Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Temmuz 2013   #1
Dota Player
RememberMe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Konular: 885
Rep Puanı: 53676
Rep Gücü: 4135
Rep Derecesi : RememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond reputeRememberMe has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 198
Ettiği Teşekkürler: 149
RememberMe isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Arrow Kaplumbağam yumurtladı :))

Arkadaşlar 5-6 yıldır beslediğim kaplumbağam yumurtladı ve akvaryum ortamında yumurtlaması imkansıza yakın bir durum zaten bu cins kaplumbağaların yumurtlaması çok ender bir durum olarak okudum

Alıntı:

Selam , Tatlı su kaplumbağaları 3-12 beyaz uzun şekilli yumurta yaparlar. Yavrular ise 2-3 ay süre sonra yumurtadan çıkar. Kaplumbağaların tüm çeşitleri yumurtalarını toprağa bırakırlar. Kara ve Tatlı Su kaplumbağaları yaşadıkları doğal çevrede uygun bir ortamı seçerek eştikleri çukurlara yumurtlarlar ve üzerini toprakla örterler.Tek yumurtlaması ilginç akvaryumdan alarak balkonda güneş alan bir yerde bir kutunun içine toprak koy kaplumbağanın eşebileceği kadar bir derinlik yapıp üzerini toprakla ört, 5cm kadar bir çukur yeterli sanırım.Güneş görmesi önemli Dalyan/MUĞLA dan biliyorum carettalar kumları kazıp gece yumurtalarını bırakıyorlar.O kumlar gündüzleri 45-50 derece sıcaklığa ulaşıyor.Sen kuma gömmüşün sanırım toprak yerine kumda olur araştırıyorum.Dediğim ortamda balkonda tut güneşte yumurtanın toprak altında belli bir ısıda olması şart
Alıntı:

Tüm kaynaklarda su kaplumbağa türlerinin en az 3 yumurta bıraktığı yazılı.Tek yumurtlaması ilginçgüneş ışınları kuma gömülü kaplumbağa yumurtalarını ısıtıyor. Yumurtalar yuvanın içinde gelişiyor ve iki-üç ay sonra çatlamaya hazır hale geliyorlar. Yavrular burunlarının ucundaki sivri kısım ile yumurta kabuklarını delmeye başlıyorlar. Bu özel sivri kısım yumurtadan çıkınca kayboluyor. Yavrular kabukları çatlatarak kırıyorlar. Hepsinin yumurtadan hemen hemen aynı zamanda çıkıyor. Yavru kaplumbağalar başlarının üzerindeki kumu kazmaya başlıyorlar. Kum, boş kabuklarının üstüne düşerek çukurun içinde yükselmelerine olanak sağlayan basamaklar oluşturuyor. Birkaç gün içinde yuvanın tavanına ulaşıyorlar. Derken bir gece veya bir sabah erken saatlerde küçük kafalar beliriyorSen kendin (o zamana kadar getirebilirsen yumurtayı )yumurtadan çıkmasına yardımcı olursun.İnanılmaz bir şey bu daha inanamadımBir veterinere danışmanı öneririm.
böyle birşey okudum 3-12 arası yumurtladıkları söyleniyor ama benimkiler sadece 2 tane yumurtladı ve 1i kırılmış akvaryuma yumurtlaması ise çoook ender görülen bir durummuş.Başka bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Üye Profil Bilgileri

Bil ki, önemli değildir kaç kez yenildiğin. Çünkü asıl önemli olan, kaç yenilgiden sonra yeniden doğrulabildiğin.

Sessizliğin çığlıklarını duyuyormusunuz?...

Eğitim bir vazoyu suyla doldurmak değil , bir çiçeğe kendi tarzında büyüyebilmesi için yardımcı olmaktır.

Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar.
Forget to Remember
RememberMe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla