Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Teknoloji > Bilim ve Teknoloji > Bilişim Haberleri


Turkcell’den Samsunlu girişimci kadınlara tam destek

Bilişim Haberleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 24 Eylül 2014   #1
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 23 Aralık 2013
Mesajlar: 605
Konular: 584
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 610
Rep Derecesi : deltafx is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 1
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Turkcell’den Samsunlu girişimci kadınlara tam destek

Turkcell, Samsunlu gazeteciler ile girişimci kadınları bir araya getirdi

Turkcell’den Samsunlu girişimci kadınlara tam destek

Kadınların güçlendirilmesine yönelik projeleriyle Birleşmiş Milletler tarafından dünyaya örnek gösterilen Turkcell, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle kadınların ekonomik üretime katılımını artırmak amacıyla hayata geçirdiği “Ekonomiye Kadın Gücü” projesi kapsamında Samsunlu gazetecilerle bir araya geldi. Projeyle ilgili bilgilerin aktarıldığı toplantıda Samsunlu girişimci kadınlarla buluşan gazetecilere Samsun’a özel bilgiler de verildi.
Turkcell, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle kadınların ekonomik üretime katılımını artırmak amacıyla hayata geçirdiği “Ekonomiye Kadın Gücü” projesi kapsamında Samsun’da bir basın sohbet toplantısı düzenledi. Samsunlu kadın gazetecilerin ve girişimci kadınların katılımıyla projeye dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen toplantıda Ekonomiye Kadın Gücü projesinde gelinen nokta ve Samsun iline özel bilgiler paylaşıldı.

Samsun’da kullanılan kredi miktarı yıllık 800 bin TL
Samsun Hampton Hilton Otel’de Turkcell Kurumsal Sosyal Sorumluluklar Müdürü Aslı Ünlü’nün ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısında, Samsun’da kadın girişimcilerin kendi ayakları üzerinde durmasına destek olmak amacıyla açılan şube sayısının 4, Ekonomiye Kadın Gücü Projesi’nden faydalan üye sayısının 1500, kullanılan mikrokredi miktarının yıllık ortalama 800 bin TL olduğu açıklandı. Turkcell’in mikrokredi desteğinin yanı sıra iletişim ve teknoloji gücünü dar gelirli girişimci kadınlarla buluşturmak için yola çıktığı projede Türkiye’nin dört bir tarafında 70 bin kadına destek veriliyor.

Aslı Ünlü: “Amacımız kadınlarımızı iletişim ve teknoloji gücümüzle desteklemek”
Toplantıda proje hakkında açıklamalar yapan Turkcell Kurumsal Sosyal Sorumluluklar Müdürü Aslı Ünlü, “Türkiye’de kadınların işgücüne katılımı ve toplumsal hayattaki rolünün daha etkin olması için fırsat eşitliğini her alanda önemsiyor, kadınlarımızın güçlenmesini destekleyen projeleri hem bizzat yürütmeye hem de içinde olmaya özen gösteriyoruz. Bu kapsamda Eylül 2012’de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı himayesinde, TİSVA işbirliğiyle Ekonomiye Kadın Gücü projemizi hayata geçirdik. Ekonomiye Kadın Gücü ile şu anda 70 bin kadınımıza destek sağlıyoruz” dedi.

Samsun’da projeye yoğun bir ilgi olduğunu vurgulayan Aslı Ünlü sözlerine şöyle devam etti: “Samsun’da 1500 kadın projemizden faydalanıyor. Girişimci kadınlarımız, el işinden takı tasarımına, dokumacılıktan terziliğe ve restoran işletmeciliğine örnek teşkil edecek pek çok çalışma ortaya koyuyor. Bugün sizleri el emeği, göz nuru ürünler yaratan girişimci kadınlarımızla bir araya getirmek ve bu kadınlarımızın hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için daha çok seslerini duyurmak istedik. Kısa sürede emeklerinin karşılığını alacağına yürekten inandığım, hem kendi hem de çevresindeki insanların hayatlarında önemli farklar yaratan girişimcilerimizi cesaretlerinden dolayı bir kez daha kutluyorum. Türkiye’nin [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] sitesi üzerinden daha fazla destekle bu projeyi büyüteceğine inancımız tam” dedi.

500 girişimci kadın eğitim aldı
Turkcell bugüne kadar İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Samsun, Sinop, Denizli, Şanlıurfa, Tokat ve Aydın olmak üzere 10 ilde 11 ayrı programla toplam 500 girişimci kadına Özyeğin Üniversitesi eğitmenlerinin katkılarıyla eğitimler verdi. Daha etkin ve başarılı bir iş hayatı için temel bilgiler içeren, girişimci kadınların kişisel gelişimlerine ve iş dünyasındaki vizyonlarına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen yüz yüze eğitimlerin yanı sıra Turkcell’in Mobil Eğitim altyapısıyla da ek katkılar sağlandı.

Girişimci kadınların ürünleri N11.com’da
Projeden faydalanan girişimci kadınların el emeği göz nuru ürünleri n11.com’la yapılan işbirliği sayesinde milyonların beğenisine de sunulmuş durumda. Ekonomiye Kadın Gücü projesinden aldıkları mikrokrediler ile ürettikleri eşsiz güzellikteki ürünler N11.com’da açılan Turkcell El Emeği Mağazası’nda sahiplerini bekliyor.

Samsun’da örnek başarı öyküsü
Mikrokrediden faydalanarak iş sahibi olan ve işlerini büyüten Samsunlu Hatice Düdükçü, Nazike Aşık ve Nuran Güngör’ün hikayeleri mikrokredi sisteminden yararlanmak isteyen diğer kadın girişimcileri cesaretlendirecek ve onlar için örnek oluşturacak nitelikte...


Ahşaptan minyatürler üretiyor
Hatice Düdükçü:
“1968 Çilader kasabasında doğdum. Lise mezunu, evli ve üç çocuk annesiyim.
Eşim Salıpazarı ilçesine bağlı Cevizli köyünde 25 yıldır imam olarak görev yapıyor. Köyde camiinin lojmanında oturuyoruz. Lojmanın giriş kısmını atölye olarak kullanıyoruz. Mikrokredi ile 2012 yılında tanıştım. Aldığım 700 TL temel kredi ile yakma makinesi aldım. Aldığım yakma makinesi ile tablolar yapıyorum. Yaşadığımız köyde ceviz, kestane, kayın ve fındık ağacı bol miktarda bulunuyor. O sebeple köyde ahşap evlere yöre insanının kışlık kuru yiyeceklerini kemirgen hayvanlardan saklamak için serenderlere, hayvanlarının kışlık yiyeceklerini muhafaza ettikleri samanlıklara ve kağnı arabalarına rastlamanız mümkün.
Eşim ve ben köylümüzün yaşam tarzından esinlenerek yok olan değerlerimizi geleceğe taşımak için ahşaptan minyatürlerini yapmaya başladık. Ahşap evlerin çatılarını çam kozalağından, gövde kısmını kestane ağacından yapıyoruz. Serenderin ise gövde kısmında kestane ve fındık ağacı kullanıyor, çatı kısmını da sac ve çam kozalağından üretiyoruz. Samanlığı genelde fındık ağacı, kağnı arabasını da kestane ağacından yapıyoruz. Önceleri eşe dosta hediye olarak yapıyorduk tüm bunları. Şimdi ise mikrokredi sayesinde ticaretini yapıp para kazanıyoruz.”


Cecim kilim yapımını genç kuşaklara öğretmek istiyor
Nazike Aşık:
“1972 Ayvacık doğumluyum. İlkokul mezunu, evli ve beş çocuk annesiyim. Eşim inşaat işçisi olarak çalışıyordu. Geçirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı iş yapamaz hale geldi. Ev hanımı olduğum için bir gelirim yoktu ve çiftçilikle uğraşmak giderlerimizi karşılamaya yetmemeye başladı. Ben de çocuklarım ve ailemin ekonomisi için bir şeyler yapmaya karar verdim. 2004 yılında küçük bir sermaye ile kendime küçük bir tuhafiye dükkanı açtım. Ayvacık merkezde böylelikle kendi işimi kurmuş oldum, oradan kazanmış olduğum parayla evimin ekonomisine katkıda bulundum. 2012 yılında mikro finansla da kardeşim aracılığıyla tanıştım. Bu krediyle cecim kilimi işine el attım ve evimde yapmaya başladım. Bu kilimleri insanlar kilim olarak da, dekoratif süs malzemesi olarak da evlerinde kullanabiliyor. Yörede bunu seccade hatta yöresel çanta olarak da kullananlar da var. Hedefim hem tuhafiye dükkanımda işlerimin ilerletmek hem de geleneksel el sanatımız olan cecim kilimini gençlere de öğreterek ilerlemek.”

Halk eğitim merkezinde engellilere zembil sanatını öğretiyor
Nuran Güngör:
“1969 Samsun Alaçam doğumluyum. Evimizin geçimi konusunda ve çocuklarımızın eğitimi için eşime destek olmak amacıyla çalışmaya karar verdim. Halk eğitim merkezinin açtığı zembil kursuna gittim ve başarıyla tamamladım. Halk eğitimde öğretmenlik düzeyine eriştim. Ürünlerimi daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyordum. Bu nedenle daha çok malzeme almaya ihtiyacım vardı. Bu süreçte arkadaşlarımdan kadınlara destek sağlayan Ekonomiye Kadın Gücü projesini duydum ve ilk defa 700 TL mikrokredi aldım. Şimdi yaptığım zembilleri halk eğitim merkezimizde, kermes ve etkinliklerde satıyorum. Bu sanatı engellilere de öğretmeye başladı. Hayalim birlikte daha çok üretip satabileceğimiz bir dükkanımızın olması.”


Ekonomiye Kadın Gücü hakkında:
Turkcell, 2012 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğinde dar gelirli, girişimci kadınlar için cepten kalkınma seferberliği başlattı. Ekonomiye Kadın Gücü adlı seferberlik sayesinde dünyada ilk defa bir mobil operatör, bir mikrofinans kuruluşuyla ortak ‘sosyal borçlanma’ modelini hayata geçirmiş oldu. Turkcell’in teknolojisiyle güçlendirilen sosyal borçlanma modeli sayesinde dileyen herkes dar gelirli kadınlara 1 yıl vadeli borç verebiliyor ya da bağış yapabiliyor. Turkcell projeye 400 bin TL katkı vererek başladı. Sosyal borçlanma modeli sayesinde gelen destek ise 1 milyon TL’yi geçmiş durumda ve 70 bin kadın mikrokrediden faydalanıyor.

Projeye destek vermek isteyenler [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] (havale/EFT, kredi kartı, Turkcell Cüzdan ) üzerinden dar gelirli girişimci kadınlara katkıda bulunabiliyor.deltafx isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Çok şık kadınlara ne denir ? ::D Xen RuLer Zeka Soruları & Bilmeceler 1 05 Haziran 2014 16:49
Turkcell’den Gaziantepli girişimci kadınlara tam destek deltafx Bilişim Haberleri 0 18 Mart 2014 00:24
Apple ürünleri için anında teknik destek Turkcell’de deltafx Bilişim Haberleri 0 07 Mart 2014 15:40
Barodan şiddet gören kadınlara destek ATAK T-129 Güncel Haberler 0 25 Ocak 2013 16:05
Çalışan Kadınlara Müjde SansarSalvo Güncel Haberler 0 21 Ocak 2013 19:48

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 22:36.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750