Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Tarayıcı Tabanlı Oyunlar > Bitefight

Bitefight Bitefight hakkında genel konuların bulunduğu bölümümüzdür.


Oyun Kuralları

Bitefight


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 04 Ocak 2013   #1
Jairia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 04 Ocak 2013
Bulunduğu yer: ForumZero
Alter: 21
Mesajlar: 636
Konular: 493
Rep Puanı: 3193
Rep Gücü: 642
Rep Derecesi : Jairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 265
Ettiği Teşekkürler: 2
Jairia - İCQ üzeri Mesaj gönder Jairia - AİM üzeri Mesaj gönder Jairia - MSN üzeri Mesaj gönder Jairia - YAHOO üzeri Mesaj gönder Jairia isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Oyun Kuralları

Hesaplar
Hesapla sadece bir kişi oynayabilir, her sunucu (server) için bir hesap kullanılır.
- Bir hesabın sahibi, o hesabın üzerine kayıtlı bulunduğu (sürekli ve faal) e-posta adresinin sahibi olan kişidir!

I -Hesap-Paylaşımı
Hesap paylaşımı kabul edilmez. İnsan avı, çalışma gibi durumlar için hesaplar arasında paylaşım yapıldığı tespit edilir ise ilgili tüm hesaplar 7 gün kapatılır.


II -Multi (bir kişiye ait, birden fazla hesap) Hesaplar
Multi hesaplar uyarılmadan süresiz kapatılır.
Başka bir hesabı geliştirmek amacı güden hesaplar, aktif ya da pasif fark etmeksizin, ( 2 hesap arasında altın aktarımı, iki hesap arasında saldırı düzenlemek ) multi olarak değerlendirilir.

- Düşük kademeli Hesap 7 gün olmak suretiyle diğer hesapların tümü kapatılır.

III -Hesap Değişikliği / Hesap Devri
1. Eski hesap sahibi hesabını E-Mail yoluyla sorumlu SGO ya devreder.
2. Mailde; server, eski oyuncu nicki, eski hesap sahibinin ve hesabı devralacak oyuncunun E-Mail adresi belirtilmelidir. E-Mail; hesap sahibinin olmalıdır.
3. Yeni hesap sahibi de aynı şekilde sorumlu SGO'ya bir mail göndermelidir. Bu mailde E-Mail adresi belirtilmelidir. Bu mail daha önce gerçek hesap sahibinin gönderdiği mailde; "devredilecek" e-mail olarak belirtilmiş olmalıdır.
4. SGO yeni verileri hesaba kaydeder ve hesabı devralacak yeni oyuncuyu bilgilendirir.
5. Tüm veriler belirtildiği takdirde, hesap devri mümkündür. Devir sırasında herhangi bir karışıklık olması durumunda, hesap derhal kapatılır ve eski sahibine devredilir.

Devir SGO ve GO aracılığıyla yapılmamışsa, hesabın çalınması ya da hesapta sorun çıkması durumunda devir geri döndürülmez. Hesap o an kimin elindeyse, onda kalır. Bu durumda hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Hesap her daim Gameforge'a aittir ve asla satılamaz. Hesap satışının tespit edilmesi durumunda, hesap süresiz kapatılır.

IV- IP-Paylaşımı/Sharing
Bir Server üzerinde birden fazla oyuncu ayni ağ üzerinden oynuyorsa, (multi muamelesi ile) haksız kapatılmayı önlemek için bu durumu sorumlu GO'ya bildirmelisiniz.

Aynı IP üzerinden birden fazla oyuncunun oynaması durumunda (Örnek: Okul, yurt, ev vb.) hesapların multi olmadığını ispatlamak sadece oyuncunun sorumluluğudur.

Paylaşım alan oyuncular arasında hiçbir şekilde altın aktarımı, ticaret ve saldırı yapılmamalıdır, illegal bir durum tespitinde ilgili hesaplar multi kullanım maddesince işleme tabi tutulur.

V -Bug istismarı
Programlama hatalarından faydalanmaya çalışmak, yani bug kullanımı yasaktır.

Her oyuncu tespit ettiği oyun hatalarını bildirmek durumundadır. Oyun hatalarını kendi lehine kullanan oyuncular, faydanın büyüklüğüne göre en az 2 gün ya da süresiz oyundan uzaklaştırılır. Hataların bildirilmemesi için de aynı cezalar söz konusudur.

VI.I -Klan ya da hesap profilleri, oyunun uygun gördüğü uzunluk ve genişlik ölçülerini aşmamalı. (İçerik 4000 Karakterle sınırlandırılmıştır.) Betimlemeyi uzatmak veya da saldırıları güçleştirmek için gereksiz boşluk kullanılmak yasaktır.

Kural ihlali durumunda yönetim profil metninde değişiklik yapar. Tekrar etmesi halinde 3 gün ceza verilir, 3. kez tekrarı bahse konu olursa hesap kapatılır..

VI.II -Oyuncu profil sayfasında, düzenlenmeye açık bırakılmış alanlarda aşağıdaki kurallar dışına çıkılması kesinlikle yasak olup,
aksi durumlar cezai işleme tabi kılınır.

1-VI.I bu kural ve diğer tüm kuralların dışına çıkılmamalıdır.
2-Herhangi bir resim & video konulması yasaktir
3-Rakamlar ve Harflerle yapılan çizimler boyut & anlamına göre cezaya tabi tutulabilirler.

VII -Oyun Teknik-Hataları ve Kullanılması (Bug)" < Cezalar:
Oyuna ait, programlamadan veya herhangi bir sebepten dolayı oyun normal işleyişi ve teknik olarak oyunculara sunulan fonksiyonları ve getirileri dışında avantaj sağlayan her türlü açık/arıza veya sorun zaman kaybetmeden oyun yöneticilerine bildirilmelidir.

Bu bağlamda, kuralın ihlalindeki yaptırımlar yukarıdaki tanımlardan birine uyan hareket sonucu oyuncunun ne kadar avantaj sağladığı ve oyun işleyişine ne kadar etki ettiği değerlendirilerek "2 gün" cezadan başlayarak, "hesap kapatılması"na kadar değişiklik gösterebilir.

Bu kuralda, yaptırımı ve incelemeyi "Oyun Yöneticileri (Game Admins)" yapar.

VIII -Şantaj, Tehdit, Hakaret
Hakaret (derecesine göre) -> 1 ila 14 gün arası oyundan uzaklaştırma
Gerçek hayata yönelik tehdit/ Hakaret -> 365 gün oyundan uzaklaştırma
Takım üyelerine tehdit / Hakaret -> 365 Gün oyundan uzaklaştırma
(Özel Mesaj, E-Mail ya da IRC üzerinden)

1.derece: 1-3 gün arası
2.derece: 3-7 gün arası
3.derece: 7-14 gün arası
4.derece: Suresiz Kapatma

Bu derecelendirmeyi SGO ve GO 'lar yapar ve sorgulanamaz

IX -İletilen Hakaret Mesajları:
Oyunculara gelen hakaret mesajlarını, Operatorlere ilettikleri bölümün gereksiz kullanılması yada aynı mesajın sürekli iletilmesi yasaktır.
Bu kuralın aşılması durumunda oyuncu 2 gün cezalandırılır

X -Saldırı
1. Tanımlar/Yasaklar
Bir oyuncuya, bir gün(24 saat) içerisinde maksimum beş(5) saldırı yapılabilir. Bu kuralın aşılması "bashing" olarak tanımlanır. Bashing yapmak yasaktır ve cezalandırılır.

2. Özel Durumlar
Oyun-içinde yalnızca bir oyuncuya kasıtlı/yönelik olarak bashing kuralına uygun şekilde de olsa, tekrarlayan biçimlerde saldırılarla oyunu oynamasını ve gelişmesini engelleyici niteliklerle de olsa yapılan saldırılar yasaktır ve oyun operatörleri tarafından 'saldıran' oyuncu cezalandırılır.

Bir oyuncu 3 gün (72 saat) içerisinde maksimum 14 saldırı yapabilir. Yani bir oyuncu, 3 gün boyunca her gün günde 5 saldırı yapıyorsa (24 saatlik dilimde bu kurallara uygundur) toplamda 72 saatte 15 saldırı yapar. Bu gelişimi engellemeye yönelik saldırı kapsamına girer ve bashing olarak değerlendirilir. Bashing ile ayni cezaya tabi tutulur.

"Saldırı" < Cezalar:

- İlk Suç: 3 gün ceza
- 2. Tekrar: 7 gün ceza
- Sonrasında ki her bir tekrar için 14 gün ceza ile sonuçlanır.

XI- Pazardan illegal Kazanç Sağlamak
Pazar, Oyuncuların ellerinde bulunan fazla itemleri tüccarda düşük fiyata satmak yerine pazarda ihtiyacı olan kişilere satıcının belirlediği fiyattan satmak için oyunculara sunulmuştur.

- Pazarda oyuncular arasında birbirlerine altın aktarmak, diğer oyuncuları geliştirmek amacı ile yapılan satışlar kesinlikle yasaktır. Bu kural; 12 Mayıs 2009 tarihi itibariyle güncellenmiştir. Tanım ve uygulama aşağıda belirtilmiş olup, oyuncunun okuduğu varsayılır.

Pazarda düzeni ve kullanım amacına uygun satış yapma yöntemlerini muhafaza etmek maksadıyla;

1- Satışı yapılacak nesnenin, tüccar satış fiyatının %80`inin altında satılması yasaklanmıştır. Bu durum şunu açıkça ifade eder; bir nesneyi pazarda en fazla %20 indirimle satışa sunabilirsiniz. Bu noktada orjin fiyat, tüccar satış fiyatıdır.
Bu kuralı örnekle açıklamak gerekirse;
(Örn; Tüccardan 100 (altına) satın alınan bir nesne, %20 kuralı dahilinde asgari 80 (altına) satılabilir.)

2- Klan içi nesne satışı kurallar dahilinde serbesttir.

İhlal halinde uygulanacak yaptırımlar:
a- İlk ihlal sonucunda 14 gün
b- İkinci ihlal sonucunda ise süresiz kapatma olacaktır. Kısaca hesabınızı kaybedeceksiniz.


XII- Kararın Kaldırılması
Oyuncunun oynadığı server üzerindeki oyuncu adına verilmiş bir kararı, ya Operatörün kendisi ya da oyuncudan sorumlu SGO tarafından kaldırılabilir. Oyundan uzaklaştırılan oyuncu öncelikle sorumlu Operatöre başvurmalıdır. Söz konusu Operatörden 48 saat içerisinde cevap alamadığı durumlarda ancak oynadığı serverden sorumlu SGO ile görüşebilir.


XII- GO 'nun Kararı
Şayet bir oyuncu Operatörün vermiş olduğu kararı yok sayarsa, örneğin sorumlu başka bir Operatöre de konuya baktırmak gibi, cezası oyundan uzaklaştırmadır. (İstisna: Operatör ve Operatörün Çalışma yöntemi hakkında şikâyet. Operatörlerin şikâyet edilebileceği tek yer sorumlu SGO sudur.)

XIV- Oyundan Uzaklaştırma
1. Kural İhlali durumunda, hesabın süreli kapatılması ya da oyundan süresiz uzaklaştırması kararı verilebilir. Oyun Adminleri cezayı, kural ihlalinin önemine göre, tüm serverler üzerinde hatta tüm GameForge Oyunlarına yönelik verebilir.

Forum ya da IRC üzerindeki uygunsuz davranış nedeniyle de oyundan uzaklaştırma kararı alınabilir. Destek ekibi her kural ihlali ihbarını en iyi şekilde inceleyip ve tespit eder.

2. Klanın ismi, kısaltması (tag), tanıtımı, resmi, klana ait site ve forumunda pornografik, ırkçı ya da radikal uluslar varsa, bu unsurların linkini veriyor, dolaylı olarak bu unsurlara ulaşımı sağlıyor ya da başka bir yolla kuralı ihlal ettiği tespit edilirse, söz konusu klan uyarılmadan dağıtılır, üyelerin hesabı kapatılır ve söz konusu veriler GameForge-Hukuk Bölümüne gerekli işlemlerin yapılması tevdi edilir.

3. Özel Mesajlaşmanın Başkalarıyla Paylaşımı
Oyuncuya ait özel mesajlar (IRC-logu/ PN/ PM) ve mailler, gönderenin yayınlanması için talepte bulunmadığı sürece, yayınlanamaz. Destek ekibine Resmi yolla iletilen mesajlar bu kuralı kapsamaz. =>

Bu sucun ifasi halinde; cezalar asagidaki gibidir:

- İlk Suç: 3 gün ceza
- 2. Tekrar: 7 gün ceza
- Sonrasında ki her bir tekrar için 14 gün ceza ile sonuçlanır.

4. Hakaret / Klan ya da Oyuncu Aleyhinde Karalama Kampanyası:
Bir oyuncuyu ya da klanı topluluk önünde (Klan tanıtımı ya da Oyuncu Profili, karalama ya da oyuncu ve klana hakaret etmeye izin verilmez. Kural İhlali durumunda Operatör söz konusu yazıyı editleme ve hatta suçun ağırlığı doğrultusunda hesap ya da klanı kapatma hakkına sahiptir.

XV- Genel İşletme Şartları
Oyuncu, 'genel işletme şartları'nı milliyeti, ülkesi (örn: kanunları), yaşı, dili vb. sebepler ile kabul edemeyebilir. Bu şekilde oynaması oyuncuya herhangi bir 'yasal olmayan' yükümlülük/sorumluluk yüklemez. Doğru durumda, her oyuncu eşit şartlara sahiptir. Bu oyun Türkçedir ve oyun dili de Türkçedir. Eğer bir oyuncu, oyun-içinde Türkçe olmayan bir mesaj alırsa ve bundan dolayı şikayette bulunursa mesajı gönderen kişi cezalandırılabilir.

XVII- Oyun Kurallarının Değiştirilmesi
Oyun kuralları genel olarak değişmeyecektir, fakat oyunun gelişimi, ileride oluşabilecek durumlar vb. için oyun kurallarında durumlara müdahale/senkronizasyon vb. amaçlı değişiklikler yapılabilir, Bitefight takımı bu kuralları değiştirebilme hakkını saklı tutar.

Bitefight Türkiye TakımınızJairia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22 Ocak 2013   #2
Hakan
Mareth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 10 Ocak 2013
Mesajlar: 1.886
Konular: 587
Rep Puanı: 7158
Rep Gücü: 1892
Rep Derecesi : Mareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 39
Ettiği Teşekkürler: 46
Mareth isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Oyun Kuralları

sağolasın da fazla uzunmuşMareth isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01 Şubat 2013   #3
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 01 Şubat 2013
Mesajlar: 24
Konular: 4
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 30
Rep Derecesi : onurc98 is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Oyun Kuralları

uzuuunonurc98 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03 Mayıs 2013   #4
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 03 Mayıs 2013
Alter: 28
Mesajlar: 7
Konular: 0
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 13
Rep Derecesi : Tuhrandil is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Oyun Kuralları

Özellikle hesap değişimi ve bir hesap olayı çok sık ihlal ediliyor bu tip oyunlarda.Tuhrandil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bazı Önemli Oyun Kuralları Jairia Travian Online 3 09 Temmuz 2017 13:28
Oyun Kuralları werewolf Allods Online 4 01 Şubat 2016 23:28
BiteFight Oyun Kuralları SlayerFxR Bitefight 2 13 Ağustos 2015 13:40
Oyun Kuralları werewolf Runes Of Magic 1 11 Ağustos 2015 16:32
Oyun Kuralları werewolf AirRivals 0 27 Kasım 2012 14:41

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:41.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750