Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Teknoloji > Bilim ve Teknoloji > Bilişim Haberleri


Turkcell Teknoloji Zirvesi bugün başladı!

Bilişim Haberleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 12 Kasım 2013   #1
Foxout - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 26 Nisan 2012
Mesajlar: 6.439
Konular: 4126
Rep Puanı: 104488
Rep Gücü: 6446
Rep Derecesi : Foxout has a reputation beyond reputeFoxout has a reputation beyond reputeFoxout has a reputation beyond reputeFoxout has a reputation beyond reputeFoxout has a reputation beyond reputeFoxout has a reputation beyond reputeFoxout has a reputation beyond reputeFoxout has a reputation beyond reputeFoxout has a reputation beyond reputeFoxout has a reputation beyond reputeFoxout has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 241
Ettiği Teşekkürler: 712
Standart Turkcell Teknoloji Zirvesi bugün başladı!

Turkcell Teknoloji Zirvesi bugün başladı!

Turkcell Teknoloji Zirvesi ilk gününde 5000’den fazla kişiyi ağırladı.

Türkiye’nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell’in, kurumsal müşterilerini ve iş ortaklarını en önemli fikir önderleriyle buluşturmak, deneyimlerin paylaşıldığı bir zihin jimnastiği platformu yaratmak ve iş dünyasını tüm dünyada yaşanan teknolojik dönüşüme davet etmek üzere düzenlediği Turkcell Teknoloji Zirvesi bugün başladı. Haliç Kongre Merkezi’nde 5000’in üzerinde katılımcının izlediği ilk gün etkinlikleri, 21. yüzyılın büyücüsü siber illüzyonist Marco Tempest’in büyüleyici şovuyla açıldı. Ardından ana konuşmacıların yer aldığı ana oturumlar ve 50 kadar paralel seans yer aldı. Fuaye alanında açılan teknolojik uygulamaların birebir deneyimlenebildiği standlar da büyük ilgi topladı.


Kocabaş: “İki günde 10 bin katılımcıyla iş hayatında büyümenin formülünü tartışıyoruz.”


Tekno-illüzyonist Marco Tempest’in nefes kesen gösterisin ardından sahneyi devralan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, “4 yıl önce 23 konuşmacı 800 katılımcı ile yola çıkmıştık, bugün 200 fikir önderini 100’ü aşan oturumda 2 gün boyunca buluşturacağımız Turkcell Teknoloji Zirvesi’ndeyiz. Konuğumuz olacak yaklaşık 10 bin kişi ile Turkcell’in İş’Te Teknoloji Hamlesi vizyonuna paralel olarak teknolojik dönüşümü mercek altına alacağız. En yeni teknolojileri tartışıp, iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin deneyimlerini paylaşıp, dünyanın önde gelen vizyonerlerinden heyecanla geleceği dinleyeceğiz. Turkcell olarak farklı ölçeklerdeki ve farklı ihtiyaçlara sahip yaklaşık 520 bin şirkete hizmet veriyoruz. Perakendeden sağlığa, enerjiden lojistiğe ekonomik sistem içinde var olan tüm sektörler için teknolojik çözümler sunuyoruz. Turkcell’li şirketler için en kaliteli iletişim olanaklarını sunmanın yanı sıra iyi bir iş ortağıyız. Birlikten kuvvet doğar, bizimle çalışmayı tercih eden şirketleri teknolojik dönüşümün yolunda bir adım öne taşımayı, başarı yolunda basamakları birlikte tırmanmayı hedefliyoruz” dedi.


Süreyya Ciliv: “Yeni dünyaya uyum sağlamanın yolu teknolojiyle inovasyondan geçiyor”


Zirvenin ana konuşmacılarından Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ise, içinde bulunduğumuz 50 yıllık dönemin insanlık tarihinde bir dönüm noktası olacağını vurgulayarak şirketler açısından yeni dünyayı doğru okumanın önemine dikkat çekti.
Ciliv şunları söyledi:

“Yeni dünyanın belki de en önemli olayı mobil internetin insanlığa etkisi. Bilgiye ulaşmak çok önemli. Teknoloji devriminin geliştirdiği bu yeni dünyada kurum ve şirketlere çok önemli görevler düşüyor. Teknoloji ve inovasyonla farklılaşmak kilit önem taşıyor. Bu yeni dünyayı iyi okuyanlar hızla yükselebiliyor, okuyamayanlar ise yok oluyor. Bugün artık her yer ofis haline geldi, akıllı telefonlar yeni iş bilgisayarlarımız. Bu nedenle şirketlerin, kritik işleri ve uygulamaları için üstün network platformuna ihtiyacı var. Network kesilince bilişim duruyor, bulut duruyor, M2M duruyor. Biz Turkcell takımı olarak tüm müşterilerimize güçlü, çevik ve akıllı network ayrıcalığını sunuyoruz. Yeni network’e; yani fiber ve mobil entegrasyonuna yaptığımız yüksek yatırım sayesinde kapsama, kalite ve hızda güçlü ve üstün hizmet sunuyoruz. Seyyar istasyonlarımız, proaktif hazırlıklarımız ve afet-acil durum yönetimi konusundaki uzman ekibimizle çevik bir network deneyimi yaşatıyoruz. Network’ümüzü cihaza göre optimizasyon gerçekleştirerek, trafiği içeriğe göre yöneterek akıllı hale getiriyoruz. Başlattığımız İş’te Teknoloji Hamlesi ile, şirketlerin işlerine odaklanmalarını, teknolojiyle inovasyonu yakalamalarını hedefliyoruz. Elinizdeki en büyük kaynak bilgi ve teknoloji ile inovasyon. Turkcell olarak bizim odak noktamız inovasyon. Bunu siz de yaptığınız zaman, inovasyonu odağınıza aldığınız zaman başarı sizden kaçamaz.


Arciniega: “Turkcell, Türkiye’deki teknoloji gücünü şekillendiren lider”
Turkcell Teknoloji Zirvesi’nin ilk gününde ana konuşmacı olarak yer alan Microsoft Başkan Yardımcısı Alberto Arciniega, konuşmasında Turkcell’in, Türkiye’deki teknoloji gücünü şekillendirmede lider olduğunu vurguladı. Geleceğin başarılı şirketlerinin bugün doğru teknolojileri seçenler olacağının altını çizen Arciniega,“Geleceğin şirketlerini şekillendiren mega trendler mobil iletişim, sosyal ağlar, büyük data analizi ve bulut bilişim olacak. İşte bu noktada bugün şirketiniz için yaptığınız teknoloji seçimleriniz, gelecekte ne olacağınız noktasında anahtar bir öneme sahip” dedi.


Fuaye alanındaki uygulama standları büyük ilgi gördü


Turkcell Teknoloji Zirvesi’nin ilgi odaklarından biri de fuaye alanında yer alan Akıllı Şehir standları oldu. Akıllı fare kapanı, sim kartlı otomat makineleri, Akıllı Bahçe projesi, sokak aydınlatması ve enerji yönetimi sunumları, reaktif enerji servisi sunumu, Turkcell Connected Car Platform ve M2M teknolojisine sahip Kırcı jeneratörlerinin sergilendiği standlar gün boyu davetlilerin akınına uğradı.
Turkcell, Zirve boyunca fuaye alanında oluşturulan özel standda 150 Mbps’e varan Long Term Evolution (LTE) teknolojisini deneme fırsatı da sunuyor. Dileyenler, 4G teknolojisiyle ilgili özel eğitilmiş teknoloji uzmanlarından da bilgi alabiliyorlar.


İlk gün 50’yi aşkın oturum gerçekleşti


Zirve’nin birinci gününde, “Akıllanan Makineler Şirketlere ve Türkiye’ye Kazandırıyor”, “Giyilebilir Teknoloji ve Mobil Güvenlik”, “Geleceğin Araçlarında Güvenli ve Keyifli Seyahatin Sırları”, “160 Karakter’den Yeni Pazarlama Açılımlarına, Big Data: İnovasyon, Verimlilik ve Farklılaşmaya Giden Anahtar”, “Akıllı Eğitimle Akıllı Gelecek”, “Türkiye’nin Enerjisi Akıllı Şebekeler ile Artıyor”, “Geleceği Yazanlar” başlıklı paralel oturumlarda 100’ün üstünde fikir önderi konuşmacı olarak yer aldı. Turkcell Superonline ve Turkcell Global Bilgi gibi Grup şirketlerinin üst düzey yöneticileri de panellerde moderatör ve konuşmacı olarak yer aldı. 50’yi aşkın paralel oturumun ardından Zirve’nin ilk günü Candan Erçetin’in verdiği konserle sona erdi.


Etkinlik ikinci gününde de aynı hızla devam ediyor


Turkcell Teknoloji Zirvesi’nin ikinci günü olan 13 Kasım’da ana konuşmacılar, Wired dergisinin kurucu editörü ve yaşayan en ilham verici teknologlardan Kevin Kelly ve Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş olacak. İş’te Teknoloji Hamlesi’nin derinlemesine masaya yatırılacağı ikinci günde “Önümüzdeki 10 Yıl” başlıklı oturumlarda perakende, sağlık, spor, enerji sektörleri ayrı ayrı, konunun uzmanları tarafından ele alınacak. Etkinlik, ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın teknolojik yenilikleri hicvedeceği İLERİTKNLJ gösterisi ile son bulacak.


Oturum ve röportajları tüm teknoloji meraklıları izleyebiliyor
Turkcell Teknoloji Zirvesi’ne katılma fırsatı bulamayanlar için teknolojik çözümler de düşünüldü. Etkinliği iki gün boyunca Twitter’da #TeknolojiZirvesi etiketi ile takip etmek, oturumları ve röportajları [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]adresinden etkinlik boyunca canlı olarak izlemek mümkün olacak.


Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde sergilenen yenilikçi ürün ve servisler:
Akıllı Kapan
 • Akıllı Kapan sistemi sayesinde, ilaç ve gıda üretim alanlarındaki kemirgen aktivitelerini, kimyasal kullanmadan elimine etmeyi sağlıyor.
 • Sıradan bir “kemirgen istasyonu” gibi görünen Akıllı Kapan, cihazın içindeki dedektör mekanizması sayesinde harekete duyarlı bir yapıya sahip. Cihaz, buradan aldığı mesajı ana üniteye yolluyor. Mesajlar, ana üniteden daha önce belirlenmiş cep telefonuna ya da e-posta adresine, sensörlerle tespit edilen hareketin bilgisini ulaştırıyor.
 • Böylece, Akıllı Kapan sayesinde kemirgen aktivitesine bir sonraki servis periyodunu beklemeden müdahale edilebiliyor. Sistem, operasyonel verimlilik ve müşteri memnuniyeti bakımından şimdiden önemli ölçüde fayda sağlıyor.
 • Genel olarak hizmet ve üretim tesislerinde, fabrikalar, depolar, oteller, alışveriş merkezleri ve hastanelerde kullanım potansiyeli mevcut.Sokak Aydınlatması ve Enerji Yönetimi

 • Akıllı Enerji ürünü ile sokak aydınlatması için kullanılan lamba ve aydınlatma direklerinin uzaktan açılıp kapanması, enerji tüketimlerinin anlık izlenmesi, kayıp ve kaçak analizlerinin yapılması, lambaların harita bazlı konumları, lambaların arıza durumlarının anlık izlenmesi, lambaların tekli ve toplu yönetimi, lambaların yönetimi ile sağladığı tasarrufun izlenmesi ve raporlaması yapılmaktadır.

İş Yeri Enerji Yönetimi
 • İş yerinin elektrik, su ve gaz tüketimleri, anlık izlenebildiği ve geçmişe dönük raporların alınarak enerji verimliliğinin sağlanabildiği bir üründür.
 • Elektrik, su ve gaz tüketimleri akıllı sayaçlar ve Turkcell M2M hatları sayesinde uzaktan takip edilebilmektedir.
 • Özellikle birden fazla iş yeri veya mağazası bulunan kurumsal elektrik tüketicilerinin mağazalarını ve iş yerlerinin enerji tüketimlerini karşılaştırarak enerji tasarruf tedbirlerinin alınmasını sağlayabilmektedirler.

Binek Araç:
 • VW ile yapılan iş birliği ve ortak ürün geliştirme çalışmaları ile araç içinde keyifli sürüş sağlamak amacıyla araçların Infotainment (araç için multimedia ekranı) ekranlarında çalışan Turkcell servisleri geliştirilmiştir.
 • Android işletim sistemi üzerinde geliştirilen akıllı uygulamalar ile sürüşün daha keyifli yapılması sağlanır.
 • Navigasyon düzenli olarak güncellenir ve trafik bilgisi içerir.
 • Sizin için önemli olan otopark ve benzin istasyonu noktalarını çok daha kolay bulup navigasyon ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • İstediğiniz sanatçının şarkılarını anında dinlemek için sadece adını yazmanız yetecek, Turkcell Müzik veya Spotfy’ı kullanarak online olarak dinleyebilecek ve favori şarkılarınıza ekleyebileceksiniz. Hatta aracı park ettiğinizde aynı ekrandan online TV izlemek bile mümkün olacak.
 • Aracınız arıza yaptığında tek dokunuş ile asistance merkezinden adresinizi tarif etme zorunluluğu olmadan yardım gönderilebilecek.
 • Bu platfom ile araçtan anlık olarak tüm arıza ve problemlere ilişkin bilgiler bilgiler VW Servis merkezine gönderiliyor, böylece oluşabilecek arızaların önüne geçiliyor.

Elektrikli Araç:
 • Elektrikli araçların en önemli ihtiyacı olan şarj durumunu yönetme ve şarj etme konusunda Turkcell Akıllı Araç Platformu hem şarj bilgisini anlık olarak telefondan takip etmenizi, hem aracın konumunu gözlemlemenizi sağlar.
  • Turkcell Akıllı Araç Platformu ile ayrıca şarj istasyonu rezervasyonu yapma, şarj sonrasında otomatik ödeme yapma gibi bir çok ilave kolaylıkla geleceğin otomobillerini kullanmak çok daha kolay hale gelecek.
  • Bu platfom ile araçtan anlık olarak tüm arıza ve problemlere ilişkin bilgiler servis merkezine gönderilmekte, böylece oluşabilecek arızaların önüne geçilmektedir.Akıllı Motosiklet:
 • Güvenlik konusunun çok daha hassas olduğu motosiklet dünyası için yeni Turkcell ürünü Akıllı Motosiklet.
 • Motosikletinizden anahtarınızı çıkarıp uzaklaştığınızda anahtarlığınızdaki özel akıllı tag ile motosiklet kendisini güvenlik moduna alır.
 • Eğer siz uzaklaştıktan sonra herhangi bir darbe veya dokunma gerçekleşirse bunu anında cep telefonunuzu uyarı olarak iletir.
 • Motorunuz bir yabancı tarafından hareket ettirilirse veya çekici tarafından çekilirse bu durumda çekilme uyarısı vererek anında haberdar olmanızı sağlar.
 • Motosikletlerin devrilmesi veya düşmesi, hatta kaza yapması da sık yaşanan bir durumdur. Bu nedenle Turkcell’in akıllı altyapısı ile eğer motosiklet ile kaza yaparsanız veya motosikletiniz devrilirse bu durumda sistem otomatik olarak sizin cep telefonu uygulamasında tanımladığınız numaralara kaza/devrilme bilgisini lokasyon bilgisi de içerecek şekilde iletir. Böylece sevdiklerinizin bu durumdan anında haberi olur.
Akıllı Durak:
 • Toplu ulaşımın en büyük problemi otobüsün ne zaman geleceğini bilememektir. Turkcell M2M altyapısı ve M2M SIM kartları kullanılarak geliştirilen Akıllı Durak sistemi ile cep telefonunuzdan istediğiniz duraktan hangi aracın geçtiğini anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.
 • Durak numarasını SMS olarak göndererek SMS olarak da bu bilgileri öğrenebilirsiniz.
 • Herhangi bir durağa geldiğinizde duraktaki akıllı ekrandan gelecek otobüslerin hangileri olduğunu, kaç dakika sonra geleceğini görebilir böylece hayatınızı çok daha kolay planlayabilirsiniz.Akıllı Otopark:
 • Yol kenarında boş park yeri bulmak giderek zorlaşırken, Turkcell Akıllı Otopark altyapısı ile açık alanda yol kenarındaki otopark alanlarının dolu mu yoksa boş mu olduğu anında bilinebiliyor.
 • Böylece otopark aramak tarih oluyor, boş alanlar çok daha kolay şekilde bulunabiliyor.

Belediyeler otopark alanlarını çok daha etkinFoxout isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16 Kasım 2013   #2
Bouboum Killer
DeccaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 15 Kasım 2013
Bulunduğu yer: Bursa
Mesajlar: 801
Konular: 270
Rep Puanı: 4520
Rep Gücü: 806
Rep Derecesi : DeccaL has a reputation beyond reputeDeccaL has a reputation beyond reputeDeccaL has a reputation beyond reputeDeccaL has a reputation beyond reputeDeccaL has a reputation beyond reputeDeccaL has a reputation beyond reputeDeccaL has a reputation beyond reputeDeccaL has a reputation beyond reputeDeccaL has a reputation beyond reputeDeccaL has a reputation beyond reputeDeccaL has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 11
Ettiği Teşekkürler: 10
DeccaL isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Turkcell Teknoloji Zirvesi bugün başladı!

Sağol.Üye Profil Bilgileri
ForumZero Bizim Başladığımız Ve Büyüdüğümüz Yerdir !...
DeccaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Başbakanlık'ta Suriye zirvesi! Thor Güncel Haberler 0 24 Temmuz 2013 18:40
G20 Zirvesi'nde Başbakan Erdoğan'ı da dinlediler mi? tahabey72 İnternet Haberleri 0 18 Haziran 2013 12:50
Sosyal ağ zirvesi başlıyor! Gökhan Bilim ve Teknoloji 0 22 Nisan 2013 17:49
Suriye Zirvesi Sonrası Flaş Açıklamalar KONYALI Güncel Haberler 0 21 Nisan 2013 15:27
3. Arap Zirvesi Riyad'ta toplanıyor ATAK T-129 Güncel Haberler 0 21 Ocak 2013 21:35

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 12:38.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750