Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Diğer Online Oyunlar > AirRivals

AirRivals AirRivals ile ilgili bilgiler bu bölümümüzdedir.


B-Gear Klavuzu

AirRivals


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 08 Şubat 2013   #1
=-BARIŞ-=
Revenge77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 07 Ocak 2013
Bulunduğu yer: İstanbul
Alter: 27
Mesajlar: 2.727
Konular: 2435
Rep Puanı: 3970
Rep Gücü: 2733
Rep Derecesi : Revenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 19
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart B-Gear Klavuzu

B-GEAR HANGİ LEVELDE NEREDE KASAR ?

Levels 1 - 6 Taş harabeler : görevleri yap ve ne bulursan öldür.

Levels 7 - 12 Tylent ormanı: görevleri yap ve ne bulursan öldür.

Levels 12 - 20 Edmont Vadisi: görevleri yap ,Ammones ve Creezolarla kas

Levels 20 - 27 Ardor Çölü: Kumsal malları, Aralions ( Level 20 oldun yer bombalaman açıldı, koş hemen kendine iyi bir bawoo bul )

Levels 27 - 35 : Kederli Melodi Ovası : Perry Ulakları ve füzeler

Levels 30 - 50: Herremize Relic : Gross, Cehennem Çiçekleri , eğer yer bombalamada iyiyim diyorsanız , havada da uçan ne varsa durmadan kasabilirsin

Levels 44 - 50: Şiddetli kar fırtınası füzeleri ( motoru bas bırak hareketleri ile şişmesine izinvermeden dur duraksız füzelere yer bombalama )

Levels 50 - 62: Denebola: yan görevleri falan yapın, Oannes, Regins, ipekböcekleri .

Levels 62 - 74: Alioth / Island Dreams/Chaos : Aliothda yerdeki füzelerlerde, Düş adasında Ulaklar üzerinde

Levels 65 - 74: Chaos : Egma ve schillerle. 70-74 arası ayrıca Atus da gorgonlar

Levels 74+ : Boyutsal koridor: G-Ark savunma sistemi üstünde dilediğinizce kasabilirsiniz ( amanın sakın tekrar atışlı bawoolarınızı unutmayın)

Level 76 + : G-ark motor odası : Örümcekler ve Yamaç Limanında deniz üstünde ne yüzüyorsa ( uyarı* özellikle yamaç limanında kasmak beceri ister ve de sizi savaşlara hazırlar )

Level 80+: Portsmouth : yerde giden ne varsa durmadan kas durursan Seiferler CE-eeeeee yapar yoksa

Level 82 + : Lumein volkanı seni bekliyor. Salamander neslini dengeleme vakti geldi artık.

Level 95+: Atum-2


Gelelim oyunun en çok tartışılan konusuna :

STAT DAĞILIMI :


Arkadaşlar ; Savunma, Manevra , Ruh , Saldırı ve Motor(Hybrid) olmak üzere 5 temel stat sıfırlama modeli var olsa da B-gear Manevra dağılımında uzmanlaşamaz o yüzden unutun, Aceba nasıl olur bile demeyin.

Motora göre dağılım yapmayacaksanız en temel ihtiyaçlarınız : lvl 27 hızlı motoru ve lvl 29 yavaş motoru ( istediği statlar 27-27-27 şeklinde olucak)
SC-Dolce 7E model CPU.
Stat sıfırlama leveli :74


SAVUNMA B-GEAR'I:

Statlarını sıfırla, Dolce CPU'yu tak daha sonra statlarını şu seviyeye getir;
Kullanmanız gereken : lvl 73 Savaş Puanı Zırhı ( yoksa eğer idareten lvl68 Phantom(hayalet) veil - )

Defans: 153
Saldırı: 101
Yakıt: 28
Manevra: 27
Ruh: 64
Kalkan:18

Avantaj:

Bu şartlar altında kendi bufflarınız ve de MG bufflarıyla %75 defansınız olucak ve de muska kullanırsanızbu oran %85 civarına çıkıcaktır ayrıca da diğer modellerde olmayan kalkan hasar azaltıcı skilliniz ile en az bir MG kadar dayanıklı olucaksınız ki bu da savaş alanında daha uzun süre ayakta kalıcaksınız demektir.

Dezavantaj: Tek atmak gittikçe zorlaşıcak ama gene de güçlü olucaksınız. Kasarken eskisi gibi seri olamayacaksınız ki bu da yüksek levellere rakiplerinizden ve de arkadaşlarınızdan daha geç ulaşmanız demek.Düşük level motorun getirdiği dezavantajlar

RUH Dağılımı:


Diyorsanız eğer ben kasmak için yaratıldım.Bi an önce 86 olmam lazım o zaman tekrardan stat dağıtacağım. İşte size göre dağılım budur ve de benim tercihimde budur

Kullanılacak Zırh tercihinize kalmış ama ben toplam enerjisi hangisnin yüksekse o zırhı kullanmanızı tavsiye ederim


Defans: 27
Saldırı: 164
Yakıt: 28
Manevra: 27
Ruh: 127 (1016 yetenek )
Kalkan: 18

Bu dağılımda temel husus Yetenek. Yeneteneğiniz ne kadar fazla o kadar iyi kasarsınız dur duraksız. Normalde +4 dolan yetenek 500+ olduğunda +5 şeklinde 1000+ olduğu zaman +6 şeklinde geri dolar.

Avantajı:

Dur duraksız kasabilme yeteneği ve de atak gücünüzden fazla bir ödün vermemiş olmanız.Bu sayede savaşlarda yeterli bir dmg vurabilirsiniz.

Dezavantajı :

Zayıf defans ve de manevra kabiliyetleri yüzünde hızlı ölme. düşük level motorun getirdiği dez avantajlar


HYBRID - MOTORA GÖRE DAĞILIM:

Kullanılacak zırh : tercihen savaş puanı zırhı
Eğerki denge bir oyunda en önemli şeydir ve de benim gemimde dengeli olsun diyorsanız, zaten bu yüksek level motorların da boş yere yapılmadığına inanıyorsanız işte size dağılım;

Defans: 72
Saldırı: 137
Yakıt: 28
Manevra: 72
Ruh: 64 ( 512 yetenek )
Kalkan: 18

Avantajları: Artık eskisi kadar kolay ölmeyeceksin malesef ki eskisi kadar da sağlam vuramayacaksın ama unutma ki leveline göre en iyi motorları kullanıyorsun ki bu da sana gayet üstün bir manevra kabiliyeti veriyor kazanmış oldugun defansın yanı sıra.

Dezanatajları: Kasarken birazcık yetenek ve de ateş gücü sıkıntısı yaşıyabilirsin. Rakiplerine nazaran daha düşük ateş gücün olucaktır.


ATAK DAĞILIM :

Kullanılacak zırh ; ne daha fazla can veriyorsa. (enerjinin son damlasına kadar öldürmeye devam etmeniz lazım. )

Unutmayın ölü düşman sizi öldüremez. o yüzden kendinizi öldürmeye programlayın. Nasıl mı ?

Defans: 27
Saldırı: 227
Yakıt: 28
Manevra: 27
Ruh: 64 ( 512 yetenek )
Kalkan: 18


Avantajları:

Evet işte şimdi konuşuyoruz. Saldırı Gücünüz muhteşem şekilde arttı. Artık saldırı gücü yüksek bir Bawoo ile vurmayacak inleteceksiniz. Tek bir bawoonuz MG buffları ile ortalama 2000 vurucak. Saldırı gücünüz arttıkça Delme olasılığınız da arttı , artık savunmacı olanlarında sizden korkmaları için bir sebep var. Tabiri caizse steroid yüklü patlamaya hazır bir bombasınız.

Dezavantajları:

Düşük manevra gücü, onca saldırı gücüne yakışmayacak bir gövde zayıflığı ( iyi ve masraflı bir yükseltim ile tek yemeyecek bir zırh yapılırsa durum değişir ) Kasarken ve de savaşırken çekilicek olan yetenek sıkıntısı.


SİLAHLARI NASIL OLMALIDIR :

B-gear silahları her nekadar çeşit olarak az olsada işlevsellik ihticı ise bir aksine o kadar fazladır. Bgear silahlarında önemli olan silahın (1x4 , 1x2 , vs ) şeklinde olmaması gerektiğidir. Özelliğinden öütürü bombalama yapan B-gear bombalama işlemi esnasında extra bomba atar ve de bu yer bombalama ve hava
bombalama skilliniz de +4,+6,+2,+3 şeklinde ifadelerle gösterilir. bu extra atılıcak mermiyi ifade eder. Matematiksel olarak sa (2x1 ,4x1 ,vs ) şeklindeki silahlardan daha fazla verim alabiliriz eğer ki hasar güçleri yeterli ise mermilerin. Ör: yer bombalamanız +4 mermi veriyorsa (1x(4+4)) =8 oysaki bawoo ya da şahinsi gibi bir sitemi olan misillerde (4x(1+4)) = 20 mermi atabilirsiniz. kısacası söylenen herşeyin doğrubir sebebi vardır şuan.

BAWOO: En temel BG silahıdır. Yüksek hasar ve ölümcül güce sahiptir. Bir BG çeşitli durumlar için üzerinde en aşağı 4 tane farklı özelliklere sahip bawoo taşımalıdır.

1) Tam olasılıklı : üzerine en az 9-10 olasılık yükseltimi yapılmış Ön ve son süper şans ekleri olasılık denk düşürülmüş bawoo. Kullanım yeri: Kendinizden yüksek level Moblar ve de Manevracı I-gearlar

2)Full
Saldırı : Üzerine en az 9-10 Saldırı gücü kartı yükseltimi yapılmış , ön ve son süper şans ekleri Saldırı gücü denk düşürülmüş bawoo Kullanım yeri : levelinize denk ve düşük moblar ve A-M-B gear rakiplerinize karşı.

3)Tekrar
Saldırılı: Üzerine en az 9-10 Tekrar atış kartı yükseltimi yapılmış , ön ve son süper şans ekleri tekrar atış denk düşürülmüş bawoo

Kullanımyeri: Kendi levelinizden düşük level ve mobların bol oldugu yerler ( ör:G-ark gemisi üstü misiller, Ulaklar ) ve de site savaşlarında olsun kapı kamplarında olsun karambole seri atış gerektiren yerlerd.

4)Hybrid
Bawoo: üzerine basılan yükseltim kartları ve de ön ile son şans eklerini Olasılık ve de atak gücü olarak dengeleyici, her türlü ortamda üstünüzde oldugunda rahat edeceğiniz tipte bir bawoo ( ör: +%20 olasılık , %40 saldırı gücü gibi olucak şekilde )

Söylemeye gerek görmesem de yazayım. Kimi ön ve son şans ekleri hiper ek dediğimiz eklerdir. Bu hiper ekler denk geldiğinde saydığım bawoo tiplerinden 2-3 tanesinin işlevini aynı anda görebilecek kalitede birşey ortaya çıkabilir.

HAWKY (ŞAHİNSİ)
Şahinsiler kamplarda ve de Site savaşlarında ayrıca duran hedeflere sürekli ateş etmede kullanılır. Tamamen Tekrar atış yüklü olmalıdır (ör: -%45 + ) bunu
kullanabilmek için Yeteneğinizinde fazla olması lazım. aksi taktirde yeteneğiniz hemen boşalır ve de ateş gücünüz sınırlı olur.Böyle tekrar atışı fazla bir şahinsiniz varsa yanınızdan SP potunuzueksik etmeyin.

BLAST ( İnflak):

Standart
silah olarak yükleme atış skillinizi kullanmanızı sağlayacak olan silahtır. Yapılması gereken silahınıza +9-10 saldırı gücü yükseltimi yapmak ve de ön ile son ekini saldırı gücü denk getirmeye çalışmak.Azıcık da olasılık bonusu fena olmazdı bu şekilde Blast ile yükleme atışı ile yaklaşık levelinize göre 1250~2000+ bir vuruş gücü yakalayabilirsiniz.

SİLİCİ,JİN,AVCI ve VARİL :

Normalde kullanmak için ideal standartlardır. B-gearlar tercihen bunların yarı olasılık yarı tekrar atışlı ve de 9-10 tekrar atış yükseltimli olanlarını tercih etmelidirler. ( ör: toplamda +13,25 olasılık , -35 Tekrar atışlı gibi)


lvl 86+ olmuş BGler ,için özel bilgi:


Eyvah lvl 86 oldum ne olucak şimdi ? herkes yazmış lvl 70+ları ben ne yapıcam peki şimdi diye düşünüyorsanız eğer söyliyeyim. Oyunun kralı olma yolunda ilerleyeceksiniz.Nasıl mı ? Hemen ilk iş ne yapıp ne edip kendinize lvl 86 motoru bulucaksınız. Düşüremediniz mi ? kırın sarın bi tane alın kendinize düşüren birinden. Artık 520 hız yapabiliceksiniz. I-gearlarla olan derdiniz bitti artık kısacası.

Kullanılması gereken zırh : lvl 83 Savaş puanı zırhı
Kullanılması gereken CPU : SC-Dolce 8A

Defans: 111
Saldırı: 157
Yakıt: 29
Manevra: 84
Ruh: 63 ( 504 yetenek)
Kalkan: 3


Evet hayırlı olsun , Atak ve de defans olarak bir dengeye ulaştınız. Artık defans muskası da kullanırsanız lvl80 MG buffu ile %85 defansınız var ve ayrıca da arkanızda 4 tane kocaman Chaff var,unutmadan %40 kalkan hasar azaltmayı da unutmayalım kısaca utanmasanız bir MG kadar sağlam oldum diyesiniz gelicek. 157 saldırı ise hatrı sayılır bir atak gücü verecektir. Her ne kadar bir saldırı BG gibi olmasanız da lvl 86 silahları ile karşı tarafın canını fazlası ile yakacağınızdan adım gibi eminim. Girdiğiniz haritada artık kolay kolay yıkılmayacaksınız. takip eden misillerden artık 86 motoru ile bir I-gear gibi hatta daha iyi bir şekilde kaçabiliceksiniz. Daha ne istesiniz kiRevenge77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Hile Klavuzu Forum Zero Oyun Hileleri 1 15 Ağustos 2015 17:58
Hile Klavuzu 2.4 AQworldSs Oyun Hileleri 8 15 Ağustos 2015 17:57
At Bilgi Klavuzu nukrocuk Metin2 Genel 2 15 Ağustos 2015 17:57
M-Gear Rehberi Revenge77 AirRivals 0 08 Şubat 2013 02:14
Envanter Klavuzu Furkan 4Story Oyun Yardım 0 27 Kasım 2012 20:31

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:43.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750