Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Diğer Online Oyunlar > Allods Online

Allods Online Allods Online hakkında sorularını bu bölüme yazabilirsiniz.


Allods Online Pvp

Allods Online


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 27 Kasım 2012   #1
werewolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 26 Kasım 2012
Alter: 27
Mesajlar: 487
Konular: 394
Rep Puanı: 1696
Rep Gücü: 493
Rep Derecesi : werewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant future
Aldığı Teşekkürler: 13
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Allods Online Pvp

Allods Online'da yalnızca canavarlarla değil aynı zamanda diğer oyuncularla da savaşma imkânına sahipsiniz. Düşünen bir rakip daha tehlikeli ve kurnaz olduğu için, böyle bir savaş çok daha ilginç ve caziptir. Allods Online'daki PvP, 1'e 1 düello kapışmalarından ziyade büyük çaplı savaşlara yoğunlaşmıştır, bu yüzden eğer bir grup oyuncu sizi öldürüyorsa üzülmeyin. Savaşçı arkadaşlarınızı toplayın ve saldırganlardan intikam alın.

Normal PvP mücadelelerden, (oyuncuya karşı oyuncu) arkadaşlarınızla birlikte rakip takıma karşı omuz omuza savaşa girme ve mücadele etme imkânı veren özel arenalara kadar bütün bölümlerin bir çoğunda ölümüne savaşlar yapılmaktadır.

PvP'de en yüksek kademeyi kazanarak, özel karakterlerden (NPC) yeni donanım alabilir ve karakteriniz için bir gelişim aşaması elde edebilirsiniz.

Savaş Onuru

Savaş onuru, her bir karakterin PvP savaşlarda başka bir oyuncuyu öldürerek elde edebileceği özel bir kaynaktır. Mağlup edilen her bir düşman için savaş onuru puanı kazanılır fakat aynı oyuncuyu öldürme sayınız arttıkça, elde edilen onur miktarı da azalır. Diğerini öldüren oyuncu, öldürülen oyuncunun seviyesine göre puan alır. Güçsüz karakterleri yok etmek ve sürekli aynı kahramanı takip etmek bir işe yaramaz. Eğer karakterler grup olarak savaşıyorsa, o zaman savaş onuru puanı, savaşa katılan takımın bütün katılımcıları arasında eşit oranda dağıtılır.

Ayrı bir zafer sayacı ve bir onur sayacı vardır. Mağlup edilen kahramanların sayısı ömür boyu saklanır, onur puanlarıysa haftada bir defa sıfırlanır.

Savaş onuru puanı belirli bir değere ulaşınca karakter kademe elde eder. Dört çeşit kademe vardır ve bunlar her bir topluluk için farklı şekilde adlandırılır. Kademe hafta boyunca etkindir ve oyuncuya belirli avantajlardan yararlanma imkânı sağlar. Yedi gün dolunca savaş onuru puanları ve kademeler sıfırlanır (çarşambayı perşembeye bağlayan gece).

Kademeye sahip olması, oyuncuya kendi topluluğunun bütün tüccarlarından indirim elde etme imkânı sağlar. En büyük kademenin sahibi, satıcılardan bütün mallarda mümkün olan en fazla indirim miktarını alır, özel donanım nesnelerine ve ek gelişim aşamasına sahip olabilir. Güçlerini savaşta denemek isteyen bütün oyuncular, günlük olarak özel görevler alma hakkına sahiptir ve bunları tamamlayarak hiç de fena olmayan para ödülleri alabilirler.
Açık PvP

Yaklaşık olarak 20 ila 23. gelişim seviyesinde karakter, ne İmparatorluk'a ne de İttifak'a ait olmayan tartışmalı bölgelere gelir. Bu topraklar için her iki taraftan da birçok kahramanın katıldığı kanlı savaşlar yapılıyor. Oyuncu, bu toprakların sınırını geçerek rakip topluluğun *******|Subzero temsilcileriyle savaşma imkânına sahip olur.

Tartışmalı topraklara çabuk uyum sağlamanız için Asee-Teph'teki nesne tüccarından Kutsal Adalet Tomarı'nı alabilirsiniz. Tomarın yardımıyla, belirtilen yerin sınırları içerisinde yüksek seviyeli (kendi gücünüzle baş edemeyeceğiniz) karakterleri öldürebilirsiniz fakat bunun için rakibin savaş bayrağını çekmiş olması gerekir.

Ayrıca eğer Asee-Teph'te bulunuyorsanız ve 29. seviyeye ulaşmadıysanız, o zaman 29. seviyenin üzerindeki bir karakterin sizi her öldürüşünde rakibinizin kendisi Kutsal Adalet ile mağlup olacaktır.

PvP modunun etkinleştirilmesi için oyunda savaş bayrağı bulunmaktadır, bayrak özel bir açma/kapama işlevi görür.
Diğer karakterlerle kapışmayı kabul etmek için, kılıç ve kalkan simgesine tıklayarak bayrağı çekmek gerekir.Kılıç ve kalkan simgesinin yerini çapraz kılıç simgesi alacaktır.Bu şekilde PvP modu açılır.Ayrıca eğer karakteriniz, bayrağı çekilmiş olan başka bir rakibe (başka oyuncuya veya oynamayan karaktere) saldırırsa, otomatik olarak savaş bayrağı çekilir. Eğer bayrağı indirilmiş halde bulunuyorsa, karakteriniz diğer oyuncunun karakterine saldıramaz. PvP modundan çıkmak için çapraz kılıç simgesine tıklamanız gerekir, böylece onun yerinde iki paralel kılıç simgesi belirecektir.

5 dakika sonra PvP modu kapanacaktır.

Oyunlarda her zaman birbirine bağlı unsurlar vardır. Büyük savaşlardan geriye kalan zamanlarda kahraman, öfkesini bu dünyada güce az ya da çok susamış olan canavarlara yöneltir. Karakteriniz, onları öldürerek mağlup edilen düşmanın gövdesinden Savaş Sancağı çıkarma şansına sahip olur. Bu sancak, karşı topluluğun oyuncusunun iradesine karşın onu ansızın hezimete uğratmak isteyenler için en önemli eşyadır.

Sancakları kullandığınızda karakteriniz diğer topluluğun oyuncularını, hatta bayrağı indirilmiş halde dolaşanları bile cezalandırmaya imkân veren bir etki alır. Ayrıca diğer oyuncuları öldürdüğünüzde alınan savaş onuru ikiye katlanır. Aynı zamanda Savaş Sancağı, bu sancağı çeken kişinin topluluğuna ait olan oyunculara özel avantajlar sağlar. "Sancaktar" etkisine sahip oyuncunun (yani Savaş Sancağı'nı çeken oyuncunun) yakınında bulunan karakterler, Sancaktar Yandaşı etkisi alır ve bu da onlara Işık adına cezalandırma etkisi sağlar... veya yapmak istediğiniz şeyi yapmanıza imkân sağlar. En önemli nokta, Sancaktar'dan uzaklaşmamaktır. Bu arada, eğer Sancaktar'ı öldürürseniz, 5 kat daha fazla savaş onuru alırsınız.

Unutmayın, eğer Savaş Sancağı'nı etkinleştirirseniz, diğer oyuncuların haritalarında açıkça gösterilirsiniz. Böylece bulunduğunuz yer, sizinle aynı bölgede bulunan bütün oyuncular tarafından bilinir ve bu da sizin PvP için hazır olduğunuz ve kendinize rakip aradığınız anlamını taşır.

Ölüm Arenası

45. gelişim seviyesine ulaşmış olan herkes, istediği zaman arenaya erişebilir. Oyun arayüzünden ilgili menüyü seçmek bunun için yeterli (Ctrl+M tuş kombinasyonu).Daha sonra katılma isteğinizi onaylayın ve savaş davetini kabul edin. Sistem sizi otomatik olarak sıraya ekleyecek ve her iki taraftan da yeterli sayıda katılımcı toplandığında, savaşa başlamanız teklif edilecek.Arenaya giren oyuncuların, düzenli olarak arenada beliren sandıkları kendi üslerine götürmeleri için uyum içinde hareket etmeleri gerekir. Eğer sandık belirli bir süre kaldırılmazsa iblise dönüşür. Sandığı tekrar almak için bu iblisi öldürmek gerekir.
Unutmayın, düşmanın da sandıklara ihtiyacı var ve sandığı size savaşmadan vermeyecektir.

Genellikle kan dökme isteği hazine isteğinden daha güçlüdür ve sandıkları unutan oyuncular arenada katliam yapar.

Sandıklardan şunları alabilirsiniz:

- Amalgam (donanımı geliştirmek için değerli bir kaynaktır).
- Onur Sembolleri
- Ekipman Jetonları (NPC'lerden belirli bir ekipmanla takas edilebilir)

Takımınız tarafından üsse getirilen her sandık için karakteriniz sağlığı azaltan açgözlülük laneti alır.

Eriyen Ada

Eriyen Ada, amalgam zengini olabileceğiniz yerlerden biridir. Açık PvP bölgesi, topluluktan bağımsız olan herkes içindir. Eğer müttefikinize diş biliyorsanız ve o, orada hiç bulunmamışsa biraz dolaşmak için Eriyen Ada'ya davet edin. Başlangıç noktasından çıkıp Eriyen Ada'ya giderken eşsiz bir imkân elde edersiniz. Belirtilen bölgede bulunan ve sizinle aynı grupta/askeri birlikte bulunmayan bütün oyunculara saldırabilirsiniz. İşte bu yüzden savaşa gitmeden önce fırsatı kaçırmayıp grup veya askeri birlik toplamak oldukça önemlidir, zira arkadaşlar (grubun/birliğin üyeleri) dost hedeflerdir. Düşman topluluğun üyelerinin bulunduğu gruba giremeyeceğinizi unutmamanız gerekir.

Eriyen Ada'ya Gipat Kesimi'nden gitmek mümkündür fakat günde 2,5 saatten daha sık gidemezsiniz. Aksi takdirde adanın sert iklimi kendini hissettirir, kollarınızı ve bacaklarınızı donmaktan korumak için bölgenin yüce ruhları sizi toplanma yeri olan Gipat'a göndermek zorunda kalır.Saat 16.00'dan itibaren Eriyen Ada'da gizemli doğa olayları yaşanmaya başlar, karların arasındaki bütün açık alanlarda çözülen karlar rastgele bir şekilde küçük sandıklara dönüşür. İçlerindeyse gerçek kahramanlar için bir ödül bulunur. Size de sadece onu almak kalıyor. Yalnız olay bu kadar basit değil, sizin gibi diğer oyuncuların gözü de sandıkların üzerinde olacak. Emin olun sandığı başkasına kaptırmamak için her grup kanının son damlasına kadar savaşıp düşmanının alnına kılıcının izini bırakmadan vazgeçmeyecektir.Sandıktan değerli amalgam, onur sembolleri ve ekipman elde edilebilir. Ayrıca az da olsa Kutup Atı'nı alma ihtimaline de sahipsiniz. Ama şunu unutmamak gerekir ki sandıkların sayısı, onları açmak isteyenlerin sayısından her zaman daha azdır, bu yüzden uyanık olun!


Elde ettiğiniz her amalgamla birlikte adada bulunma süreniz azalır. Sandık açıldığında, grubun açılan sandığın yakınlarında bulunan bütün oyuncularına amalgam verilir. Sizin grubunuzla ilgisi olmayan askeri birliklerin üyeleri amalgam alamaz.

Ayrıca Eriyen Ada'da küresel ısınmayı gözlemlemek de mümkündür, sonrasında ise içinde çok cömert bir ödülün bulunduğu büyük sandık erir.

Cun Yer Altı Mezarları

Yer Altı Mezarındaki savaşların ana kuralı "herkes kendini kollasın"dır; çünkü burada ne grup ne de akın yoktur.

İlk bölgede karakterinizin amalgam üreten Golem postu giymesi ve bu sırada diğer oyuncuların saldırılarına mümkün olduğunca uzun süre dayanması gerekir. Golem ne kadar uzun süre ayakta kalırsa oyuncu da o kadar çok amalgam alır. Eğer Golem görünümündeki karakter öldürülürse ödül sandığı ondan düşer ve kaz****** eline geçer. Ölmesinin ardından karakter ilk bölgede rastgele bir yerde dirilir. Karakterler rastgele şekilde Golem olur, ilk bölgede bulunan herkes Golem postunu giydikten sonra etap sona erer ve herkes ikinci bölgeye geçirilir.

İkinci bölgede sizi ciddi bir koşu bekliyor. Yolda bir dizi kontrol noktasını ziyarete ederek büyük ödül sandığına ulaşmak gerekir. Onların her birinden (toplam on adettir), 20 damla amalgam elde edersiniz. Bitiş çizgisine ilk ulaşan kişi sandığı açar ve ödülü alır. Hemen bunun ardından Yer Altı Mezarlarında bulunan bütün karakterler 3. bölgeye geçer. Ayrıca istediğiniz her türlü araçla diğer oyuncuların bitiş çizgisine ulaşmasına engel olabilirsiniz. Karakter, ikinci bölgede ölmesinin ardından yine ikinci bölgede rastgele bir yerde dirilir.

Üçüncü bölge, Yer Altı Mezarlarının kalbidir. Burada ana amacınız rakipleri öldürmek ve hayatta kalmaktır. Burada, sınıfınızın standart yeteneklerinin yanında ek bir yetenek de kullanabilirsiniz. Seçilen rakibe bir işaret asılır ve bu işaret, giden zararı %7 azaltır (farklı oyuncuların astığı işaretlerden alınan etki biriktirilir). Kanlı savaşların ardından yalnızca bir kişi hayatta kalır. Ve hayatta kalan kişi gizli ödül sandığını alır. Eğer karakter üçüncü bölgede ölürse, Yer Altı Mezarlarının dışında dirilir ve bir gün süresince geri dönme imkânı olmaz.

Yer Altı Mezarlarındaki sandıklardan alınan ödül listesi küçük değişikliklere uğradı.

Astral Karşılaşma

Cesur savaşçıların birlikleri haftada bir kere, Astral adalara sahip olmak için kapışmaya gider.
Birlik kendi adasına sahip olmanın yanında ayrıca başkalarının adalarını da ele geçirebilir.

Ada sahibi olan birlik her gün değerli kaynaklar ve otorite puanları alır. Adanın bulunduğu bölge ne kadar büyükse ödülü de o kadar büyük olacaktır ve doğal olarak onu elde etmek isteyenlerin sayısı da fazla olacaktır.

Astral Karşılaşma'ya katılanlar, adada ne kadar aktif olduklarına (savaşın ne kadar sıcak geçtiğine) bağlı olarak amalgam damlaları alırlar. 100 damla toplayarak bütün bir amalgam elde edilebilir.

Tam tarifi burada.

Astral PvP

Astral'da eski hazineleri arayan barışçıl bir araştırmacı olmanın yanı sıra hayatınızı korsanlıkla da kazanabilirsiniz; yani soğukkanlılıkla rakiplerin konvoylarını soyabilirsiniz.Astral'da rakip topluluğun gemisiyle karşılaştığınızda bütün eşyalarıyla ve ekibiyle birlikte onu yok etmeyi deneyebilirsiniz ya da düşman gemisine çıkarma yapmayı deneyebilirsiniz. Düşman gemisinin güvertesine çıkar çıkmaz göğüs göğse bir çarpışma başlar ve buradaki göreviniz yalnızca hayatta kalmak ve mümkün olduğunca çok sayıda düşmanı öldürmek değil, hazineleri çalmaya çalışmak olur.

Unutmayın, iyi ve akıllıca donatılmış bir gemi zaferin %50'si demektir. Gemi donanımınızın gelişmiş olması bu anlamda çok önemlidir.

Son olarak şunu unutmayın ki, sizinle savaşmak isteyen birçok kişi olacaktır, bu yüzden böyle durumlara her zaman hazır olmanız gerekiyor!
werewolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14 Haziran 2013   #2
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 14 Haziran 2013
Alter: 30
Mesajlar: 20
Konular: 0
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : waukeen is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Allods Online Pvp

süperrrrrrrrrrrrrrrrrwaukeen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Allods Online Başlangıç Rehberi Byfeel Allods Online 2 01 Şubat 2016 23:37
Allods Online Seviye Yükseltme werewolf Allods Online 2 01 Şubat 2016 23:29
Allods Online Meslekler werewolf Allods Online 1 14 Haziran 2013 13:43
Pb do bot online det2558 Forum Çöplüğü 5 22 Eylül 2012 16:02
online user f1bilal Darkorbit Sorular,Sorunlar ve Üye Paylaşımları 7 18 Eylül 2012 17:30

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 03:08.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750