farklı şekillerde gösterilir:
Bir kontrol noktasını ele geçirmeye başladığında bu, yarıçaptaki bütün oyunculara uzay haritasının üst kısmındaki ilerleme çubuğunda gösterilir.
Kontrol noktası ele geçirildiğinde, kontrol noktasının üstünde şirket logosu görülür ve kontrol noktası küçük haritada şirketin renginde gösterilir.
Ele geçiren şirketin her ek oyuncusu ele geçirme süresini düşürür (maksimum +8 oyuncu).
Şirketlerin fethetme düzeyi fethedenler öldürüldüğünde, bölgeyi terketttiklerinde ve hatta fetih alanında hiç savunmacı kalmadığında bile aynı hızda devam eder.
Bir şirket nötr durumdayken bir noktayı ele geçirirse ve bütün oyuncular öldürülür veya bölgeyi terkederse, normal hızda nötr durumuna geri döner.
Kontrol noktalarının 4 farklı statüsü olabilir. Bu statüler küçük haritada bütün oyunculara gösterilir. Ele geçirme bölgeleri de haritada görülür ve kontrol noktasının statüsünü gösterir.
Kontrol noktası nötr ise, küçük haritadaki yarıçapı gri olur.
Kontrol noktası bir şirketin elindeyse, yarıçapı şirketin rengini alır.
Kontrol noktası nötr ise ve ele geçirildiyse, ele geçiren şirketin rengi yanıp söner.
Kontrol noktası bir şirketin elindeyse ve nötr statüsüne geri dönüyorsa (hiçbir şirket tarafından kontrol edilmiyor), küçük haritadaki yarıçapın etrafında “nötrleştiren” şirketin renginde bir çerçeve görülür.
Nötr bir noktanın statüsü hep kısa bir süre ortada kalır. Kontrol noktası ele geçirme çubuğu bir anda renk değiştirmez.
Kontrol Noktalarının Ele Geçirilmesi
Öldürme Ekranı
Sektör kontrol haritasında ölen oyuncuya ölüm ekranı gösterilir. Oyuncunun haritanın başlama noktasında ücretsiz dirilmek için 15 saniyesi olur. 15 saniyeden sonra dirilme seçeneğinin yerini “x-1 haritasında tamir et” alır.
Eğer oyuncu dirilmeyi seçerse, saldırılara karşı normal oyundaki gibi kalkan baloncuğu olur.
Sektör kontrol haritasındaki yeniden dirilme ilgili şirketin dirilme noktasında gerçekleşir.
Biletlerin Kaybedilişi
Her şirket devamlı bilet kaydeber.
Düşmanın daha hızlı bilet kaybetmesi için, şirketin en az 1 kontrol noktası ele geçirmesi gerekir.
Eğer iki şirket 1 kontrol noktasını elinde tutuyorsa, sadece üçüncü şirket bilet kaybeder.
Eğer bütün şirketler 1 kontrol noktasını elinde tutuyorsa, öldürülen oyuncular ve her 3 şirket için geçerli olan devamlı bilet kaybedişi dışında bilet kaybedilmez.
Eğer 1 şirket 2 kontrol noktasını elinde tutuyorsa, her iki düşman şirket bilet kaybeder (diğer şirketlerden biri diğer iki kontrol noktasını elinde tutmuyorsa).
Eğer 1 şirket bütün kontrol noktalarını elinde tutyorsa, diğer iki şirket bilet kaybeder.
Öldürülen her oyuncu için şirketinin 1 bileti yanar.
Eğer 15 dakika sonra maçın kazananı hala belli olmadıysa, şirketlerin bilet kaybetme hızı 5 katına çıkar.
Zayıflar İçin Bonuslar
Geride kalan şirketlere oyuna tekrar geri dönmeleri için şu hasar bonusu verilir:

Eğer bir şirket sizin şirketinize kıyasla fazladan 1 kontrol noktasına sahipse, şirketiniz ek bonus almaz.
Eğer bir şirket sizin şirketinize kıyasla fazladan 2 kontrol noktasına sahipse; şirketiniz lazerler, roketler ve Hellstorm roketleri için %5 ek hasar alır.
Eğer bir şirket sizin şirketinize kıyasla fazladan 3 kontrol noktasına sahipse; şirketiniz lazerler, roketler ve Hellstorm roketleri için %8 ek hasar alır.
Eğer bir şirket sizin şirketinize kıyasla fazladan 4 kontrol noktasına sahipse; şirketiniz lazerler, roketler ve Hellstorm roketleri için %15 ek hasar alır.


Oyunun Sonu / Zafer!
Eğer bir şirketin maç sırasında 5’ten az oyuncusu kalırsa, sayıyı 5’e çıkarması için gerisayım başlar. Eğer bu sayıya ulaşamazlarsa, şirket maçtan çıkarılır.
Elinde bilet olan sadece 1 şirket kaldığında, maç biter.
Şirketinin bilet sayısı rakip şirketinkinden önce sıfıra düşerse, maçtan çıkarılırsın ve X-1 haritana geri gönderilirsin.
Eğer diğer şirketlerin biletleri senin şirketininkilerden önce tükenirse, maçı kazanmış olursun.
Kazanan takımdaysan, öldürme/ölüm oranını ve ek ödülü görürsün.
Web Sayfası
Bütün oynanan maçlar için şirket başına puan durumunu etkinlik sayfası çubuğunda bulabilirsin.


Darkorbit forumundan AlıntıÜye Profil Bilgileri

Skype : RememberMe115

Bil ki, önemli değildir kaç kez yenildiğin. Çünkü asıl önemli olan, kaç yenilgiden sonra yeniden doğrulabildiğin.

Sessizliğin çığlıklarını duyuyormusunuz?...


Eğitim bir vazoyu suyla doldurmak değil , bir çiçeğe kendi tarzında büyüyebilmesi için yardımcı olmaktır.

Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar.
Forget to Remember
RememberMe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06 Şubat 2013   #2
Hqrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 30 Haziran 2012
Bulunduğu yer: x-2 Haritası
Alter: 28
Mesajlar: 141
Konular: 11
Rep Puanı: 9423
Rep Gücü: 147
Rep Derecesi : Hqrus has a reputation beyond reputeHqrus has a reputation beyond reputeHqrus has a reputation beyond reputeHqrus has a reputation beyond reputeHqrus has a reputation beyond reputeHqrus has a reputation beyond reputeHqrus has a reputation beyond reputeHqrus has a reputation beyond reputeHqrus has a reputation beyond reputeHqrus has a reputation beyond reputeHqrus has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 2
Ettiği Teşekkürler: 2
Standart Cevap: Sektör Kontrolü Maçlarına Hazır Olun!

Acaba bu sadece pvp mücadelesi gibi bişeymi olacak yoksa kazanan takım bir ödül aalcakmıÜye Profil Bilgileri
Hqrus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06 Şubat 2013   #3
Dota Player
RememberMe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 21 Temmuz 2012
Bulunduğu yer: Kayboldu.
Mesajlar: 4.128
Konular: 885
Rep Puanı: 53676
Rep Gücü: 4134
Rep Derecesi : RememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 198
Ettiği Teşekkürler: 149
RememberMe isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Sektör Kontrolü Maçlarına Hazır Olun!

Hqrus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Acaba bu sadece pvp mücadelesi gibi bişeymi olacak yoksa kazanan takım bir ödül aalcakmı
şu anda x1 haritasında bulunmaktadır ödül hakkında bilgim yok şuanÜye Profil Bilgileri

Skype : RememberMe115

Bil ki, önemli değildir kaç kez yenildiğin. Çünkü asıl önemli olan, kaç yenilgiden sonra yeniden doğrulabildiğin.

Sessizliğin çığlıklarını duyuyormusunuz?...


Eğitim bir vazoyu suyla doldurmak değil , bir çiçeğe kendi tarzında büyüyebilmesi için yardımcı olmaktır.

Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar.
Forget to Remember
RememberMe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06 Şubat 2013   #4
Skıllet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 25 Ocak 2013
Bulunduğu yer: pc başında
Alter: 18
Mesajlar: 1.853
Konular: 512
Rep Puanı: 4715
Rep Gücü: 1859
Rep Derecesi : Skıllet has a reputation beyond reputeSkıllet has a reputation beyond reputeSkıllet has a reputation beyond reputeSkıllet has a reputation beyond reputeSkıllet has a reputation beyond reputeSkıllet has a reputation beyond reputeSkıllet has a reputation beyond reputeSkıllet has a reputation beyond reputeSkıllet has a reputation beyond reputeSkıllet has a reputation beyond reputeSkıllet has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 48
Ettiği Teşekkürler: 12
Standart Cevap: Sektör Kontrolü Maçlarına Hazır Olun!

güzel bir etkinliğe benziyorSkıllet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07 Şubat 2013   #5
OTTOMAN
nokiae - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 17 Ağustos 2012
Mesajlar: 1.148
Konular: 231
Rep Puanı: 6035
Rep Gücü: 1154
Rep Derecesi : nokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 14
Ettiği Teşekkürler: 50
Standart Cevap: Sektör Kontrolü Maçlarına Hazır Olun!

çok zevkli elit yiyor ama bayanokiae isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17 Şubat 2013   #6
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 09 Nisan 2012
Bulunduğu yer: İst.
Mesajlar: 440
Konular: 24
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 447
Rep Derecesi : LastInside is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 14
Ettiği Teşekkürler: 2
Standart Cevap: Sektör Kontrolü Maçlarına Hazır Olun!

Paylaşım için teşekkürler.LastInside isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sektör kontrolü [video] Pilotless Darkorbit Sorular,Sorunlar ve Üye Paylaşımları 4 02 Şubat 2013 14:34
Sektör Kontrolü Aliaena Dark Orbit Genel & Muhabbet 5 28 Ocak 2013 22:10
Alkol Kontrolü SansarSalvo Komik Yazılar & Fıkralar 0 21 Ocak 2013 02:09
Özel sektör Vizit23 Komik Yazılar & Fıkralar 0 19 Ocak 2013 05:11
Özel sektör 2013 zam oranları 2 SansarSalvo Güncel Haberler 0 06 Ocak 2013 01:17

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 23:49.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750