Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Diğer Online Oyunlar > AirRivals

AirRivals AirRivals ile ilgili bilgiler bu bölümümüzdedir.


A-Gear Geniş Rehber

AirRivals


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 06 Şubat 2013   #1
=-BARIŞ-=
Revenge77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 07 Ocak 2013
Bulunduğu yer: İstanbul
Alter: 27
Mesajlar: 2.727
Konular: 2435
Rep Puanı: 3970
Rep Gücü: 2733
Rep Derecesi : Revenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 19
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart A-Gear Geniş Rehber

A-GEAR Kasmanın Kolay Yolları


Öncelikli olarak AG kasmanın en kolay yolu Saldırı build olmaktır. Saldırı buildden kasıt şudur. Öncelikle statlarınızı sıfır hızlı havada asılı durabilen 30 level motoruna göre vermelisiniz. Bu motor için statlarınızı 40 saldırı, 30 savunma ve 40 kalkan olacak şekilde ayarlamalısınız. Hızlı motor için ise ve 380 hızlı 27 level motoru kullanmalısınız. 30 level motorunun statları bu motorun istediği değerleri karşılamaktadır. Her 2 motorda şehirde bulunan markette satılmaktadır. Yakıta gerektikçe (gemi ağır, çok ağır dedikçe) stat vermelisiniz. Ancak 31’i kesinlikle geçmemelisiniz. Geminiz ağır dediğinde fazla yakıt yakmanın haricinde problem yaşamasanız da çok ağır dediğinde iticilerinizi kullanamayıp uçan tabut haline gelme riskiniz mevcuttur. Levelinize göre haritalarda kasmak (sizi fazla zorlamayan ve bol yaratık bulunan haritalar, görevleri yapmak, ve bazı özel haritaları iyi kullanmak gerekir. (Örn. 49 lvl bark görev haritası, 58 level Düş Adası görev haritasında çok fazla oyuncu olmadığı için görevi tamamlamadan rahatça en az 10 level seri bir şekilde kasabilirsiniz.)

AG STATLARI

Yukarıda AG statları ile anlattıklarıma ek olarak, AG lerin En önemli statları Saldırı ve ruhtur. Diğer kullandığı Statlar yakıt ve kalkandır. Manevra AG için 1 olarak kalmalı hiç stat verilmemelidir. Yakıtınız kullandığınız itemlerin ağırlığına göre 27-30 aralığında olmalı kalkan ise maximum 40 olmalıdır. 62 levele ulaştığınızda geminizin statlarını, 53 level görevinden aldığınız reset kartı ile 62 killmark cpu olan andantino format 99 ile sıfırlayabilirsiniz ki benim tavsiyem de bu yöndedir. Bu durumda geminizin yakıtı 31, savunması 32 ve kalkanı 42 olacaktır ve bu statlar bu şekilde kalmalı bundan fazla artırılmamalıdır. (Tavsiye etmememe rağmen ben savunma AG olacam diyorsanız defans statlarını artırabilirsiniz) Yine 62 levele kadar ruh 63 e ulaşmış olmalıdır. Neden 63 derseniz, 63 den sonra ruh 3-3 yerine 4-4 yükselmeye baslar ve yetenek daha çabuk dolar. Şimdi geldik en önemli yol ayrımı olan saldırı ve ruh statlarını nasıl vereceğimize. Burada önünüzde 2 yol var: 1. si ruhu 63 yapıp (504 yetenek) saldırıyı 300’e tamamlamaya çalışmalısınız. Böylece çok seri bir şekilde kasabileceğiniz gibi ölümcül bir AG olabilirsiniz. AG de saldırıya 1 stat verdiğinizde saldırı değeri 4, ruha 1 stat verdiğinizde ruh değeri 3 (yetenek 24) olarak artar. 62 levelde 62 killmark cpu olan andantino format 99 ile statlarınızı sıfırladığınızda, 74 levele ulaştığınızda 63 ruh ve 300 saldırılı bir AG sahibi olursunuz. Ancak bu durumda özellikle çatışmalarda yeteneğiniz çabuk bitecektir. Yetenek savaşlarda bir geminin her şeyidir ve yeteneği bitmiş bir gemi çok çabuk vurulacaktır. Özellikle AG kuşatma moduna geçemeyip bariyerde açamayacağı için yem olmaktan kurtulamayacaktır. Kasarken yeteneğin dolmasını beklemeye fırsatınız olabilir ama savaşta böyle bir şansınız yoktur. Bu durumda da savaş bölgesinden hemen ayrılmanız gerekecektir. Ya da yetenek bittiği zaman sp kit kullanarak yetenek basmak ya da malzeme hangarından oyun parası ile yetenek almak zorunda kalırsınız ki bunlar da maddi açıdan büyük külfettir ve çok zorunlu kalmadıkça tavsiye etmem. 2. Yol ise saldırıdan kısarak ruha daha fazla stat vermelisiniz. Zira yukarıda da belirttiğim üzere AG çatışmalarda çok fazla yetenek harcayan bir gemidir. Bu durumda tercih sizin olmakla beraber 74 levelde statlarınızı ruh kullanma ihtiyacınıza göre 204-240 aralığında saldırı geri kalanını ruh şeklinde verebilirsiniz. (Ya da kendi oluşturacağınız farklı bir kombinasyon) Bu sayede savaş alanında daha uzun süreli kalabilirsiniz. Ancak saldırıdan kıstığınız için hasar gücünüzün de düşeceğini unutmamanız gerekir.


AG Silahları

AG nin asıl silahı BG, IG ve MG nin aksine standart silahtır. Standart silahlar arasında ise asıl kullandığı silah ve benimde tartışılmaz favorim büyük parçalamadır. Bu silahın olasılığı % 74.90 olup diğer standart silahlara nazaran olasılığı oldukça düşüktür. Ancak temiz silahlara yada ekleri güzel olan silahlara kart basarak olasılığını artırabilirsiniz. Silah basımı konusunda forumda açıklamalar mevcut olduğu için bu konuya girmiyorum. İyi bir büyük parçalamanın asgari % 90 olasılığı olması gereklidir. Zira silahınızın olasılığı ne kadar fazla olursa hedeflere karavana atma oranınızda o kadar azalır. Bunun yanında % 90 olasılığa ulaştığınızda silaha tekrar saldırı kartı basmanız ve silahın dakikada atabileceği mermi sayısını ve böylece vuruş gücünü artırmanız gereklidir. Bu iki özelliğin yani olasılık ve tekrar saldırının haricinde silaha başka türden yükseltim yapmanızı pek tavsiye etmiyorum. İdeal bir büyük parçalama en az % 90 olasılıklı ve -45 reataklı olmalıdır. (Dikkat edin ideal diyorum mükemmel demiyorum) Ancak bu oranları tutturmak oldukça zordur. Düşük levellerde silah yükseltmek çok mantıklı değildir. Zira silahın yanması durumunda para kaybedeceğinizi ve maddi kriz yaşayabileceğinizi unutmamalısınız. Ancak 65 level olduktan sonra 65 parçalama ile iyi bir silah yapmak için yükseltim yapmayı denemenizi tavsiye ederim. AG gelişmiş silah olarak sadece terol kullanır. Terol patlama yarıçapı 100 m. olmasına rağmen güdümlü füze olmayıp düz bir hat şeklinde ilerler. Yani tam karşıdan gelen hedefleri veya tam önünüzden direkt olarak kaçmaya çalışan hedefleri vurabilirsiniz. Bu nedenle hareketli hedeflere karşı çok etkili değildir. Türüne göre 1 seferde 4 ya da 6 tane füze atabilir.


AG Hangi CPU'yu takmalı?

Düşük levellerde şayet bulabilirseniz saldırı, ruh, savunma, yakıt ve kalkan veren uniq CPU dediğimiz CPU lardan kullanmalısınız. Manevra veren CPU ların manevrası işinize yaramayacağı için mümkün olduğunca kullanmayın. Uniq CPU lar 1 levelden itibaren gemiye takılabilir ve 45 değer verir. CPU lar özelliklerine göre geminizin saldırı, savunma, yakıt, ruh vs. gibi özelliklerini artırır ve böylece ekstra stat kazanmış gibi olursunuz. Uniq CPU bulamazsanız normal CPU kullanın ama dediğim gibi manevra CPU ları hariç. 62 level olduğunuzda yukarıda belirttiğim üzere 62 killmark cpu olan andantino format 99 kullanmalısınız. Bu CPU yu kendiniz yapabileceğiniz gibi satın da alabilirsiniz.

AG Lvl 65+ dan sonra ne yapmalı?

Bu sizin nasıl oynamak istediğinize bağlıdır. Ben çok savaşırım savaşmadan yapamam diyorsanız ruhu kendi ihtiyacınıza göre ayarlayarak 63 den daha fazla artırabilirsiniz. Bu durumda ruh ve saldırıyı kendi ruh kullanım ihtiyacınıza göre ayarlamanız gerekecektir. Ben hızlı kasıp ağırlıklı olarak yüksek levellerde savaşmak istiyorum ve daha sonra tekrar TL ile kredi alıp stat sıfırlayabilirim diyorsanız o zaman ruhu 63 de bırakıp statlarınızı 300 olana kadar saldırıya vermeli daha sonra tekrar ruh vermeye devam etmelisiniz.

AG'nin Savaşlarda kullanımı nasıldır?

AGler savaşlarda en ölümcül gemidir. Zira kuşatma moduna geçtiğinde ve bariyerini açtığında hiçbir gemi AG nin karşısında olmayı istemez. İyi bir AG pilotu olduğunuzda hiçbir geminin alamayacağı kadar ün alabilirsiniz. Ün konusunda AG nin tek rakibi BG lerdir. AG nin iyi bir silahla kendi levelinde alamayacağı gemi yoktur. AG nin tek zorlandığı gemi 300 manevralı , MG bufları ve kaçış muskası ile desteklenmiş IG lerdir. Zira olasılığı düşük bir silahla bir AG nin IG ye isabet kaydetmesi ve dolayısıyla onu düşürmesi imkansıza yakındır. Bu nedenle IG ler için olasılığı yüksek bir silah taşımak yararlı olacaktır. AG her geminin korkulu rüyasıdır ama AG nin de korkulu rüyası BG lerdir. Şayet bariyeriniz açık değilse iyi bir bawosu olan yüksek levelli bir BG sizi yerbombla tek atışta alabilecektir. Ama bu moralinizi bozmasın zira karşıdan gelen bir BG kolay kolay AG’ye yaklaşamayacağı gibi yaklaştığında da bariyer açarsanız hiçbir hasar almazsınız. Unutulmaması gereken husus bariyer açıkken gelişmiş silahlar AG ye vuramaz ancak standart silah vurabilir. Bu nedenle diğer rakipleri menzili kısa olan standart silahları kullanamaması için mümkün olduğunca uzakta tutmak gerekecektir. Ayrıca AG başka bi AG ile karşılaştığında bariyer açmanın çok fazla faydası da olmayacaktır. AG ağır bir gemi olması nedeniyle diğer gemilerden kaçamaz. Savaşmaktan başka çaresi yoktur ve AG havada değil yerde savaşan bir gemidir. Bu nedenle savaşlarda ya da bire birde rakibini gördüğü anda yere inip kuşatma moduna geçmeli ve gerekiyorsa bariyerini açmalıdır. Kuşatma modunda hedefe otomatik olarak kitlendiği için rakibi düşene ya da menzilinden çıkana kadar AG nin mermilerine hedef olmaktan kurtulamayacaktır. AG nin menzilinden çıkana kadar rakibi düşmezse bile oldukça önemli hasar alacak ve başka bir gemi tarafından vurulabilecektir.Revenge77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06 Şubat 2013   #2
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 20 Kasım 2012
Bulunduğu yer: Tatvan
Alter: 25
Mesajlar: 2.329
Konular: 320
Rep Puanı: 14677
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : AnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 63
Ettiği Teşekkürler: 148
Standart Cevap: A-Gear Geniş Rehber

Saol Faydalı konu. Rep verdimAnoNyMouS13 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Tablet,element, stone hakkında geniş rehber. wordabula Silkroad Online Genel 1 12 Ağustos 2015 00:39
Tablet,element, stone hakkında geniş rehber. Jairia Silkroad Online Genel 1 08 Ağustos 2015 18:54
Wii U'ya Metal Gear Rising yok Revenge77 Oyun Haberleri 0 04 Şubat 2013 16:51
AirRivals Geniş Rehber werewolf AirRivals 0 27 Kasım 2012 14:41
İbot Geniş Anlatımlı Rehber(Resimli) karakas1997 Silkroad Bot & Hileleri 2 11 Ekim 2012 23:59

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:00.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750