Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Teknoloji > Bilim ve Teknoloji > Bilişim Haberleri


“Ekonomiye Kadın Gücü” projesiyle 2 yılda 70 bin kadına 1 milyon TL kredi

Bilişim Haberleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 19 Kasım 2014   #1
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 23 Aralık 2013
Mesajlar: 609
Konular: 588
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 614
Rep Derecesi : deltafx is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 1
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart “Ekonomiye Kadın Gücü” projesiyle 2 yılda 70 bin kadına 1 milyon TL kredi

Turkcell’in “Güçlü Kadın Güçlü Türkiye” hedefiyle yola çıktığı projesinde ikinci yıl kutlanıyor

“Ekonomiye Kadın Gücü” projesiyle 2 yılda 70 bin kadına 1 milyon TL kredi

Turkcell’in iletişim ve teknoloji gücünü dar gelirli, girişimci kadınlar ile buluşturma amacıyla hayata geçirdiği “Ekonomiye Kadın Gücü” projesi, 70 bin kadına ulaşmanın mutluluğuyla ikinci yılını kutluyor. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında girişimci kadınlara iki yılda 1 milyon TL’nin üzerinde mikrokredi verildi.

Turkcell’in Türkiye’deki sayısal ve fırsat eşitliği uçurumunu azaltarak kadınların ekonomiye daha fazla katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle hayata geçirdiği “Ekonomiye Kadın Gücü” projesi iki yılı geride bıraktı. Bu süre boyunca hayallerindeki işi yapmak isteyen kadınların gücünü ortaya çıkaracak çalışmalara büyük heyecanla yaklaşan Turkcell, 69 ilde 70 bin kadın girişimciye mikrokredi desteği sağladı. İki yılda 1 milyon TL’yi aşan kredi desteği, girişimci kadınların aileleriyle birlikte 300 bin kişinin hayatına dokundu.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, “Ekonomiye Kadın Gücü’nü iki yıl önce hayata geçirdik ve az zamanda çok yol aldık. Gerek ulaştığımız kadın sayısı, gerekse teknolojik altyapı ve birikimimizle yarattığımız farkı her geçen gün bir adım ileriye taşıyoruz. Kadınlarımız projeye başladığımız günden bu yana imza attığımız birçok ilkle geleceğe daha emin adımlarla ilerliyor. Kadınlarımızın güçlendirilmesi için yarattığımız sosyal borçlanma modelinde destek 1 milyon TL’yi aştı. Bu desteğin ötesinde bugüne kadar işlerini geliştirmeye dair eğitim almamış, finansal hizmetlere erişimi olmayan, kendi çevreleri dışında ürünlerini farklı kanallardan satma imkanı bulamayan kadın girişimcilerimiz için pek çok yeniliği hayata geçirdik. Ekonomiye Kadın Gücü ile dar gelirli, girişimci kadınlarımızı ekonomiye katarak hem bireysel hem de toplumsal hayatta olumlu bir dönüşüm gerçekleştirme yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. Bu dönüşümde imzası bulunan tüm girişimci kadınlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

TİSVA Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, Ekonomiye Kadın Gücü’nün ikinci yıl kutlamasıyla ilgili olarak, "Turkcell ile gerçekleştirdiğimiz değerli işbirliği, kadınlarımızın sürdürülebilir kalkınmasına çok önemli faydalar sağladı. İki yılın sonunda Türkiye’nin dört bir yanından 70 bin kadınımıza mikrokredi, pazarlama, eğitim ve teknoloji alanlarında destek sağladık. Ekonomiye katılmaları ve hayallerine ulaşmaları için birlikte çalıştık. Bugün girişimci kadınlarımızın çok daha güçlü ve geleceğe umutla bakabiliyor olmalarının mutlu gururunu yaşıyoruz” dedi.

Turkcell girişimcilere eğitim desteği de veriyor
Eylül 2012’den bu yana toplumsal hayatta kadınların rolünü geliştirmenin önemine verdiği değerle Turkcell’in kadın girişimciler için desteği sadece krediyle sınırlı kalmadı. Hayallerindeki yaşama kavuşmaları amacıyla bugüne kadar 68 bin 500 kadına eğitimler de verildi. Kullandıkları mikrokredinin yanı sıra Turkcell’in iletişim ve teknoloji desteğini de arkalarına alarak güçlenen girişimci kadınlar iki yıl boyunca iş hayatı, teknoloji ve pazarlama alanlarında eğitimler alarak iş kurdu ya da işlerini büyüttü. İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Samsun, Sinop, Denizli, Şanlıurfa, Tokat ve Aydın olmak üzere 10 ilde 11 ayrı programla 500 girişimci kadına Özyeğin Üniversitesi eğitmenlerinin katkılarıyla yüz yüze eğitimler düzenlendi. Daha etkin ve başarılı bir iş hayatı için temel bilgiler içeren, girişimci kadınların kişisel gelişimlerine ve iş dünyasındaki vizyonlarına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen yüz yüze eğitimlerin yanı sıra Turkcell’in Mobil Eğitim altyapısı kullanılarak kadınlarımıza online eğitim imkanı da sunuluyor. Projeye dahil olan girişimci kadınlara eğitimler verilmeye devam ediliyor.

Mikrokredi alan kadın girişimciler 10 bin kişiyi iş sahibi yaptı
Turkcell, Türkiye’de ilk defa sosyal borçlanma modelini hayata geçirerek kadınların gelir getirici işler yapması için küçük sermaye desteği sağladığı mikrokredi sistemiyle “Güçlü Kadın, Güçlü Türkiye” hedefinde ilerlemeye devam ediyor. Ekonomiye Kadın Gücü projesi ile kadınların daha çok üreterek ülke ekonomisine katılması, hayallerini büyüterek aileleri ve geleceği için yatırım yapması projenin temel amacı. Bu amaç doğrultusunda iki yıl içinde 4 bin 224 işletme açan kadın girişimcilerin yarattığı istihdam 9 bin 831 kişiye ulaştı.

Üreten kadınların el emekleri internet mağazasında
Projeden faydalanan girişimci kadınların el emeği göz nuru ürünleri, yoğun ziyaretçi trafiğine sahip e-ticaret sitesi [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ile yapılan işbirliği sonucu açılan Turkcell El Emeği mağazasında da sergileniyor. İstanbul’dan Hakkari’ye, Trabzon’dan Kütahya’ya Türkiye’nin pek çok yerinden girişimci kadının yöresel ürünleri bu işbirliği sayesinde vitrine çıkarak milyonların beğenisine sunuluyor.

Kadınlarımıza ek gelir imkanı
Turkcell, “Ekonomiye Kadın Gücü” projesi kapsamında dünyada öne çıkan “sosyal işletmecilik” modelini de başlatarak dar gelirli girişimci kadınlara önemli bir kazanç kapısı daha açtı. Mikrokredi alan 70 bin kadının kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamak amacıyla ek gelir getirici faaliyette bulunmaları için projeye özel ürünler tasarladı. Böylece kadın girişimciler kendilerine özel tasarlanan TL dakika veya TL kontör kartlarını satarak aile bütçelerine katkıda bulunma imkânı yakaladı. Ekonomiye Kadın Gücü’nün girişimci kadınları mikrokredi desteğinin yanı sıra ilave gelir imkânına da kavuşmuş oldu. Projenin pilot uygulaması, Aralık 2013’te Diyarbakır, İzmir, Eskişehir, İstanbul ve Aydın olmak üzere beş ilde hayata geçti. Yoğun ilgi görmesi ve başta Diyarbakır’da olmak üzere yüksek satış rakamlarına ulaşılması sonucunda Ocak 2014’te TİSVA’nın faaliyet gösterdiği 69 şehre yayıldı. Sürdürülebilir kalkınmaya yönelik olarak kadınları iş sahibi yapan bu model kapsamında kısa süre zarfında kadınların kart siparişi toplamda 33 bine ulaştı.


Tüm dünyada ödülleri topladı
Mart 2013’te Turkcell, “Ekonomiye Kadın Gücü” de dahil olmak üzere “kadın odaklı” öncü projeleriyle Birleşmiş Milletler tarafından dünyaya örnek gösterildi. “Ekonomiye Kadın Gücü” projesi 2013’te halkla ilişkiler alanında en prestijli organizasyonlardan biri olarak kabul edilen IPRA Altın Küre Ödülleri’nde iki ödüle layık görüldü. Proje öncelikle “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde birinci oldu. Ardından ödül alan diğer 29 kategori içinde de IPRA Büyük Ödülü’ne layık görüldü. Yine, mobil iletişim dünyasının en önemli ödülleri arasında yer alan Mobile Excellence Awards’ta (MEA-Mobil Mükemmeliyet Ödülleri), “Sosyal Farkındalık” kategorisinde birincilik kazanan Ekonomiye Kadın Gücü, son olarak Ekim ayında Londra’da düzenlenen Ethical Corporation Responsible Business Awards’ta “En Etkili Toplumsal Yatırım” kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu.

Ekonomiye Kadın Gücü hakkında
Turkcell, 2012 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğinde dar gelirli, girişimci kadınlar için cepten kalkınma seferberliği başlattı. Ekonomiye Kadın Gücü adlı seferberlik sayesinde dünyada ilk defa bir mobil operatör, bir mikrofinans kuruluşuyla ortak ‘sosyal borçlanma’ modelini hayata geçirmiş oldu. Turkcell’in teknolojisiyle güçlendirilen sosyal borçlanma modeli sayesinde dileyen herkes dar gelirli kadınlara 1 yıl vadeli borç verebiliyor ya da bağış yapabiliyor. Turkcell projeye 400 bin TL katkı vererek başladı. Sosyal borçlanma modeli sayesinde gelen destek 1 milyon TL’nin üzerine çıktı. Şu anda 70 bin kadın mikrokrediden faydalanıyor.
Projeye destek vermek isteyen herkes operatörü ne olursa olsun, FON yazıp 5886’ya SMS göndererek proje havuzuna 5 TL bağış yapabiliyor. Ayrıca [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] üzerinden de (havale/EFT, kredi kartı, Turkcell Cüzdan ) dar gelirli girişimci kadınları desteklemek mümkün.deltafx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Turkcell’in “Ekonomiye Kadın Gücü” projesine İngiltere’den büyük ödül deltafx Bilişim Haberleri 0 02 Ekim 2014 14:12
Ekonomiye Kadın Gücü’nden Anneler Günü deltafx Bilişim Haberleri 0 10 Mayıs 2014 00:37
Ekonomiye Kadın Gücü ürünleri n11.com’da deltafx Bilişim Haberleri 0 15 Nisan 2014 14:22
“Ekonomiye Kadın Gücü” eğitimleri son kez İstanbul’da deltafx Bilişim Haberleri 0 15 Ocak 2014 15:48
Pet Şişelerle Ekonomiye 124 Milyon Lira Katkı hasanmane Güncel Haberler 0 17 Kasım 2013 12:07

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:18.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750