Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Teknoloji > Bilim ve Teknoloji > Bilişim Haberleri


Turkcell’den engelsiz teknoloji

Bilişim Haberleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 15 Mayıs 2015   #1
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 23 Aralık 2013
Mesajlar: 609
Konular: 588
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 614
Rep Derecesi : deltafx is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 1
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Turkcell’den engelsiz teknoloji

Engellilerin eğitim ve istihdamına “Engel Tanımayanlar” hareketi ile destek: Turkcell’den engelsiz teknoloji


Turkcell, teknoloji gücü ile engellilerin günlük hayatlarını kolaylaştırmaya, yaşamlarına değer katmaya devam ediyor. “Engelliler Haftası” ile birlikte Turkcell Akademi bünyesinde engelli abonelerine özel teknoloji eğitimleri vermeye başlayan Turkcell, engellilerin istihdamını teşvik amacıyla Türkiye’nin ilk ve lider insan kaynakları platformu Kariyer.net’teki iş ilanlarını ücretsiz takip edebileceği bir SMS servisi de hizmete sundu.


Turkcell engellilerin istihdamına, eğitimine ve günlük hayatta engelleri ortadan kaldırmalarına yönelik çalışmaları ile “Engel Tanımayanlar” hareketini büyütmeye ve tüm Türkiye’de farkındalık yaratmaya devam ediyor. Turkcell, 11 Mayıs Engelliler Haftası ile birlikte kullanıma sunduğu yeni online hizmetiyle engelli abonelere ve yakınlarına Turkcell Dijital Akademi bünyesinde temel teknoloji eğitimleri verecek. 10 ana başlık altında toplanan teknoloji eğitimleri ile engelli abonelerin akıllı telefonlarını daha verimli kullanmaları hedefleniyor.

Dijital Akademi’den görme engellilere 10 başlıkta teknoloji eğitimi
Dijital Akademi’de sunulan eğitimler şu ana başlıklardan oluşuyor: Erişilebilirlik ve temel parmak hareketleri; Voice Over, Talk Back, Siri ile iPhone kullanımı; Telefon etme, yanıtlama, rehber kullanımı; dokunmatik ekranda standart ya da Braille alfabeleri yazı yazma; mesaj gönderme, yanıtlama, sesli mesaj; e-posta gönderme, yanıtlama ve okuma; internet ve Google kullanımı; Turkcell hayalortagim.com sitesinden bir bölümün okunması; haritalar ve navigasyon kullanımı; takvim ve saat kullanımı; App Store ve GooglePlay’den uygulama indirme. Eğitimler, Engelsiz Erişim Derneği üyesi ve eğitmenleri olan Engin Yılmaz ve Sarper Arıkan tarafından veriliyor.

İş ilanlarını SMS ile ücretsiz takip
Turkcell görme engelli abonelerinin istihdamını teşvik etmek ve kariyer gelişimlerine katkıda bulunmak için Kariyer.net’le iş birliğine giderek yeni bir servisi hizmete sundu. Bundan böyle Turkcell abonesi engelliler kendilerine uygun iş ilanlarını cep telefonlarına gelecek mesajlar ile ücretsiz olarak takip edebilecekler.


ILAN yazıp 2222 ye SMS gönderen aboneler, şehir bilgilerini de girdikten sonra Kariyer.net sitesinde yayınlanan engelli ilanlarını cep telefonlarına SMS ile alabilecekler. Aboneler İstanbul’a özel Asya ve Avrupa yakasına ait ilanları ayrı ayrı takip edebilecekler. Firmaların yayınladığı ve güncellediği ilanlar anlık olarak abonelerin cep telefonlarına düşecek.

ENGEL TANIMAYANLAR HAREKETİ HAKKINDA:
 Turkcell, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişimi için toplumun her kesiminin fırsat eşitliğine sahip olmasını önemsiyor ve bunu gerçekleştirmek için somut adımlar atıyor. Bu vizyon doğrultusunda, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak, onları hayatın içine katmak için "Engel Tanımayanlar" çatısı altında birçok farklı alanda çözümler sunuyor.
 Proje, sadece bir bağış veya kısıtlı bir iş imkanının ötesine geçerek çok daha fazla insana, çok daha uzun soluklu bir fırsatlar bütünü olarak toplumda kalıcı bir farkındalık yerleştirmeyi ve engellileri hayatın içine katmayı hedefliyor.
 Engellilere yönelik hizmetler3 ana başlık altında toplanıyor:
o ENGELLİ İSTİHDAMI:
Turkcell Grup Şirketleri, Turkcell Çağrı Merkezleri bünyesinde 500 engelli istihdam ediliyor. Turkcell Global Bilgi Karaman ve Van-Erciş Çağrı Merkezlerinde çalışanların %50’sini engelli personel oluşturuyor.

o ÜRÜN VE ÇÖZÜMLER:
 “Turkcell Hayal Ortağım” Servisi
Engelli abonelerimizi hayata bağlamayı hedefleyen servisimiz. Young Guru Academy işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz servisle engelli abonelerimiz cep telefonlarından 8020 kısa numarasını arayarak veya Hayal Ortağım mobil uygulamasından Türkiye ve dünyadan tüm güncel haberleri, 70’i aşkın köşe yazarını, dünya klasiklerinden kişisel eğitime, hatta çocuklar için masallara kadar birçok konuda binlerce kitabı, astroloji, döviz kuru, hava durumu, Goller cepte gibi ilgi servislerini, sosyal hayata entegrasyonları için vazgeçilmez olan birçok eğitimi sesli olarak dinleyebiliyorlar. Haberler için içerik desteği Medya Takip Merkezi tarafından sağlanıyor.
 “Yol Arkadaşım” hizmeti
Turkcell’in toplu yaşam merkezlerinde görme engellilerin hayatını kolaylaştırmayı amaçladığı Hayal Ortağım servisi içindeki “Yol Arkadaşım” ilk kez İstinye Park işbirliğiyle İstinye Park’ta uygulandı. Yol Arkadaşım ile görme engelliler herhangi birinden yardım almadan, tüm alışveriş merkezini rahatlıkla kendi başlarına gezebiliyor.
 İşitme engellilere görüntülü çağrı merkezi (ücretsiz)
Turkcell’in işaret diliyle hizmet verebilmek için geliştirdiği Görüntülü Müşteri Hizmeti servisi işitme engelli Turkcell aboneleri için ücretsiz olarak sunuluyor.
 Neredeyim Destek Servisi (ücretsiz)
Görme engelli abonelerimiz 8081’i arayarak bulundukları noktayla ilgili bilgileri sesli olarak dinleyebiliyor, bir yakınını kendi konumunu sorgulayabilmesi için tanımlayabiliyor veya yakınıyla konumunu paylaşabiliyor.
 Sesli fatura ve sesli sözleşme (ücretsiz)
Görme engelli Turkcell’liler fatura kesim tarihlerinden itibaren aranarak fatura tutarı, son ödeme tarihi ve fatura içeriği ile ilgili ücretsiz olarak bilgilendiriliyor. Ayrıca görme engelli aboneler Turkcell tarafından kendilerine gönderilen tüm mailleri bilgisayarlarında sesli olarak dinleyebiliyorlar.
 Turkcell’in Parmakları Konuşuyor
İşitme engelli müşterilere mağazadan hizmet verebilmek, ürün-servis tanıtmak için oluşturulan müfredat için 200’ün üzerinde Turkcell ürün ve servisiyle 20’nin üzerinde abonelik süreci işaret diline çevrildi. İşitme engelli müşterilerin fazlaca yaşadığı İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir ve Bursa illerinde 6 Turkcell Mağazası’nda ve belirlenmiş 127 Turkcell İletişim Merkezi’nde 200’den fazla çalışana eğitim verildi. Turkcell İletişim Merkezi çalışanları, Türk işaret dili eğitimlerini Turkcell Akademi üzerinden alabiliyorlar.
 “Çalarken Dinlet”: İşitme engellilere anons hizmeti (ücretsiz)
İşitme engelli müşterilerin Telefonlarına ücretsiz olarak tanımlayacakları Çalarken Dinlet anonsuyla kendilerini arayan kişilere “Aradığınız kişi işitme engellidir. Kendisine ulaşmak için SMS ya da MMS atabilirsiniz” mesajını dinletebiliyorlar. Uygulamadan faydalanmak için abonelerin ISITME yazıp 1040’a göndermeleri yeterli oluyor.
 Görme Engelliler için Sesli Bilgi Servisi
Bu servisle görme engelli aboneler tarife veya hizmetlerdeki değişiklikleri,
kullanım durumlarıyla ilgili bilgilendirmeleri sesli mesaj olarak alabiliyorlar.
 Avantajlı konuşma ve data tarifeleri
Engellilerin ihtiyaçlarına göre ayrıştırılmış indirimli ve çok avantajlı engel tanımayan ve destek tarifeleri bulunuyor.

o SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ:
 Engelli Kardelenler için TESYEV ile işbirliği
Kardelenler projesi kapsamında TESYEV işbirliğinde maddi durumu yetersiz olan 100 engelli Kardelen kızımızın eğitimine destek oluyoruz. Kardelenler arasında işitme, görme ve ortopedik engelli öğrenciler var.
 Engel Tanımayan Akademi ile Eğitimde Engelleri Kaldırıyoruz

Teknolojiden kişisel gelişime, iş dünyasından liderliğe, inovasyondan girişimciliğe 30 farklı eğitim işitme engelliler için Turkcell Akademi’de işaret dili ve altyazılı olarak veriliyor. Görme engelliler için Turkcell Akademi eğitimleri Turkcell Hayal Ortağım servisine dahil edilerek hem görme engellilere hem de işitme engellilere eğitim fırsatı sunuyor. Turkcell Akademi, İşitme Engelliler Federasyonu işbirliği ile işaret dili eğitimlerini tüm müşterilerine sunuyor.
 Görme Engelli Futbol
Turkcell, Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu işbirliğiyle görme engelli futboluna da destek vermeye başladı. Turkcell, Görme Engelli Futbol Milli Takımı ile Görme Engelliler Ligi’ne de adını vererek Turkcell Sesi Görenler Ligi’ne ana sponsor oldu.
 Karanlıkta Diyalog Sergisi
Katılımcılara görme engellilerin dünyasını günlük hayattan kesitlerle deneyimleten Karanlıkta Diyalog sergisi, Turkcell’in desteğiyle engelleri ortadan kaldırıyor. Engelli istihdamına katkıda bulunan sergi, Turkcell’in; engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve onları hayatın içine daha fazla katmak için çözüm ve projeler ürettiği “Engel Tanımayanlar” çatısı altında destekleniyor. Sergi İstanbul Social Enterprise tarafından Gayrettepe metro istasyonunda kuruldu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Ulaşım A.Ş. ev sahipliğinde düzenleniyor.deltafx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Turkcell, “İş’te Teknoloji Hamlesi” Gaziantep deltafx Bilişim Haberleri 0 24 Mart 2015 14:57
Turkcell Teknoloji Zirvesi-CEO Buluşması deltafx Bilişim Haberleri 0 13 Kasım 2014 15:02
Son teknoloji Samsung Galaxy Tab S, Turkcell Superonline’da deltafx Bilişim Haberleri 0 09 Eylül 2014 15:50
Turkcell’den “Belediye’de Teknoloji Hamlesi” deltafx Bilişim Haberleri 0 19 Haziran 2014 15:25
Turkcell, “İş’te Teknoloji Hamlesi” Konya'da deltafx Bilişim Haberleri 0 18 Mart 2014 16:13

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 23:17.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750