Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Teknoloji > Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Bilim ve Teknoloji Hakkında Herşey Haberler, Yenilikler


Nokia Imaging SDK artık geliştiricilere açık!

Bilim ve Teknoloji


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 15 Temmuz 2013   #1
Dyrus Qalp
Team SoloMid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 10 Şubat 2013
Bulunduğu yer: Gıbrıs
Mesajlar: 6.666
Konular: 1657
Rep Puanı: 66744
Rep Gücü: 6672
Rep Derecesi : Team SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 342
Ettiği Teşekkürler: 477
Team SoloMid - AİM üzeri Mesaj gönder
Standart Nokia Imaging SDK artık geliştiricilere açık!
Nokia Lumia 1020’yi tanıtmasının ardından, Nokia akıllı telefon görüntüleme teknolojisinin sınırlarını zorlayan bir dizi heyecan verici uygulamayı da ilk kez görücüye çıkardı.

Hipstamatic, Path, Vyclone, SNAPCAM, Panagraph, Yelp, CNN ve Foursquare, yeni Nokia Imaging SDK (Software Development Kit – Yazılım Geliştirme Paketi) sayesinde cihaz için eşsiz uygulamalar yaratan geliştiricilerden sadece birkaçı. Ayrıca sevilen kişisel dergi uygulaması Flipboard da Windows Phone’a gelecek olan uygulamalar arasında.

Nokia Uygulama Geliştirici Kıdemli Başkan Yardımcısı Marco Argenti, “Kullanıcılar artık her zamankinden daha fazla görüntü çekip, düzenleyip, paylaşacaklar. Nokia Lumia 1020 ile sektöre görüntüleme konusunda yeni bir standart getirmiş oluyoruz; bu deneyim insanları detaylara daha da fazla yaklaştıracak. Ekosistemimiz ile yenilikçiliğin sınırlarını zorlayacak; eşsiz uygulama deneyimleri için Microsoft’la ve en önemli uygulama geliştiricilerle yakın işbirliği kuracağız” dedi.

Nokia Imaging SDK, Nokia’nın Smart Camera ve Creative Studio gibi kendi görüntüleme uygulamaları için kullandığı teknolojiyle oluşturuldu. SDK, uygulamalarında Nokia Lumia 1020’nin görüntüleme becerilerinden üst seviyede faydalanabilmeleri için geliştiricilere benzersiz esneklik sağlıyor. Geliştiriciler filtreler oluşturma, görüntülere efektler ekleyip düzenleme gibi özellikleri uygulamalarına dahil ederek, kullanıcılara fotoğrafları anında kişiselleştirme veya o anı farklı biçimlerde yeniden yorumlama imkanı sunuyor.

SDK, developer.nokia.com adresinde bulunabiliyor ve 50’den fazla efekt, filtre ve fotoğraf geliştirme özelliği de pakete dahil! Bu SDK ile geliştiriciler, çarpıcı sonuçlara ulaşmak için görüntü verisini daha etkin biçimde işlemeye imkan tanıyan Nokia’nın Random Access JPEG teknolojisini kullanarak, kullanıcıların çektikleri fotoğraflardan daha fazla yararlanabilmelerini sağlayabilirler. Geliştiriciler ayrıca, SDK halihazırda görüntü işleme ve efektler konusunu büyük oranda çözdüğü için inanılmaz derecede hızlı ve akıcı kullanıcı deneyimi sunabilirler.

Nokia, Nokia Future/Capture yarışmasını da developer.nokia.com/futurecapture adresinde duyurdu. Bu yarışma, Nokia Lumia 1020’deki akıllı telefon görüntüleme teknolojisinin sınırlarını zorlayarak yaratıcı uygulamalar ve akıllı çözümler yaratmaları için geliştiricileri teşvik etmeyi amaçlıyor.

Nokia geliştiricilere, Nokia Lumia akıllı telefonlardaki kullanıcı deneyimini değiştirmek için benzersiz uygulamalar yaratmaları konusunda yardım ediyor.

Flipboard

Bu yıl içinde Flipboard, bu sevilen kişisel dergi uygulamasının Windows Phone ile çalışan Nokia cihazları için özel olarak tasarlanan ve geliştirilen yeni bir sürümünü piyasaya sürecek. Windows Phone’daki Flipboard ile okurlar, haberleri ve önemsedikleri güncellemeleri tek bir yerde bulabilecek; hayal edebilecekleri her konudaki dergiyi keşfedip, oluşturup, paylaşabilecekler.

Flipboard’ın Baş Teknoloji Yöneticisi Eric Feng, “Nokia’nın güzel görüntülere olan bağlılığı, Flipboard deneyimini dünya çapındaki Windows Phone’lara taşıma konusunda onu ideal bir ortak kılıyor” dedi.

Hipstamatic Oggl PRO

Hipstamatic Oggl PRO, onu orijinal Oggl uygulamasından ayıran yeni bir kullanıcı ara yüzüyle birlikte Nokia Lumia 1020 için özel olarak tasarlandı. Ayrıca muhteşem Histamatic Oggl PRO, anlattığınız öyküye yaratıcı bir yaklaşım getirecek manüel odaklama ve pozlama, farklı açı çekimleri ve otomatik-düzleme ile çift çekim özelliklerine de sahip. Hipstamatic Oggl PRO ayrıca orjinal Oggl çekim ve iyileştirme özellikleriyle donatıldı; böylece kullanıcılar kolayca fotoğraf çekip düzenleyebiliyor, Instagram, Facebook, Twitter, Flickr ve Tumblr gibi sosyal ağlarda fotoğraflarını paylaşabiliyor.

Hipstamatic CEO’su Lucas Buick, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Nokia, kamera deneyimini yukarı taşıyan bir akıllı telefon ortaya koyan ilk donanım üreticisi ve böylesi yetenekli bir donanım ekibiyle birlikte çalışmak çok heyecan verici. Lumia 1020’de yer alan Hipstamatic Oggl Pro inanılmaz fotoğraflar üretiyor ve fotoğrafçıya benzersiz bir akıllı telefon kamera kontrolü sağlıyor.”

Path

Path sizi arkadaşlarınıza ve ailenize yakınlaştıracak şekilde tasarlanmış özel bir ağ ve artık Windows Phone’da da var. Sadece Nokia Lumia cihazlarında bulunan Path ile Nokia, 50’den fazla ücretsiz ve seçkin filtre efekti sunuyor; bunun yanı sıra yüksek çözünürlük ve derin zoom görüntüleme yetenekleri de, kullanıcıların özel anlarını ve sanatsal çalışmalarını çekip paylaşmalarını sağlıyor. Path kullanıcıları, ayrıca bulundukları yerleri, dinledikleri müzikleri ya da izledikleri filmleri, düşüncelerini ve yaşadıklarını paylaşabiliyor, özel mesajlarla sohbet edebiliyor ve Path mağazasından seçtikleri eğlenceli çıkartmalarla tek kelime etmeden duygularını ifade edebiliyor.

Path’ın CEO’su ve Kurucu Ortağı Dave Morin, “Nokia, küresel ölçekte uzun bir mobil teknoloji tarihine sahip – o tarihin bu bölümünde onlarla birlikte olmak heyecan verici. Windows Phone, Path’ın en çok talep edildiği platformlardan birisi. Nokia Lumia’nın inanılmaz derecede keskin kamerası, Path fotoğraflarının kaydettiği anlara hayat veriyor. Path’ı dünyanın her tarafındaki Windows Phone kullanıcılarına ulaştırmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Vyclone

Vyclone, Nokia Lumia 1020 kullanıcılarının ortak bir anın çoklu görüntülerini kolayca oluşturup senkronize edecekleri, düzenleyecekleri ve birleştirecekleri bir sosyal video platformu. Vyclone birden fazla kullanıcının çektiği her bir filmi tek bir videoda anında birleştiriyor.

Vyclone’un CEO’su ve Kurucu Ortağı David King Lanssman, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Nokia Lumia 1020’nin devrim niteliğindeki video zoom’unun benzersiz görüntü kalitesiyle eşleşmesinin avantajından faydalanıyoruz – bu iki özellikle Vyclone video çekimi, kesinlikle imkan ve çekim değerinin en üst seviyelerine ulaşacak. Bu alanda Nokia’nın ilk ortaklarından biri olmaktan büyük heyecan ve gurur duyuyoruz.”

SNAPCAM

Windows Phone’a özel SNAPCAM, yaşamda önemi olan anların fotoğraflı öykülerini oluşturup arkadaşlarla albümler paylaşmayı ve ardından sadece birkaç tıkla anılarınızın çarpıcı, tamamı renkli fotoğraflarını yaratmayı sağlayan ve hep keyfini sürebilmeniz için bunları kapınıza ulaştıran bir fotoğraf uygulaması.

SNAPCAM CEO’su Steve Hayward, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Her gün akıllı telefonlarla yüz milyonlarca fotoğraf çekiliyor ve Lumia 1020 ile artık özel anlarımızı muhteşem bir detay zenginliğiyle ölümsüzleştirebiliyoruz. Bununla birlikte, pek çok harika fotoğrafı da unutuyoruz; telefonlarda, sabit disklerde ve bulutlarda bırakıyoruz onları. SNAPCAM hızlı, kolay ve erişilebilir oluşuyla anılarınızın değerini biliyor.”

Panagraph.it

Nokia’ya özel olan Panagraph, küçük kutucuklarla tek bir görüntünün oluşturulduğu foto-mozaik görüntüler yaratmak için çoklu dokunuşlardan yararlanan, gelişmiş bir fotoğraf uygulaması. Bu uygulama, sosyal olarak paylaşılabilen ve büyük ölçekte basılabilen, yakalanan ana dair en uygun, çarpıcı görüntüleri oluşturuyor.

Panagraph.it’nin Kurucu Ortağı Tim Hogan, “Fotoğraf stüdyosunun zor doğası ile gerçek yaşam arasındaki çizgi artık çok daha ince. Nokia Lumia 1020, kullanıcıların yüksek çözünürlüklü görüntüleri çok daha spontan şekillerde çekmesine imkan tanıyor. Panagraph, kullanıcıların kendilerini ifade edebilmelerine ve o anları yepyeni bir biçimde yeniden canlandırmalarına imkan tanıyan özel fotoğraflar yaratarak Nokia Imaging SDK’nın yüksek doğruluk payını artırıyor.

Yelp

Yerel arama uygulaması Yelp, Nokia Lumia 1020 sahibi kullanıcılara kamera lenslerinden gerçek zamanlı Yelp yorumları ve yıldızlı derecelendirmeler ile kapsamlı bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekip paylaşabiliyor, Wallet ile Yelp’in satışa çıkan fırsatlarını görüntüleyebiliyor, sesli metin araması yapabiliyor ve Here Maps ile uygulamadan uygulamaya entegrasyon kullanabiliyor. Üstelik bunların tümünü Yelp uygulama deneyiminden çıkmadan yapabiliyor.

Yelp Ürün, Müşteri ve Mobil Başkan Yardımcısı Eric Signley, “Yelp’i Windows Phone 8’e taşırken Nokia’yla kurduğumuz işbirliğinden ve bu yeni platform aracılığıyla Yelp’in daha fazla kullanıcıya ulaşmasından büyük heyecan duyuyoruz. Yelp’in geniş yelpazedeki zengin kullanıcı odaklı içeriği, Nokia’nın muhteşem cihazlarıyla mükemmel örtüşüyor. Bu zengin, görsel mobil deneyim ile kullanıcıları büyük yerel fırsatlarla bağlantıya geçirmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

CNN

CNN, Windows Phone 8 üstündeki CNN uygulamasını Nokia Lumia 1020 için en üst seviyeye taşıyor. CNN’in güçlü haberleri, fotoğrafları ve videoları üstüne kurulması; panoramik arayüz ve uygulama aracılığıyla doğrudan iReport’a ulaşılması ile CNN, Nokia Imaging SDK ile pek çok özellik eklemiş oluyor.

CNN Digital Ürün Stratejisi Kıdemli Genel Müdürü Craig Kirkland konuşla ilgili şunları söyledi: “Windows Phone 8 için geliştirilen CNN uygulaması, kullanıcılara muhteşem bir haber ve bilgi deneyimi yaşatmayı sürdürüyor. CNN uygulaması aracılığıyla iReporter’cılar, Nokia Lumia 1020’nin kamerasıyla çektikleri daha yüksek kalitede fotoğrafları ve videoları paylaşabiliyorlar.”

Foursquare

Foursquare kullanıcıları yeni Nokia Lumia 1020 ile artık nerede check-in yaparlarsa yapsınlar yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebiliyor ve bunlara 50 yeni fotoğraf filtresinden birini uygulayabiliyor. Bu artırılmış fotoğraf becerileri, Foursquare’in gerçek deneyimlerini paylaşmak ve kaydetmek için sağladığı zengin araçları doğal bir tamamlayıcı niteliğinde. Telefon numaraları, adresler, çalışma saatleri gibi mevcut iş bilgilerinin yanı sıra yüksek kaliteli fotoğraflardan ticaretle uğraşan kişilerin Foursquare üzerindeki listelerine kadar pek çok bilginin eklenmesi, kullanıcıların hem yaşadıkları yerdeki hem de seyahat ederken harika yerleri keşfetmesine olanak tanıyacak.

Foursquare İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Holger Luedorf, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Foursquare’in misyonu kullanıcılarımıza nerede olurlarsa olsunlar ya da nereye giderlerse gitsinler en büyük faydayı sağlamak. Yerel iş sayfalarındaki fotoğraflar, kullanıcıların gidecekleri yere gitmeden önce bölgeyi araştırması için çok büyük bir kaynak. Nokia Lumia 1020’deki Foursquare uygulaması, kullanıcılarımıza izleyecekleri en basit yolu gösteriyor ve nerede olurlarsa olsunlar fotoğraflarını paylaşmalarını sağlayarak deneyimlerini detaylandırıyor ve henüz oraya gitmemiş Foursquare kullanıcıları için çok değerli bir kaynak oluşturuyor.”Üye Profil Bilgileri
Son, that's racist.

Team SoloMid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Xbox One'dan PC geliştiricilere kötü haber Revenge77 Oyun Haberleri 0 28 Haziran 2013 19:00
WeChat artık Nokia Asha'da! alamado Bilim ve Teknoloji 0 27 Haziran 2013 22:59
Nokia Symbian artık olmayacak alamado Bilim ve Teknoloji 0 14 Haziran 2013 16:49
Counter - Strike Online Artık Herkese Açık Castiel Counter-Strike Genel 0 14 Mayıs 2013 22:23
Açık tehdide açık tehdit AnoNyMouS13 Güncel Haberler 0 23 Nisan 2013 17:07

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:50.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750