Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Teknoloji > Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Bilim ve Teknoloji Hakkında Herşey Haberler, Yenilikler


Avea'nın 3 Aylık Geliri 917 Milyon Tl

Bilim ve Teknoloji


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 25 Nisan 2013   #1
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 26 Eylül 2012
Bulunduğu yer: MERSİN
Alter: 20
Mesajlar: 2.630
Konular: 1561
Rep Puanı: 3917
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : Gökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 29
Ettiği Teşekkürler: 16
Gökhan isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Avea'nın 3 Aylık Geliri 917 Milyon Tl- Finansal sonuçlarıyla 2012 yılını 7 alanda sektör lideri olarak kapatan Avea, 2013 yılının ilk çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını Avea CEO'su Erkan Akdemir evsahipliğinde düzenlenen basın toplantısında açıkladı. 2012 finansal sonuçları ile 2013 yılına hızlı bir giriş yapan Avea, bu yılın ilk çeyreğinde gelirini 917 milyon TL'ye çıkararak büyümede tavan yaptı.

Geçtiğimiz yıllarda sürdürdüğü liderliklerini, bu yılın ilk çeyreğinde de devam ettiren Avea; yüzde 27 akıllı telefon penetrasyon oranı, 21,9 TL ARPU ve yüzde 44 faturalı abone oranı ile 2013'ün ilk çeyreğini iddialı tamamladı. Avea, ilk çeyrekte numara taşımada net 277 bin abone ile lider oldu.

2013 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarına göre Avea'nın toplam geliri, bir önceki döneme göre yüzde 17'lik artışla 917 milyon TL'ye, EBITDA'sı ise yüzde 40 artışla 109 Milyon TL'ye yükseldi.

Abone sayısı 13,7 milyona; konuşma süresi ortalama 6 saate yükseldi! 2012'de Türkiye'nin en çok konuşturan operatörü olan Avea, 2013 ilk çeyrekte geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre konuşma süresini yüzde 7 artırarak 343 dakika'ya çıkardı.

2013'ün ilk çeyreğinde abone sayısını ise net 277 bin numara taşıma ile 13,7 milyona yükselten Avea, 5 milyon olan faturalı abonesini ise 2013 yılının ilk çeyreğinde 6 milyon'a yükselterek yüzde 44 faturalı abone oranıyla sektör liderliğindeki iddiasını sürdürdü.

Faturasız abone sayısını ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 7 artıran Avea, 7.2 milyon olan faturasız abone sayısını ise 2013 1. çeyreğinde 7.7 milyona yükseltti. 2012'yi pazarda en yüksek ARPU seviyesiyle kapatan Avea, 2013 1. çeyrekte abone başına gelirini (ARPU) ise 21,9TL'ye çıkartarak lider operatörü geride bıraktı.

Avealılar mobil interneti sevdi; data geliri ilk çeyrekte yüzde 55 arttı "Korkusuz" internet dönemini başlatan ve rekor artışlarla mobil internet gelirlerini yıldan yıla artıran Avea, 2013'ün ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 55 artışla 123 Milyon TL mobil internet gelirine ulaştı.

2013 Avea için hedefe kilitlendiği "tam yol" yılı olacak! Avea CEO'su Erkan Akdemir; "2012, 7 alanda zirve yaptığımız bir yıl oldu. Bunun sonucunda da 2013'e zirveden giriş yaptık. 2013 yılında rüzgarı arkasına alan Avea için 'tam yol' zamanı… Özellikle son 4 yıldır Avea daha fazla başarıya odaklı… Bu amaç doğrultusunda rekorlar kırmak ve daha fazlasını başarmak için 'İlk'lerin ve 'En'lerin peşinden gidiyoruz… 2013 yılının ilk çeyreğinde elde ettiğimiz sonuçlarla, hakim operatörü toplam tabanda büyümede, toplam gelir büyümesinde, akıllı cihaz penetrasyonunda, data gelir büyümesinde, yüzde 40 EBITDA büyüme oranıyla, faturalı-faturasız ve toplam ARPU'da yani toplam 8 farklı alanda geride bıraktık. Büyümede tavan yaptık" dedi. 2013 yılında hem sektörün hem Avea'nın büyüme trendine devam edeceğini kaydeden Akdemir, Avea'nın büyümesindeki en önemli faktörlerin; hayatı cebe sığdıran akıllı cihaz penetrasyonundaki ve mobil internet gelirlerindeki artışı olduğunu söyledi.

Ar-Ge'de işbirliklerimiz hem yurtiçinde hem yurtdışında devam etti Ar-Ge işbirliklerinin yurtdışında MIT, yurtiçinde ise Bilkent Üniversitesi ile devam ettiklerini anlatan Erkan Akdemir;"AveaLabs ile başlattığımız 'bir GSM şirketi olmaktan öte; geleceğe teknoloji üreten teknoloji şirketine dönüşüm' yolunda önemli adımlar attık. 'Değer' yaratmak için yeni işbirlikleri geliştirdik… Avea diğer konularda olduğu gibi Ar-Ge konusunda da oldukça iddialı. Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Bilkent Üniversitesi ile Avea-Bilkent Mobil İnovasyon Laboratuvarını hayata geçirdik. İki yıl önce sınırları kaldırarak teknolojinin kalbi MIT'ye uzanmış, MIT'nin know how'ını Türkiye'ye getireceğimizi söylemiştik. Bu yılbaşından bu yana İstanbul'u akıllı şehir yapmak için önemli çalışmalar yapıyor, MIT'yi özel sektör ile bir araya getiriyoruz. Eğitim, sağlık, eğlence ve lojistik gibi hayatın her alanına değer katacak teknolojilerin geliştirilmesi ve dijital şehirlerin oluşumuna katkı sağlayacak işbirliklerine bu yıl da devam edeceğiz" diye konuştu.

Avea müşteri çağrısına, 15 saniyede döndü Müşteri memnuniyetini arttırmak için Avea Müşteri Hizmetlerinde çalışan personel sayısını 2012 yılına göre yüzde 13 oranında artırarak, 3 bin kişiye çıkardıklarını kaydeden Avea CEO'su, bu yılın ilk çeyreğinde müşteri ile 50 milyon temas kurulduğunu söyledi. Akdemir; "Müşteriye dokunan yüzümüz olan müşteri hizmetlerimiz; 3 ay gibi çok kısa bir dönemde ödüllere doymadı. Çünkü Avea olarak şirket kültürümüzün odağına müşteri memnuniyetini koyduk. Bunun sonucunda da Uluslararası Stevie ödüllerinde 5 ödül birden kazandık. Dünya Tüketici Hakları Günü'nde Tüm Tüketiciler Derneği tarafından 'Yılın Markası' seçildik. Müşteri memnuniyet endeksinde yüzde 26'lık bir iyileşme sağladık. 2013 yılının ilk çeyreğinde müşterilerimizden gelen çağrıları saniyeler içerisinde cevapladık" dedi.

Avealı her yerde kazandı; 6,3 milyon TL tasarruf etti Bu yılın ilk çeyreğinde 11'i yeni olmak üzere toplam 30 marka ile 40 marka işbirliği yaparak 284 bin kullanımla Avealıların 6,3 Milyon TL tasarruf yaptığını açıklayan Akdemir, değer yaratan işbirliklerine imza attıklarını belirterek; "2012 sonuçlarımızda altını çizdiğimiz en önemli konulardan biri de 'Avea her yerde kazandırır' platformuydu. Müşterilerimize hayatın hemen hemen her alanında pek çok fırsatlar sunduk. Tekstilden yiyecek içeceğe; ulaşımdan zücaciyeye kadar birçok farklı sektörden markayla işbirliği yaptık. 283 bin katılım sayımızla, toplam katılım oranımızı 13'e; sağladığımız toplam faydayı ise 5'e katladık. Çünkü Avea, müşterileri için bir GSM operatöründen daha fazlası olmakta kararlı! İşbirliklerimiz 2013 yılının geri kalan zamanında da hız kesmeden devam edecek" dedi.

Yılın ilk üç ayında marka ortaklıklarının yanı sıra pek çok değer yaratan işbirliklerine de imza attıklarını ifade eden Akdemir sözlerine şöyle devam etti: "Bu yılın ilk ayı yeni nesil pazarlama yaklaşımını, teori ve pratikte birleştiren, 'Avea Pazarlama Okulu' projesini hayata geçirdik. Projemiz kapsamında pazarlamanın 'Superman"leri artık Avea Pazarlama Okulu'ndan mezun olacak. Türkiye'nin en köklü kurumlarından PTT ile yaptığımız işbirliğiyle, PTT'nin telefonu simgeleyen 'T'si Pttcell ile mobil olarak geri döndü. Kuruluşumuzun 8. yılında dünyanın en güçlü 25 mobil operatörünün yer aldığı GSMA Yönetim Kurulu'na girdik ve Şubat ayında ilk yönetim kurulu toplantısındaki yerimizi aldık." Mobil telekomünikasyon işbirliklerinde abone tabanında toplamda 1 milyon 400 bine ulaştı

Mobil telekomünikasyon işbirliklerinde (MVNO) bu yıl da devam eden Avea taraftar hatların mimarı olarak, taraftar hatlarına İzmir'den Altınordu, Menemen Belediye Spor ve İzmirspor'u Bursa'dan da BURSASPORCELL'i ekledi. Yine Türkiye'de ve dünyada bir ilke imza atarak KURUMSAL KARTALCELL ile taraftar hattını ilk kez Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile kurumlara taşıdıklarını da değinen Akdemir: "Mobil Telekomünikasyon işbirliklerimizi sadece yurtiçinde sınırlı tutmayarak, yurtdışında da başaralı işlere imza attık. İşbirliklerimiz sadece Futbol Kulüpleri ile sınırlı kalmadı. Çeşitli markalarla gerçekleştirdiğimiz işbirlikleriyle farklı kitlelere de avantajlı teklifler sunarak, bugüne kadar varolamayan sıfırdan yaratılmış bir pazar yarattık ve abone tabanında toplamda 1 milyon 400 bine ulaştık " diye konuştu.

Avea'nın büyümesini önümüzdeki dönemde de sürdürmekte kararlı olduğuna dikkat çeken Akdemir, bu süreçte yeni ve önemli işbirliklerine imza atacaklarının da altını çizdi.Gökhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26 Nisan 2013   #2
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 01 Ekim 2012
Alter: 25
Mesajlar: 16
Konular: 0
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 22
Rep Derecesi : kingtibaba is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Avea'nın 3 Aylık Geliri 917 Milyon Tl

Paylaşım için sağolkingtibaba isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İletişim sektöründe net satış geliri arttı CarmeLo Bilim ve Teknoloji 0 21 Nisan 2013 16:11
Samsung aylık 1 milyon Galaxy Note 8 satışı bekliyor MPower PC Donanım & Haber ve İncelemeleri 0 18 Nisan 2013 17:30
Merkezi yönetim bütçe geliri açıklandı ATAK T-129 Güncel Haberler 0 21 Ocak 2013 21:33
SAP’nin yazılım geliri üçüncü çeyrekte 1 milyar Euro’yu aştı SansarSalvo Yazılım Haberleri 0 26 Aralık 2012 21:16
Avea kendi markalı ilk akıllı telefonu “Avea inTouch”ı sundu Regoan Bilim ve Teknoloji 0 20 Aralık 2012 12:26

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:04.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750